Balıkçılar “vira bismillah” dedi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 2016-2017 Su Ürünleri Av Sezonu’nun açılışına katıldı. Son dönemdeki yatırımlar ve uygulamalarla birlikte balıkçılık sektöründe iyi gelişmeler yaşandığını ifade eden Başkan Topbaş, “Vira bismillah, inşallah yeni balık sezonu bereketli geçer.” dedi.

Milli sporculara Başkan Topbaş’tan madalya

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 2016 Rio Olimpiyatları’nda büyük başarılara imza atarak Türkiye’nin göğsünü kabartan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü sporcularına madalya takdim etti. İstanbul BBSK, olimpiyat tarihinde ilk defa 5 madalya kazanan kulüp unvanını aldı.

Büyük zaferin 94. yılı…

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 94. yıldönümü, tüm yurtta olduğu gibi İstanbul’da da törenlerle kutlandı. Taksim Cumhuriyet Anıtı’nda başlayan kutlamalar, CRR'de düzenlenen anma töreni ile sona erdi.

Başkan Topbaş Florya Cami ve yurt binasını inceledi

Başkan Kadir Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle inşa edilen Florya Cami Kültür ve Yurt Binası Kompleksi’nde incelemelerde bulundu.

İran Başkonsolosu’ndan veda ziyareti

İran İstanbul Başkonsolosu Mohsen Mortezaeifar, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a veda ziyaretinde bulundu. Mortezaeifar, 15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişiminin ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde açılan Taziye Anı Defteri’ni imzaladı.

Türkiye ile Libya arasında tarihi dostluk…

Libya Yerel Yönetim Bakanı Badad Kansu Mesut Abdülcelil, beraberindeki heyetle birlikte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret etti. Türkiye ile Libya arasında tarihin derinliklerine dayanan bir dostluk olduğunu ifade eden Başkan Kadir Topbaş, Libya ile daima bilgi ve deneyim paylaşımına hazır olduklarını söyledi.

Milli sporlar Etnospor Kültür Festivali’nde…

Başkanlığını Bilal Erdoğan’ın yaptığı ve Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından düzenlenen Etnospor Kültür Festivali’nin açılışı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle yapıldı. Festivalde, yağlı güreş, atlı cirit, mas ve aba güreşi gibi geleneksel spor dallarının yanı sıra tarihi el sanatları çarşısı, kılıç kalkan gösterileri ve atlı akrobasi gibi pek çok etkinlik de yer aldı.

Türkiye ve Türk halkının yanındayız…

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün açılışı için İstanbul’a gelen Pakistan Pencap Eyalet Başbakanı Şahbaz Şerif, tören öncesinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve İstanbul Valisi Vasip Şahin’i ziyaret etti. Başbakan Şerif, her zaman Türkiye ve Türk halkının yanında olduklarını belirtti.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü hizmete açıldı!

İstanbul’un iki yakası, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile 3’üncü kez biraraya geldi. Dünyanın en ileri teknolojisiyle İstanbul Boğazı'na inşa edilen ve “dünyanın en geniş köprüsü” olma özelliğini taşıyan Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Türkiye ve dünyadan çok sayıda liderin katılımıyla hizmete açıldı.

İstanbul emanet bir şehir…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak ile Saraçhane’de biraraya geldi. İstanbul’un emanet bir şehir olduğunu ifade eden Başkan Topbaş, konuğu Veysi Kaynak ile vakıf eserlerinin ihyası konusunda istişarede bulunacaklarını söyledi.

Ahmet Davutoğlu’ndan İBB’ye taziye ziyareti

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. İBB Şeref Defteri’ni imzalayan Davutoğlu, 15 Temmuz’daki hain darbe girişiminde Saraçhane’de şehit olan vatandaşlar için Başkan Kadir Topbaş’a taziyelerini iletti.Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 15 Temmuz’daki hain darbe girişiminde ağır yaralanan ve 23 Ağustos’ta vefat eden Ramazan Sarıkaya’nın Fatih Camii’ndeki cenaze namazına katıldı. Ahmet Davutoğlu, cenaze namazının ardından Başkan Kadir Topbaş ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci ile birlikte yürüyerek İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Saraçhane’deki merkez binasına geçti. Belediye binası önündeki dev panoda yer alan Saraçhane şehitlerinin fotoğraflarını inceleyen Ahmet Davutoğlu ve beraberindekiler, şehitler için dua etti. Davutoğlu, daha sonra İBB Şeref Defteri’ni imzalayarak taziyelerini sundu. “Aziz şehitlerimizin hatırası ebediyen yaşayacaktır…” Davutoğlu, deftere şunları yazdı: “Bir milletin yeniden diriliş destanının yazıldığı 15 Temmuz gecesi, İstanbul’un idari ve manevi merkezi Büyükşehir Belediyemizi tanklara, uzun menzilli silahlara ve uçaklara karşı koruyan aziz şehitlerimizin hatırası ebediyen yaşayacaktır. Bizler, bu aziz şehrin sakinleri olarak; bu hatıranın yaşaması, istiklal ve istikbalimizin korunması için her an nöbette olacak, özgürlük ve izzetimizi muhafaza etmek için de her türlü fedakârlığı yapacağız. Ruhları şad olsun. Allah rahmet eylesin…”

İBB gazi bir belediyedir…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman ile birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret ederek Başkan Kadir Topbaş ile görüştü. 15 Temmuz’daki hain darbe girişiminde belediyede yaşananların videosunu izleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi gazi bir belediyedir” dedi.

Pakistan Ulusal Meclisi’nden taziye ziyareti

Senatör ve milletvekillerinden oluşan Pakistan Parlamentosu Heyeti, 15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişimi nedeniyle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a taziye ziyaretinde bulundu. Darbe girişimini kınayan heyet, Türkiye ve İstanbul halkının yanında olduklarını vurguladı.

Kurbağalıdere’de hayat başladı…

Kadıköy'de Yoğurtçu Parkı'nın bulunduğu noktada denize dökülen Kurbağalıdere, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin başlattığı ıslah çalışmalarıyla eski günlerine dönmeye başladı. Kurbağalıdere, mavi rengine kavuşurken, kıyıları da yavru balıklarla doldu.

Türkçe Bayramı’na İBB’den tam destek…

2. Uluslararası Türkçe Bayramı, dünyanın dört bir yanından öğrenciyi İstanbul’da biraraya getirdi. Etkinlik kapsamında düzenlenen tanıtım toplantısına katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, dilin kültürler arası köprü vazifesi gördüğünü söyledi.

Somali’den taziye ziyareti

Somali Limanlar ve Deniz Ulaştırma Bakanı Nur Farah Hırsi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a taziye ziyaretinde bulundu. Hırsi ayrıca FETÖ’nün Somali’deki tüm okullarının da Somali hükümeti tarafından kapatıldığını söyledi.

TÜMSİAD’dan İBB’ye ziyaret

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, TÜMSİAD Başkanı Yaşar Doğan ve beraberindeki heyeti ağırladı. Doğan, 15 Temmuz’daki hain darbe girişiminde İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde yaşanan katliam nedeniyle taziyelerini sundu.

TBB darbeye karşı tek yürek!

Başkanlığını Kadir Topbaş’ın yaptığı Türkiye Belediyeler Birliği, FETÖ’nün hain darbe girişimine karşı “Darbeye Karşı Milli İrade Toplantısı” düzenledi. Başkan Topbaş, yerel yönetimler olarak ‘ülke, vatan ve millet’ diyerek geleceğe yürümek zorunda olduklarını söyledi.