3. Boğaz Köprüsü mühendislik harikası…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 65 ülkenin büyükelçi ve konsoloslarıyla, inşaatı bitmek üzere olan 3. Boğaz Köprüsü’nde incelemelerde bulundu. 3. Köprü’nün bir anıtsal nitelik taşıdığını ifade eden Başkan Topbaş, köprünün yapısal ve teknik özelliği bakımından mühendislik harikası olduğunu söyledi.

Sürdürülebilir bir çevre için “İstanbul Deklarasyonu” yayınlandı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen UCLG-MEWA Toplantısı, Türkiye ve yurtdışından çok sayıda belediye başkanı ve yerel yönetim temsilcisini İstanbul’da biraraya getirdi. Toplantıda konuşan Başkan Kadir Topbaş, herkes için erişilebilir, sürdürülebilir enerji sağlamak ve iklim değişikliğinin etkileriyle mücadele etmek için hayati kararları içeren UCLG-MEWA İstanbul Deklarasyonu’nun yol haritası olarak çevreye katkı sunacağını söyledi.

İstanbul’da örnek kentsel dönüşüm!

İstanbul’da kentsel dönüşümün başladığı Esenler Havaalanı Kentsel Dönüşüm Konutları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle sahiplerine teslim edildi.

İstanbul’da muhteşem Fetih kutlaması!

İstanbul’un Fethi’nin 563’üncü yıldönümü muhteşem gösterilerle kutlandı. “Yeniden diriliş, yeniden yükseliş” ruhuyla Yenikapı Sahili’nde gerçekleştirilen kutlamalar, İstanbullulara Fetih coşkusunu doyasıya yaşattı.

UCLG, BM’de temsil edilmeli…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Tataristan Cumhuriyeti’nin başkenti Kazan’da düzenlenen UCLG Yönetim Kurulu Toplantısı’na katıldı. UCLG’nin tüm dünyayı temsil edecek bir yapıda olduğunu ifade eden Başkan Topbaş, “BM’de söz söyleme ve temsil etme hakkımız olması gerektiğini düşünüyoruz.” dedi.

İstanbul ve Batum sanatta buluştu…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul-Batum Sanat Buluşması kapsamında Batum’da açılan resim sergisine katıldı. Başkan Topbaş, dünyanın ortak lisanı olan kültürel aktivitelerin Türkiye ile Gürcistan’ın iyi ilişkilerini daha da geliştireceğine inandığını ifade etti.

Kadir Topbaş, 4’üncü kez TBB Başkanı!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 3 dönemdir yürüttüğü Türkiye Belediyeler Birliği’nin başkanlığına bir kez daha seçildi. “Şahsıma gösterilen güven duygusu için teşekkür ediyorum.” diyen Başkan Topbaş, yeni dönemde de güzel hizmetler vermeye devam edeceklerini söyledi.

Dünya İnsani Zirvesi dünya liderlerini İstanbul’da buluşturdu!

Birleşmiş Milletler tarihinde bir ilk olan ve İstanbul’da düzenlenen Dünya İnsani Zirvesi, 60’a yakın devlet ve hükümet başkanını biraraya getirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen zirvede, küresel insani yardım sistemi masaya yatırıldı. Zirvede konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “İnsanların günlük ihtiyaçlarından geleceğine kadar her sorununun yerelden çok daha etkin çözüleceğine inancımız tam.” dedi.

İSMEK Genel Sergi ve Festivali İstanbullularla buluştu!

İSMEK’in 20. Yıl Genel Sergisi ve Festivali, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle açıldı. 236 bin İSMEK kursiyerinin eserlerini İstanbullularla buluşturan sergide konuşan Başkan Topbaş, “Cumhurbaşkanımızın başlattığı İSMEK, aynı vizyonla bir çınara dönüştü.” dedi.

Başkan Topbaş, dünya gençliğine seslendi

9. Uluslararası Öğrenci Buluşması Final Programı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla İstanbul’da yapıldı. Dünya gençlerine seslenen Başkan Topbaş, “Omuz omuza verdiğinizde yarınlar daha farklı olacak.” dedi.

Madde bağımlılığına büyük çözüm…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’da kurmayı planladıkları madde bağımlıları rehabilitasyon merkezi için İtalya’daki ünlü tesiste incelemelerde bulundu. Kapsamlı ve modern bir merkez kurulması için çalışma başlattıklarını belirten Başkan Topbaş, projenin bağımlılara özel bir köy olarak tasarlanacağını söyledi.

Başkan Topbaş, Güçlü Şehirler Ağı Zirvesi’ne katıldı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Antalya’da düzenlenen Güçlü Şehirler Ağı Zirvesi’ne katıldı. 21. yüzyılda baş döndürücü teknolojik gelişmeler yaşandığını ifade eden Başkan Topbaş, bununla beraber de dünyanın küçülerek adeta sınırların ortadan kalktığını söyledi.

İstanbul’un simgeleri Antalya’ya taşındı…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Antalya’da düzenlenen Expo 2016’ya katıldı. Başkan Topbaş, etkinlik kapsamında kurulan ve İstanbul’un tarihi simgelerinin yer aldığı “İstanbul Bahçesi”ni gezdi.

KİPTAŞ, Tahran’da konut yapacak…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Tahran Belediye Başkanı’nın davetlisi olarak İran’a bir ziyaret gerçekleştirdi. İstanbul ve Tahran’da gerçekleşen kültür ve turizm yatırımlarının konuşulduğu görüşmede, KİPTAŞ’ın Tahran’da konut yatırımı yapması kararlaştırıldı.

İstanbul için dev altyapı yatırımları…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yat limanlarının atıklarını toplayacağı ‘Mavi Kart’ sisteminin tanıtım törenine katıldı. İstanbul’da dev altyapı yatırımlarına imza attıklarını ifade eden Başkan Topbaş, yakın zaman içerisinde Haliç’te ve Kurbağalıdere’de denize girilebileceğini söyledi.

Eyüp’e yatırımlar zinciri!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle Eyüp Belediyesi tarafından yaptırılan belediye hizmet binası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı bir törenle hizmete alındı. Törende ayrıca 12 farklı eser daha İstanbulluların hizmetine açıldı.

Beyoğlu’nda büyük kentsel dönüşüm…

Beyoğlu’nun en eski semtlerinden biri olan Piyalepaşa, kentsel dönüşüm projesi çerçevesinde yeniden hayat buluyor. Piyalepaşa’nın çehresini değiştirecek projenin temeli İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından atıldı.