İstanbul ile Moğolistan arasında mutabakat zaptı…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türk Kültür Günleri kapsamında Moğolistan’a bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaret kapsamında İstanbul ile Moğolistan’ın başkenti Ulan Bator arasında çeşitli konulara işbirliğini öngören mutabakat zaptı imzalandı.

Başkan Topbaş’tan Uzakdoğu’ya işbirliği ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Çin’de üst düzey temaslarda bulundu. Ticari ve kültürel ilişkileri geliştirme amaçlı ziyaretlerde İstanbul’a turist çekmek için önemli adımlar atıldı.

Başkan Kadir Topbaş BM’de İklim Zirvesi’ne katıldı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon’un davetlisi olarak New York’ta düzenlenen İklim Zirvesi’ne katıldı. 196 ülkenin üzerinde uzlaşmaya vardığı Paris İklim Anlaşması, BM Genel Merkezi’nde çok sayıda devlet ve hükümet başkanının katıldığı törenle imzaya açıldı.

İstanbul dünyaya örnek oluyor…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’da düzenlenen 4. Uluslararası Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı’na katıldı. İstanbul’da başta akıllı trafik ve ulaşım sistemleri olmak üzere akıllı şehircilik konusunda önemli adımlar attıklarını ifade eden Başkan Topbaş, İBB olarak teknolojiyi en iyi takip eden ve en iyi uygulayan belediyelerin başında geldiklerini söyledi.

Başkan Topbaş başkonsoloslarla buluştu

İstanbul’da görev yapan başkonsoloslarla Emirgan’da bir araya gelen Başkan Kadir Topbaş, “Ülkelerimiz arasındaki ilişkilerin daha da gelişmesi adına her birimize önemli görevler düşüyor” diye konuştu.

İstanbul’a bir “kardeş şehir” daha!

İstanbul’un kardeş şehirlerine bir yenisi daha eklendi. İstanbul ile Tiflis arasında Kardeş Şehir Protokolü imzalandı. Başkan Kadir Topbaş, protokolle iki şehir arasındaki dostluk ilişkilerinin artacağına inandıklarını söyledi.

İstanbul lalesi, dostluk nişanesi…

İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Japonya’nın İstanbul Başkonsolosu Norio Ehara ve beraberindeki Japon işadamları ile biraraya geldi. Başkan Topbaş, uzaktaki yakın ülke Japonya’da açan İstanbul lalesinin dostluk nişanesi adına gurur verici olduğunu söyledi.

Başkan Kadir Topbaş, ustalık döneminin vizyon projelerini açıkladı!

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’ne 2015 Yılı Faaliyet Raporu’nu sunan Başkan Kadir Topbaş, “ustalık dönemim” dediği 3. döneminin çok önemli vizyon projelerini açıkladı. Pek çok önemli yatırımı İstanbul’a kazandıracaklarını ifade eden Başkan Topbaş, Üsküdar - Kabataş arasında bir yaya yürüme tüneli ile Haliç’e denizin üstünden yeni bir yürüme yolu yapacaklarını ve İstanbul Havayolları Şirketi’ni kuracaklarını söyledi.

İBB’ye özel ödül

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ankara’da düzenlenen “AK Parti 5. Yerel Yönetimler Sempozyumu”nda İBB’ye verilen “Özel Jüri Ödülü”nü Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun elinden aldı.

İBB Meclisi’nde Başkan Vekili ve İhtisas Komisyonu Seçimi

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde; Meclis 1. Başkan Vekili, 2. Başkan Vekili, Katip, Encümen Üyeleri ile İhtisas Komisyonlarının seçimi gerçekleştirildi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın yönettiği meclis, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

İstanbul’da lale zamanı!

İstanbul ve İstanbullular, şehrin simgelerinden biri olan lale ile bir kez daha buluştu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 11’incisini düzenlediği İstanbul Lale Festivali kapsamında Emirgan Korusu, Kadıköy Göztepe 60. Yıl Parkı ve Sultanahmet Meydanı çeşitli etkinliklere sahne oldu. İstanbul’un 563’üncü Fetih Yıldönümü’ne özel olarak 563 bin lale kullanılarak yapılan lale halısı ile bir dünya rekoru kırıldı.

Başkan Topbaş Arap gazetecilerle biraraya geldi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş Arap medya dünyasının temsilcileriyle Emirgan’da biraraya geldi.

Başkan Kadir Topbaş’a Japonya’da Fahri Hemşerilik Beratı

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı (UCLG) ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, üst düzey temaslarda bulunmak üzere Japonya’ya gitti. Başkan Kadir Topbaş’a, İstanbul’un kardeş şehri Şimonoseki’de Fahri Hemşerilik Beratı takdim edildi.

ABD’de Diyanet Merkezi açıldı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ABD’de inşa edilen Türk-Amerikan Kültür ve Medeniyet Merkezi’nin açılışına katıldılar. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD’nin ilk iki minareli camisini de barındıran merkezin tüm Müslümanlara hayırlı olması temennisinde bulundu.