Küresel terör tehdidi görüşüldü

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban-ki Moon ile İstanbul’da biraraya geldi. Görüşmenin ana gündemini küresel terör tehdidi ve Suriyeli göçmenler konusu oluşturdu.

Çanakkale şehitleri İstanbul’da anıldı

Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 101. yılı dolayısıyla Edirnekapı Şehitliği'nde tören düzenlendi.

Odak şehir İstanbul

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Slovenya’da düzenlenen “Geleceğin Şehirleri” toplantısına katıldı. Göreve geldikleri ilk günden bu yana plan ve program çerçevesinde hareket ettiklerini ifade eden Başkan Topbaş, yaptıkları yatırımlarla İstanbul’un odak şehir haline geldiğini söyledi.

Asya ile Avrupa Kıtası 3’üncü kez buluştu!

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü her iki yakadan birleştiren son tabliye, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle yerleştirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’un yıldız projesi olan köprünün Ağustos ayında hizmete açılacağını söyledi.

Başkan Kadir Topbaş’a Zümrüdüanka Ödülü

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Kadir Topbaş, Yeşilay Haftası dolayısıyla düzenlenen Zümrüdüanka Ödül Töreni’nde, Yeşilay’a katkılarından dolayı ödüle layık görüldü. Törende konuşan Başkan Topbaş, “Yanlış yetiştirilmiş bir insan, tüm insanlık için problem olabiliyor. Bunun için de insani bir restorasyon gerekiyor.” dedi.

Dünya, İstanbul’u izliyor…

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Suudi Arabistan’da düzenlenen Cidde Ekonomi Forum Toplantısı’na katıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak pek çok alanda faaliyet gösterdiklerini ifade eden Başkan Topbaş, yaptıkları yatırımlarla İstanbul’un dünya tarafından gıpta ile takip edildiğini söyledi.