Halep için kardeşlik seferberliği

İstanbul’da başlatılan “Kardeşlik Seferberliği” kampanyasında toplanan yardımlar, Maltepe’de düzenlenen törenle Halep’e gönderildi. 211 tırın uğurlandığı törende konuşan Başkan Kadir Topbaş, mağdur insanlara yardımcı olabilmek için çabaladıklarını söyledi.

İstanbul ile Gine ilişkileri gelişiyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Gine Cumhuriyeti Konakri Valiliği arasında mutabakat zaptı imzalandı. Protokole imza atan Gine Cumhurbaşkanı Alpha Conde, İstanbul’dan ve İstanbul’a yapılan yatırımlardan çok etkilendiklerini söyledi.

Daha yeşil bir Türkiye…

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından inşa edilen 151 tesisin açılışı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapıldı. Açılışı yapılan tesislerin hayırlı olmasını dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ağaçlandırma, ormancılık ve milli park projeleriyle daha yeşil bir Türkiye hedefine doğru adım adım ilerlediklerini söyledi.

Dünyaya ilham Türkiye’ye armağan olsun…

İki kıtayı denizin altından karayolu ile birleştiren Avrasya Tüneli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle hizmete açıldı. Avrasya Tüneli’nin ilkleri barındırdığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, tünel sayesinde Kazlıçeşme - Göztepe arasındaki yolculuk süresinin 15 dakikaya indiğini söyledi.

Amatör spora dev destek…

Sporun ve sporcunun yanında olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, amatör spor kulüplerine düzenli olarak yaptığı malzeme desteğini sürdürüyor. “Destek bizden, başarı sizden” sloganı ile amatör spora 30 milyon lira yatırım yaptıklarını ifade eden Başkan Kadir Topbaş, “Amatör sporcularımızın olimpiyatlarda ve dünya şampiyonalarında bayrağımızı göndere çektirecek büyük sporcular olarak yetişmesini istiyoruz.” dedi.

İstanbul, teröre karşı tek yürek…

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, Beşiktaş’ta meydana gelen hain terör saldırısı sonrası ortak bir bildiri yayınladı. Meclis Üyeleriyle birlikte olay yerine giden Başkan Kadir Topbaş, terör saldırılarının hedeflerine ulaşmaması için birlikteliğimizi her daim göstermemiz gerektiğini söyledi.

Şehitler, son yolculuğuna uğurlandı…

Beşiktaş’ta meydana gelen terör saldırısında şehit düşen polis memurları için İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde şehit cenaze töreni düzenlendi. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım ile birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş da katıldı.

Bayrampaşa’ya dev eğitim kompleksi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, merhum babasının adının verildiği Uluslararası Kaptan Ahmet Erdoğan Eğitim Kompleksi’nin açılışını yaptı. Törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Farklı ülkelerden öğrencilerin burada gösterecekleri kaynaşmayı ömür boyu sürdüreceklerine ve bu kaynaşmanın güçlü bir birliktelik oluşturacağına inanıyorum.” dedi.

4T ile toplu ulaşımın geleceği…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen Transist 2016 Uluslararası İstanbul Ulaşım Kongresi ve Fuarı, 9’uncu kez kapılarını açtı. “Toplu Ulaşımın Geleceği 4T” teması ile düzenlenen fuarın açılışını yapan Başkan Kadir Topbaş, “Yatırımlarımızda en büyük payı ulaşıma, ulaşımda da raylı sistemlere ayırıyoruz.” diye konuştu.