Dünyanın en ünlü müzesi İstanbul’da açıldı…

Dünyanın en ünlü balmumu müzesi Madame Tussauds’nun 21’inci merkezi, İstanbul’da ziyarete açıldı. Müzenin açılışında konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’un tarihi geçmişiyle adeta bir açık hava müzesi olduğunu ifade ederek, “Madame Tussauds’un İstanbul’a yeni bir değer sunacağına inanıyorum.” dedi.

4 yeni ileri biyolojik atıksu arıtma tesisi İstanbul’a hayırlı olsun…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen 4 yeni ileri biyolojik atıksu arıtma tesisi ile çevre yatırımlarının toplu açılışı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle yapıldı. Toplam yatırım bedeli 1 milyar 873 milyon lira olan tesis ve hizmetlerin şehrimize kazandırılmasında emeği olan Başkan Kadir Topbaş’a teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İstanbul için, bu güzel ve kutlu şehir için ne yapılsa azdır.” dedi.

İBB teknolojide öncü!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından organize edilen Dünya Coğrafi Bilgi Sistemleri Günü Sempozyumu, İstanbul’da düzenlendi. Sempozyumun açılışına katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İBB olarak dünyada teknolojiyi en iyi kullanan belediyelerden biri olduklarını söyledi.

Yatırım ve hizmetin kenti İstanbul…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 2017 yılı bütçesi kabul edildi. Bütçeyi İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’ne sunan Başkan Kadir Topbaş, 2017 sonu itibariyle İstanbul’a yaptıkları toplam yatırım miktarının 117 milyar lirayı bulacağını söyledi.

İstanbul, 15 Temmuz Şehitleri için koştu!

Dünyanın kıtalararasında koşulan ilk ve tek maratonu olan Vodafone İstanbul Maratonu’nda İstanbullular Asya’dan Avrupa’ya 38’inci kez koştu. “15 Temmuz Şehitleri İçin Koşuyoruz” temasıyla düzenlenen maratonda, yüz binlerce kişi, 15 Temmuz Şehitler Koprüsü’nün üzerinden ellerinde Türk bayraklarıyla geçti.

Türk inşaat sektörü dünyayla rekabet ediyor…

Türk gayrimenkul ve inşaat sektöründe en iyilerin belirlendiği ‘Sign of the City Awards’ ödülleri İstanbul’da düzenlenen törenle sahiplerini buldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi kurumlarından KİPTAŞ’ın da ödül aldığı törende konuşan Başkan Kadir Topbaş, ülkemizdeki inşaat sektörünün hem uygulama hem de mimari tasarımlarıyla dünyayla rekabet edecek bir güce sahip olduğunu söyledi.

Başkan Kadir Topbaş Çin Heyeti ile biraraya geldi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Valiliği’nin Çin Halk Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Wang Yang'ın onuruna verdiği öğle yemeğine katıldı. Başkan Topbaş, kendi karakalem çalışması olan Kız Kulesi tablosunu imzalayarak, Başbakan Yardımcısı Yang’a armağan etti.

Küresel savaş göçe neden oluyor…

Başbakan Binali Yıldırım ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’da düzenlenen Göç ve Mülteciler Uluslararası Konferansı’na katıldılar. Son yıllarda Suriye’de yaşanan olayların insanlık dramı olduğunu belirten Başbakan Yıldırım, bölgesel anlaşmazlıkların, küresel terör, savaş ve karışıklıkların göçün en önemli nedeni olduğuna dikkat çekti.

Sermaye piyasaları İstanbul’da toplandı…

Sermaye Piyasaları Kongresi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla İstanbul’da düzenlendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İstanbul’u finans merkezi yapma çabalarının bu kongreyle bir adım daha ileri gittiğine inanıyorum.” dedi.

Makedon heyetten Başkan Topbaş’a ziyaret

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Makedonya Türk Demokrasi Partisi Geçici Başkanı Gönül Bayraktar ve Makedonya Cumhuriyeti Devlet Bakanı Beycan İlyas ile biraraya geldi. Başkan Topbaş, dost ülke Makedonya ile olan ilişkileri geliştirmek istediklerini söyledi.

Türkiye ile Afrika ilişkileri güçleniyor…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’da düzenlenen Türkiye - Afrika Ekonomi ve İş Forumu’na katıldılar. Cumhurbaşkanı Erdoğan, forumun Türkiye ile Afrika kıtası arasındaki ekonomik ve ticari işbirliğini güçlendireceğine inandığını ifade etti.