Başkan Topbaş’tan kan bağışına destek…

Türk Kızılayı İstanbul Şubesi, 15 Temmuz gecesi darbecilerin kan döktüğü 11 noktada kan bağışı kampanyası düzenledi. Saraçhane’deki Kan Bağış Merkezi’ni ziyaret ederek, kampanyaya destek veren Başkan Kadir Topbaş, kan bağışının hem bir özveri ve fedakarlık hem de vatan ve insan sevgisi olduğunu ifade etti.

Cumhuriyetimiz 93 yaşında...

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi İstanbul’da da törenlerle kutlandı. İstanbul Valiliği’nde başlayan tören, Vatan Caddesi’ndeki resmigeçit töreni ile devam etti. Valilik tarafından düzenlenen resepsiyona katılan Başkan Kadir Topbaş, “Millet olmayı ve millet olmanın ne demek olduğunu 15 Temmuz'da bir kez daha gösterdik. Büyük bir milletin mensubu olmaktan gurur duyuyoruz.” dedi.

İBB’den 16.3 milyar TL yatırım

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türk Parlamenterler Birliği Toplantısı’na katıldı. Maaş ödeyemeyen bir belediyeden, yatırım yapan bir belediye haline geldiklerini anlatan Başkan Topbaş, İBB’nin bu seneki yatırım bütçesinin 16.3 milyar TL olduğunu söyledi.

Şehirler herkes için kullanılabilir olmalı…

Türkiye Belediyeler Birliği ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, TBB’nin Ekim ayı toplantısına katıldı. Şehirlerde herkesin kullanabileceği alanları meydana çıkarmanın önemine vurgu yapan Başkan Topbaş, “Kent restorasyonu, ekolojik restorasyon ve sosyal yaşam ilişkilerini biraraya getirmeliyiz.” dedi.

Demokrasi şehidimizin evi müze oldu…

FETÖ’nün hain darbe girişiminde bulunduğu 15 Temmuz gecesi Fatih’te şehit düşen Tolga Ecabalın’ın yaşadığı ev müzeye dönüştürüldü. Başkan Kadir Topbaş, 15 Temmuz’da yaşananların her yönüyle başka hiçbir milletle kıyaslanamayacak kahramanlıklarla dolu olduğunu söyledi.

İBB’de toplu sözleşme sevinci

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile İETT, İSBAK, İSTON, İSPARK, İSFALT, Kültür AŞ, Halk Ekmek, Hamidiye, Ağaç AŞ’deki toplam 14 bin 200 çalışanı kapsayan toplu iş sözleşmesi, Başkan Kadir Topbaş ve HAK-İŞ Konfederasyonu Başkanı Mahmut Arslan tarafından imzalandı.

Milli iradenin gücü dünyaya örnek oldu!

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe girişimi ve terörünü anlatmak için Brüksel’de bir dizi etkinlik düzenlendi. Toplantılara katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Türk halkı, milli iradenin üstünde hiçbir gücün olamayacağını dünyaya gösterdi.” dedi.

Şehirler, ülkelerin geleceği haline geldi…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ekvador’da düzenlenen BM Dünya Konferansı Habitat III’ün açılışına katıldı. Şehirlerin, ülkelerin geleceği, hatta kaderleri haline geldiğini ifade eden Başkan Topbaş, yeni kentsel gündemin kapsayıcı, pratik ve sürdürülebilir kentler hedefine yönelik olması gerektiğinin altını çizdi.

UCLG Başkanı Topbaş: “Hükümetlerin en yakın çözüm ortağıyız.”

UCLG Konseyi’nde “Yerel ve Bölgesel Yönetimler İkinci Dünya” konulu toplantıyı yöneten Kadir Topbaş, “İstanbul bildirgesinde de söylediğimiz gibi. Bizler merkezi hükümetlerin en yakın ortağıyız.” dedi.

Topbaş Kolombiya’da Uclg ve Unacla toplantılarını yönetti

UCLG Dünya Teşkilatı Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kolombiya'nın başkenti Bogota'da devam eden UCLG ve UNACLA toplantılarına başkanlık yaptı.

İstanbul, Batı ile Doğu arasında bir barış kenti

UCLG Dünya Konseyi'nde konuştuktan sonra “Güçlü Yerel Yönetim Çağı” toplantısına katılan Başkan Kadir Topbaş, “Farklılıkları zenginlik olarak kabul edip herkesin yaşayabileceği bir yaşam modeli inşa etmek zorundayız.” diye konuştu.

Yanlışlar varsa söylenecek, doğrular varsa desteklenecek

UCLG Dünya Konseyi'nde konuşan UCLG ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Beraber yaşadığımız bu gezegende her şeyi yöneticilerden beklemeyeceğiz. Sivil toplum kuruluşları, iş dünyası, bireysel olarak tüm yurttaşlar da yönetime katkı sunmak zorunda” diye konuştu.

Genelkurmay Başkanı ve Kuvvet Komutanları’ndan taziye ziyareti

Başkan Kadir Topbaş tarafından kapıda karşılanan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal ve 1. Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever, 15 Temmuz gecesi şehit olanların isim ve fotoğraflarının yer aldığı İstanbul Büyükşehir Belediye binası önündeki panoya karanfil bıraktılar.

Başkan Kadir Topbaş Yenibosna’da incelemelerde bulundu

Yenibosna’daki hain terör saldırısının ardından olay yerinde incelemelerde bulunan Başkan Kadir Topbaş, “Ağır yaralı ve can kaybı yok. Bu bizim en büyük mutluluğumuz. İBB olarak buradaki sıkıntıları gidermek için çalışacağız” dedi.

İstanbul adım adım yenileniyor!

5. Levent Projesi kapsamında kentsel dönüşümü gerçekleştirilen 400 konut, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle hak sahiplerine teslim edildi. İstanbul’u adım adım yenilediklerini ifade eden Başkan Topbaş, KİPTAŞ ile birlikte bugüne kadar 70 bine yakın modern ve güvenilir konut inşa ettiklerini söyledi.

Gaziosmanpaşa’da dönüşüm başlıyor!

Gaziosmanpaşa’da hayata geçirilecek olan “We Haliç Gaziosmanpaşa” Kentsel Dönüşüm Projesi Temel Atma Töreni, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla yapıldı. İlçede 4 ayrı metro hattı inşaatının sürdüğünü ifade eden Başkan Topbaş, Gaziosmanpaşa’ya 1,5 milyar TL yatırım yaptıklarını söyledi.

15 Temmuz kahramanları türkülerle anıldı…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Yavuz Bingöl Sanat Merkezi'nin koordinasyonuyla “15 Temmuz Kahramanlarının Türkülerini Söylüyoruz” etkinliği düzenlendi. Geceye katılan sanatçılar, demokrasi şehitlerimizin sevdiği türküleri seslendirdiler.

İBB’ye 5 büyük ödül!

Marmara Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen 6. Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri sahiplerini buldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, törende 5 ayrı ödüle layık görüldü.

Osmanlı Saray Mimarı Balyan Ailesi’nin anıtmezarı açıldı

Osmanlı Saray Mimarları Balyan Ailesi’nin Üsküdar Surp Haç Ermeni Kilisesi Mezarlığı’nda yapılan anıtmezarı düzenlenen törenle açıldı.