Saraybosna Başbakanı’nın ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Saraybosna Başbakanı Elmedin Konakovic ve beraberindeki heyeti ağırladı. Yeni hükümet olarak ilk dış ziyaretlerini İstanbul’a yapmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Başbakan Konakovic,” İBB’deki bilgi ve birikim bizim için çok değerli ve önemlidir.” dedi.

Büyük zaferin 93. yılı…

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 93. yıldönümü, tüm yurtta olduğu gibi İstanbul’da da törenlerle kutlandı. Taksim Cumhuriyet Anıtı’nda başlayan kutlamalar, Vatan Caddesi'nde yapılan resmigeçit töreni ile sona erdi.

Yakutistan Cumhuriyeti’nden İBB’ye ziyaret…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Yakutsk Belediye Başkanı Aysen Nikolayev ve beraberindeki heyetle biraraya geldi. Yerel yönetimler arasındaki bilgi ve deneyim paylaşımını her daim önemsediklerini ifade eden Başkan Kadir Topbaş, İstanbul ile Yakutsk’un pek çok konuda ortak çalışmalar yapacaklarını söyledi.

Seyrantepe Metro İstasyonu açılıyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek ile biraraya geldi. Başkan Topbaş, inşaatı devam eden Seyrantepe Metrosu’nun 13 Eylül’de taraftarların kullanımına açılacağını açıkladı.

Komutanlardan veda ziyareti

Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na atanan Orgeneral Salih Zeki Çolak ile Ege Ordu Komutanlığı’na atanan Orgeneral Abdullah Recep, Başkan Kadir Topbaş’a veda ziyaretinde bulundu.