İstanbul’da muhteşem fetih kutlaması!

İstanbul’un Fethi’nin 562’nci yıldönümü muhteşem gösterilerle kutlandı. “Yeniden diriliş, yeniden yükseliş” ruhuyla Yenikapı Sahili’nde gerçekleştirilen kutlamalar, İstanbullulara fetih coşkusunu doyasıya yaşattı. Fethin, kente barış ve hoşgörü getirdiğini belirten Başkan Topbaş, ecdadın hatırasına sahip çıktıklarını söyledi.

Engelliler yaz kampında…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Engelliler Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde düzenlenen Çiroz Engelliler Yaz Kampı kapılarını açtı. Açılış törenine katılan Başkan Kadir Topbaş, Şile’de yapımı devam eden kamp tamamlandığında toplam 7 bin kişiyi kamplarda misafir edeceklerini söyledi.

Boğaz’a 3 yeni gemi

İstanbul’un kent içi deniz ulaşımından daha etkin faydalanmasını sağlamak amacıyla Şehir Hatları filosuna 3 yeni gemi katıldı. Türk mühendisleri tarafından yapılan gemileri hizmete alan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, gemilerin engelli vatandaşların kullanımına uygun olarak tasarlandığını söyledi.

Eminönü - Eyüp - Alibeyköy Tramvay Hattı hayırlı olsun

İstanbul ulaşımını daha da rahatlatmak için peş peşe projelerini açıklayan Başkan Kadir Topbaş, bugün de 19 istasyonlu 13 kilometre uzunluğunda olacak Eminönü - Eyüp - Alibeyköy Tramvay Hattı’nı tanıttı.

Sadabad Gezileri başlıyor…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, çevre yatırımları ile eski günlerine dönen altın boynuz Haliç’te Kancabaş Sandallarla Sadabad Gezilerini yeniden başlatıyor. Tarihi sandalları ve yüzer iskeleleri hizmete alan Başkan Kadir Topbaş, altın boynuz Haliç’te, geçmişin güzelliklerinin tekrar yaşandığını söyledi.

Üsküdar - Ümraniye - Çekmeköy - Sancaktepe Metrosu’nda sona yaklaşıldı

İnşaatı devam eden Üsküdar – Ümraniye – Çekmeköy – Sancaktepe Metrosu’nda inceleme gezisi yapan Başkan Kadir Topbaş, “Görev hayatımda en gurur duyduğum işlerin başında İstanbul’a kazandırmış olduğumuz metro hatları geliyor” dedi.

Beyoğlu’na 1,9 milyar TL yatırım!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılacak olan Piyalepasa Camii Zeminaltı Otoparkı ve çevre düzenlemesinin temeli, Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle atıldı. İnsanların buluşup, spor yapabileceği ve hoşça vakit geçirebileceği bir alan oluşturacaklarını belirten Başkan Topbaş, 2004 yılından bu yana Beyoğlu’na 1,9 milyar TL’lik yatırım yaptıklarını söyledi.

Küçükçekmece’ye vizyon katacak projeler…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Küçükçekmece’de yapılacak yatırımların temeli, Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle atıldı. İlçeye 11 yılda 1 milyar 965 milyon TL yatırım yaptıklarını belirten Başkan Topbaş, planladıkları 3 ayrı metro hattı ile ilçenin trafik sorununu çözeceğini söyledi.

Feshane’de Kastamonu Günleri

Türkiye’nin değişik illerinin birbirinden güzel özellikleriyle tanıtıldığı Feshane’de Kastamonulular buluştu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ta bugün Kastamonu Tanıtım Günleri’ne katıldı.

Üsküdar - Ümraniye - Çekmeköy - Sancaktepe Metrosu’nda sona yaklaşıldı

İnşaatı devam eden Üsküdar – Ümraniye – Çekmeköy – Sancaktepe Metrosu’nda inceleme gezisi yapan Başkan Kadir Topbaş, “Görev hayatımda en gurur duyduğum işlerin başında İstanbul’a kazandırmış olduğumuz metro hatları geliyor” dedi.

İBB Cep Trafik ile yol durumu elinde!

İBB Cep Trafik Mobil Uygulaması’nın yeni versiyonu, Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı toplantı ile tanıtıldı. Başkan Topbaş, akıllı sistem ile vatandaşların en doğru yoldan gidecekleri yere kolaylıkla ulaşabileceklerini söyledi.

İstanbul’a yeni bir metro hattı daha!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi “her yerde metro, her yere metro” hedefinde dev bir adım daha attı. 7 km uzunluğundaki Mecidiyeköy - Beşiktaş - Kabataş Metro Hattı’nın temeli, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı görkemli bir törenle atıldı.

Gençlik Şöleni’nde coşkulu karşılama

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Gençlik Meclisi 1. Vizyon Toplantısı ve Gençlik Şöleni’ne katıldı. Gençler tarafından büyük bir coşku ile karşılanan Başkan Topbaş, “İstanbul’a yaptığımız hizmetler sizler ve yarınlar için…” dedi.

Doğu’dan İstanbul’a el emeği, göz nuru…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi tarafından kadınlara destek olmak amacıyla yürütülen projelerden biri olan Doğu’dan İstanbul’a Kadın Eli Sergisi’nin 9’uncusu Sultanahmet Meydanı’nda İstanbullularla buluştu.

İstanbul’a çevreci bir yatırım daha!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yeni ve çevre dostu bir yatırımı daha İstanbul’a kazandırdı. Çöpten elde edilen elektrik enerjisi atık ısısı ile çalışan mevsimlik çiçek serası, Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle hizmete alındı.

Özgecan Aslan Parkuru’na ilk ağaç…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Göktürk’te yaptırılacak olan Sağlıklı Yaşam ve Yürüyüş Parkuru’nun temel atma törenine katıldı.

Arnavutköy ulaşımın merkezi olacak

Arnavutköy ilçesindeki tamamlanan yatırımları hizmete alan ve Eski Edirne Asfaltı’nın yenilenmesi çalışmasını başlatan Başkan Kadir Topbaş, Arnavutköy’e 4 ayrı raylı sitsem hattı getireceklerini, Habipler-Topkapı Tramvayı’nı da metroya dönüştüreceklerini söyledi.

Gaziosmanpaşa’ya yeni bir spor yatırımı!

Gaziosmanpaşa’da yeni spor kompleksinin temel atma töreninde konuşan Başkan Kadir Topbaş, “Rahatlıkla spor yapabileceğiniz, arkadaşlarınızla vakit geçirebileceğiniz ve üçüncü adres olarak gelip gideceğiniz güzel bir tesise kavuşuyorsunuz. İnşallah gelecekte bizi hayırla yad edersiniz” diye konuştu.

Büyükşehir’den Sultanbeyli’ye yeni yatırımlar…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Sultanbeyli’ye yaptığı yatırım ve hizmetlerin toplu açılışı ile temel atması, Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle yapıldı. Başkan Topbaş, Sultanbeyli’ye ise 622 milyon lira yatırım yaptıklarını belirterek, ilçeden 3 ayrı metro hattının geçeceğini ve ikisinin 2019’a yetişeceğini müjdeledi.

Silivri’ye modern İSMEK…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Silivri’de inşa edilen İSMEK Kurs Merkezi’nin açılışına katıldı. 2004 yılından bu yana ilçede pek çok yatırımı hayata geçirdiklerini anlatan Başkan Topbaş, “Şu ana kadar Silivri’ye yaptığımız yatırımlar toplamı1 milyar 467 milyon lira” dedi.

Tertemiz Marmara için…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, “ileri teknoloji, ileri arıtma, temiz çevre!” hedefiyle Silivri’ye 3 yeni atıksu arıtma tesisi kazandırıyor. Kısa süre sonra tamamlanacak olan tesisleri basına tanıtan Başkan Kadir Topbaş, “Marmara Denizi’ne bir damla atıksu akmayacak.” dedi.

Anneler Günü’nde coşkulu kutlama…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Anneler Günü’nü coşku içerisinde kutladı. Avcılar’da düzenlenen şölene katılan Başkan Kadir Topbaş, hayattaki en büyük öğreticinin anneler olduğunu söyledi.

Alışveriş festivali başlıyor…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Haziran ayında yapılması planlanan İstanbul Shopping Fest’in tanıtım toplantısına katıldı. Platformun başkanlığını yürüten Kadir Topbaş, Ramazan ayına denk gelen festivalin, inanç turizmi ile daha da etkili olacağını söyledi.

Shanghai Belediye Başkanı'nın ziyareti

Shanghai Belediye Başkanı Yang Xiong ve beraberindeki heyet, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ı makamında ziyaret etti.

Sancaktepe, raylı sistemin merkezi oluyor!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sancaktepe ilçesine yapılan yatırım ve hizmetlerin toplu açılış ve tanıtım törenine katıldı. Sancaktepe’ye son 11 yılda 700 milyon lira yatırım yaptıklarını belirten Başkan Topbaş, yapılacak 3 ayrı metro hattıyla ilçenin Anadolu Yakası’ndaki raylı sistemlerin merkezi olacağını söyledi.

Tarihi miras geleceğe taşınıyor…

Anadolu Yakası’nın en eski sanayi tesislerinden biri olan tarihi Kadıköy Gazhanesi restore ediliyor… Yenilenen yapıları basına tanıtan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kadıköy’ün kurulacak enerji müzesi ve kültür merkezi ile çok önemli aktivite alanına kavuşacağını söyledi.

Kartal - Kaynarca Metrosu’nda sona doğru…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, kazı çalışmalarında sona gelinen Kartal-Kaynarca Metrosu’nda incelemelerde bulundu.

İstanbul’da atıksu devrimi!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, denizleri, gölleri ve su havzalarını atıksu tehdidinden kurtaracak altyapı yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Yapımı büyük ölçüde tamamlanan Büyükçekmece İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi’ni basına tanıtan Başkan Kadir Topbaş, deniz suyundan içmesuyu üretileceğinin müjdesini de verdi.