11 yıldır İstanbul için…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Emirgan Korusu’nda büyükelçilerle biraraya geldi. İstanbul’un hem Türkiye’ye hem de dünyaya model olan bir şehir olduğunu belirten Başkan Topbaş, 11 yıldır İstanbul için kurumsal taassup gözetmeksizin çalıştıklarını söyledi.

İstanbul’a yeni bir spor yatırımı daha!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde yaptığı spor yatırımlarına bir yenisini daha ekliyor. Bahçelievler’de inşa edilecek olan yüzme havuzunun temeli, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla atıldı. Başkan Topbaş, yılsonunda açılması planlanan spor tesisinin 29 Ekim’e yetiştirileceğinin müjdesini verdi.

Büyükşehir’den Kadıköy’e 6 yeni hizmet merkezi!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul’un ilçelerine yaptığı yatırımlara hız kesmeden devam ediyor. Kadıköy Kozyatağı Mahallesi’ne yapılan 6 yeni merkez, Başkan Kadir Topbaş tarafından hizmete açıldı.

Habitat’ta İstanbul tecrübesi…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’da görev yapan başkonsoloslarla biraraya geldi. Başkan Topbaş, ‘Habitat’ta İstanbul Tecrübesi’ temasıyla yapılan toplantıda, konuklarına, İstanbul’da yapılan yatırım ve hizmetler hakkında bilgi verdi.

Belçika Dış Ticaret Bakanı’nın ziyareti

Belçika Dış Ticaret Bakanı Pieter De Crem, beraberindeki heyetle birlikte Başkan Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret etti.

Dünyanın odak noktası; İstanbul…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Yatırım Zirvesi’ne katıldı. Dünyada artık “odak şehir” kavramının kabul gördüğünü ifade eden Başkan Topbaş, İstanbul’un da dünyanın odak şehirlerden biri olduğunu söyledi.

Başkan Kadir Topbaş makamını Küçükler’e bıraktı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda makamını Hekimoğlu Ali Paşa İlkokulu’ndan Hamza Emirhan Küçükler’e bıraktı.

İstanbul’da 23 Nisan coşkusu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı adına yakışır etkinliklerle kutladı. Maltepe Sahili’nde düzenlenen etkinliklere katılan Başkan Kadir Topbaş, “23 Nisan’ın dünya çocukları ile birlikte İstanbul’da doya doya kutlamasını arzu ediyoruz.” dedi.

Dünya çocukları İstanbul’da buluştu

Filistin, Romanya ve Makedonya’dan 23 Nisan kutlamaları için İstanbul’a gelen çocuklarla buluşan Başkan Kadir Topbaş, huzur ve barış dolu bir dünyayı oluşturmak için mücadele ettiklerini söyledi.

Üsküp Belediye Başkanı’nın ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Üsküp Belediye Başkanı Koce Trajanovski’yi makamında ağırladı.

Levent - Hisarüstü Metrosu İstanbul’a hayırlı olsun…

İstanbul’un demir ağlarına bir yenisi daha eklendi. Levent-Hisarüstü arasındaki yolculuğu 6 dakikaya indiren Levent - Hisarüstü Metrosu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle hizmete alındı.

Dünyanın en büyük ‘Lale Halısı’ İstanbul’da!

Lale Festivaliyle 10. kez taçlanan İstanbul, 545 bin canlı lalenin oluşturduğu 1.262 metrekarelik halıyla bir dünya rekoruna ev sahipliği yaptı. Sultanahmet Meydanı’ndaki halıyı açan Başkan Topbaş, “Gerçek anlamda barış şehri olan İstanbul’dan dünyaya bu güzel duyguların yansımasını istiyoruz” dedi.

Başkan Topbaş, Artvin Günleri'ne katıldı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Feshane'de düzenlenen Artvin Tanıtım Günleri'ne katıldı.

İstanbul ve İstanbullular için…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin “2014 Yılı Faaliyet Raporu”nu, Belediye Meclisi’ne sundu. Başkan Topbaş, 2004 yılından bu yana İstanbulluların yaşam kalitesini yükselten ve hayatını kolaylaştıran binlerce projeyi hayata geçirdiklerini söyledi.

Turizm kenti; İstanbul

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ortadoğu ve Afrika’da bulunan yaklaşık 300 turizm acente yetkilisi ile biraraya geldi. Başkan Topbaş, medeniyetler şehri İstanbul’a, Ortadoğu’dan daha fazla turist geldiğini söyledi.

11. Cumhurbaşkanı’nın ziyareti

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.

İstanbul ile Moskova ilişkileri gelişiyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Moskova Belediyesi arasında “işbirliği protokolü” imzalandı. Protokole imza atan Başkan Kadir Topbaş, anlaşmayla birlikte iki şehre de önemli kapıların açılacağını söyledi.

Kenya’da önemli temaslar…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, başkanlığını yürüttüğü Birleşmiş Milletler Yerel Yönetimler Danışma Kurulu’nun (UNACLA) Kenya’da yapılan toplantılarına katıldı.

İstanbul’da lale zamanı

İstanbul ve İstanbullular, şehrin simgelerinden biri olan lale ile bir kez daha buluştu. 10. İstanbul Lale Festivali, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı coşkulu bir törenle başladı. Vatandaşların büyük sevgi gösterisiyle karşılanan ve dakikalarca alkışlanan Başkan Topbaş, İstanbul'a hizmet etmekten gurur duyduğunu söyledi.

UNESCO’da İstanbul rüzgarı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, UNESCO’nun kuruluşunun 70. yılı ve İstanbul’un organizasyona katılımının 30. yılı kutlamalarına katıldı.

İstanbul’a 68,5 milyar TL yatırım

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, MIPIM Uluslararası Gayrimenkul Fuarı’nın İstanbul Ticaret Odası’ndaki değerlendirme toplantısına katıldı. Başkan Topbaş, 2004 yılından bu yana İstanbul’a 68,5 milyar TL yatırım yaptıklarını söyledi.