“Evde sağlık hizmetleri” Türkiye’ye yaygınlaştırılıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan, Sağlık Bakanlığı’nın da pilot illerde uyguladığı “evde sağlık hizmetleri”, Ankara’da imzalanan protokolle Türkiye geneline yaygınlaştırılıyor. Başkan Kadir Topbaş, yapılan işbirliği ile özellikle vatandaşın sağlığı, yaşamı ve geleceği hakkında müşterek çalışmalar yürüteceklerini söyledi.

Başkan Kadir Topbaş’a Tataristan Devlet Madalyası

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a, Tataristan Cumhurbaşkanı Rustam Mınnıhanov tarafından Devlet Madalyası takdim edildi.

Başkan Topbaş’a ziyaret

Malezya Kuala Lumpur Belediye Başkanı Ahmed Phesal Bin Taleb, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret etti.

İstanbul’da Nevruz coşkusu

Baharın müjdecisi Nevruz tüm yurtta olduğu gibi İstanbul’da da coşkuyla kutlandı. Dostluk, barış ve kardeşlik mesajlarının verildiği kutlamalar renkli görüntülere sahne oldu.

Şehitler saygıyla anıldı

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100. Yıldönümü dolayısıyla tüm yurtta olduğu gibi İstanbul’da da törenler düzenlendi. Edirnekapı Şehitliği’nde gerçekleştirilen törende kara, deniz, hava ve polis şehitleri saygıyla anıldı.

İnovasyon kenti İstanbul…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Akıllı Şehircilik” konseptinin Barselona modeli üzerinden ele alındığı toplantıda, İstanbul’un inovatif başarısını anlattı. Başkan Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak teknolojiyi en iyi kullanan belediye olduklarını belirtti.

TBB’den belediyelere araç yardımı

Türkiye Belediyeler Birliği, sınırlarında mülteci bulunması sebebiyle mali yükü artan belediyelere çeşitli iş makinası ve hizmet ekipmanları hibe etti. Araç teslim törenine katılan Başkan Kadir Topbaş, TBB Konukevi’nin açılışını da gerçekleştirdi.