3 katlı büyük tünel İstanbul’a değer!

Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın da yer aldığı toplantıda, 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli Projesi’ni açıkladı. Başbakan Davutoğlu, çevre dostu projenin orta katından metro, diğer katlardan ise karayolu geçişleri olacağını söyledi.

İstanbul’un 3. Havalimanı 29 Ekim 2017’de açılacak!

Başbakan Ahmet Davutoğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 3. Havalimanı’nda süren çalışmaları yerinde incelediler. 3. Havalimanı’nın, Türkiye için gurur verici bir proje olduğunu belirten Başbakan Davutoğlu, projenin 29 Ekim 2017’de açılacağını müjdeledi.

Başkan Topbaş’a veda ziyareti

Milletvekili adaylığı için görevinden istifa eden İBB Kaynak Geliştirme ve İştirakler Daire Başkanı Cemal Özdemir, Başkan Kadir Topbaş’a veda ziyaretinde bulundu.

Kalkınma yerelden başlar!

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı (UCLG) ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu için gittiği New York’ta bazı temaslarda bulundu. Başkan Topbaş, kalkınma hedeflerine ulaşmak için yerelde etkili bir yönetim ve yenilikçi finansman modellerinin kullanılması gerektiğini belirtti.

İBB aşçılarından madalya yağmuru

İstanbul Büyükşehir Belediyesi aşçıları, binlerce yerli ve yabancı şef ve dünyaca ünlü jürinin katıldığı 13. Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri’nde 4 altın ve 10 gümüş madalya kazandılar. Şampiyon aşçılarla biraraya gelen Başkan Kadir Topbaş, “Dünyanın gıpta ile izlediği İstanbul’u, siz de kendi becerilerinizle başarıyla temsil ettiniz.” dedi.