AB Bakanı’ndan İBB’ye ziyaret…

Avrupa Birliği Bakanı Volkan Bozkır, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Bakan Bozkır, AB projeleri için ayrılan 4,5 milyar avroluk kaynağın önemli bir bölümünü İstanbul için harcayacaklarını açıkladı.

İstanbul’un tüm ilçelerine hizmet…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’un ilçe belediye başkanları ile Beyaz Köşk’te biraraya geldi. Başkan Topbaş, kurumsal taassup gözetmeksizin İstanbul’un her yerine hizmet götürdüklerini ifade etti.

İstanbul, “kadına şiddete dur” demek için turuncuya büründü

İstanbul, Birleşmiş Milletler’in dünya çapında organize ettiği “Kadına Karşı Şiddetle Mücadele İçin 16 Günlük Aktivizm Kampanyası”nın resmi kapanışına ev sahipliği yaptı. New York’la eş zamanlı olarak İstanbul’da başlatılan kampanya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve BM Direktörü Ingibjorg Gisladottir’ın katıldığı kapanış seremonisiyle Kız Kulesi’nde sona erdi.

Bütçenin %20’si çevrenin…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’da görev yapan başkonsoloslarla biraraya geldi. Yoğun şehirleşme ve teknolojik gelişmelerin çevre hassasiyetini artırması gerektiğini vurgulayan Başkan Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak bütçelerinin yüzde 20’sini çevre yatırımlarına ayırdıklarını söyledi.

En çevreci tesisler ödüllendirildi

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Çevreci Tesis Ödül Töreni İstanbul’da gerçekleştirildi. Törene katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Doğru çevre yönetimi yerel yönetimsiz olmaz” dedi.

İBB’ye iki ödül birden!

Kendi ürettiği teknolojiyi kullanarak dünya kentlerine örnek olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Küresel İmprove ve Türkiye İnovasyon Şampiyonları Ödül Töreni’nden iki ödülle döndü. Başkan Kadir Topbaş, İETT’ye verilen ödülü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

Kadir Topbaş İklim Zirvesi’ne başkanlık yaptı

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler (UCLG) Dünya Teşkilatı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Yerel Liderler İklim Zirvesi’ne başkanlık yaptı.