Sinop, İstanbul’a taşındı…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sinop’un kültürünü ve yemeklerini İstanbullularla buluşturan 2. Sinop Tanıtım Günleri’ne katıldı. Sinopluların yoğun ilgisiyle karşılanan Başkan Topbaş, önümüzdeki yıl bu tarz etkinliklerin Yenikapı’da yapılacağını açıkladı.

İstanbul, “kadına şiddete dur” demek için turuncuya büründü

İstanbul, Birleşmiş Milletler’in dünya çapında organize ettiği “Kadına Karşı Şiddetle Mücadele İçin 16 Günlük Aktivizm Kampanyası”nın resmi kapanışına ev sahipliği yaptı. New York’la eş zamanlı olarak İstanbul’da başlatılan kampanya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve BM Direktörü Ingibjorg Gisladottir’ın katıldığı kapanış seremonisiyle Kız Kulesi’nde sona erdi.

Ban Ki-moon’dan Başkan Topbaş’a ziyaret

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, G-20 Zirvesi için Türkiye’de bulunan BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon ile çalışma toplantısında bir araya geldi.

İstanbul şiddete ve teröre karşı koştu!

Dünyanın kıtalar arasında koşulan ilk ve tek maratonu olan Vodafone İstanbul Maratonu’nda onbinler Asya’dan Avrupa’ya 37’nci kez koştu. “Kadına Karşı Şiddete Dur De” sloganı ile koşulan maratonun startı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından verildi. İstanbul’un marka organizasyonu olan İstanbul Maratonu, bir kez daha renkli görüntülere sahne oldu.

Japon Bahçesi yenilendi

İstanbul’da yenilenen Japon Bahçesi, Japonya Başbakanı Shinzo Abe ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle açıldı. Başkan Topbaş, Japon Bahçesi’ni iki ülke arasındaki dostluk simgesi olarak gördüklerini söyledi.

İBB’nin konsolide bütçesi 36,8 milyar lira

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 2016 yılı bütçesini Belediye Meclisi’ne sunan Kadir Topbaş, birçok yeni projeyi barındıran çok önemli açıklamalarda bulundu.

Saygı ve özlemle…

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 77’nci yılında saygıyla anıldı. Tüm yurtta olduğu gibi İstanbul’da da saat 09.05’i gösterirken bayraklar yarıya indirildi.

Çin Heyeti’nden Başkan Topbaş’a ziyaret…

Çin Halk Cumhuriyeti Zhejiang Eyaleti Valisi Zhao Yide, bir heyetle birlikte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret etti.

Başkan Topbaş sanatseverlerle buluştu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Esenler Belediyesi Sanat Evi’nin dönem açılışında kursiyerler ve sanatseverlerle buluştu.