Cumhuriyetin 92. yılı…

Türkiye Cumhuriyeti’nin 92’nci kuruluş yılı tüm yurtta olduğu gibi İstanbul’da da törenlerle kutlandı.

İstanbul Fuar Merkezi büyüyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Fuar Merkezi’nde yapılacak yeni düzenlemelerin açıklandığı basın toplantısına katıldı. Başkan Topbaş, çalışmalar tamamlandığında fuar merkezinin 700 bin m2 alana sahip olacağını söyledi.

İBB Heyeti Finlandiya’ya gidiyor…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö ile biraraya geldi. Görüşmede, İBB Genel Sekreteri Başkanlığında kurulacak heyetin önümüzdeki aylarda Finlandiya’ya gitmesine karar verildi.

Başkan Kadir Topbaş’a Saraybosna Fahri Hemşeriliği

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Saraybosna Belediye Başkanı Ivo Komsic’i makamında ağırladı. Konuk Başkan Komsic, Saraybosna Belediye Meclisi’nin aldığı kararla Başkan Topbaş’a Fahri Hemşerilik Beratı takdim etti.

Çırpıcı Kent Parkı hizmete açıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kentte dev bir çevre yatırımını daha hayata geçirdi. 150 bin m2 alana sahip Çırpıcı Kent Parkı, Başkan Kadir Topbaş'ın katıldığı törenle hizmete açıldı. Törende ayrıca İstanbul İtfaiyesi’ne 2 yeni itfaiye istasyonu ile 99 adet itfaiye aracı da hizmete alındı.

İstanbul’a 68,5 milyar TL yatırım

Başbakan Ahmet Davutoğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Bayrampaşa Toplu Açılış Töreni’ne katıldılar. Başbakan Davutoğlu, İstanbul’u dünyanın küresel bir başkenti haline getirmek için çalıştıklarını söyledi.

BM Model Gençlik Şehri; İstanbul!

New York’ta Birleşmiş Milletler Zirvesi’ne katılan Başkan Kadir Topbaş’a ‘Model Gençlik Şehri Şilti’ takdim edildi. Başkan Topbaş, dünyada gençlerin karar alma ve uygulama süreçlerinde daha aktif rol alması gerektiğini ifade etti.