Başkan Topbaş: “İstanbul yasası olmalı…”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, gazetecilerin gündeme dair sorularını cevaplandırdı. Mevcut Büyükşehir Belediye Kanunu’nun İstanbul’a dar geldiğini belirten Başkan Topbaş, “15 milyonluk İstanbul’un biraz daha farklı bir yasal düzenlemeyle diğer büyükşehirlerden ayrıştırılmasını arzu ediyoruz.” dedi.

Çek Meclis Başkanı’ndan ziyaret

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Çek Cumhuriyeti Temsilciler Meclisi Başkanı Jan Hamacek’i makamında misafir etti.

Turizm kenti İstanbul…

Dünyanın en büyük turizm fuarlarından biri olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla açıldı. Başkan Topbaş, İstanbul’un turizmde ciddi mesafeler kat ettiğini söyledi.

Dünden bugüne İstanbul’un semtleri…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Ulusal İstanbul Temalı Fotoğraf Yarışması ile İstanbul’un semt kimliği bir kez daha gözler önüne serildi. “Benim İstanbul’um; İstanbul’un Semtleri” konulu yarışmada dereceye giren eser sahiplerine ödüllerini veren Başkan Kadir Topbaş, sergilenen fotoğrafların tarihteki yerini alacağını söyledi.

İstanbul’un kardeşliği ısıtır

İstanbul’da “Kış soğuktur üşütür. İstanbul’un kardeşliği ısıtır” diyerek toplanan yardımlar Suriyeli mağdur vatandaşlara ulaştırılmak üzere yola çıktı.