Başkan Topbaş BM'de Konuştu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, BM Genel Kurulu için gittiği New York’ta İklim Zirvesi’nde konuştu. Başkan Topbaş, “Çevreye duyarlı bina yapanların belirli harçlardan muaf olmasını destekleyebiliriz” dedi.

Başkan Topbaş'tan Bakırköy Belediyesi'ne ziyaret

Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu’nu ziyaret eden Başkan Kadir Topbaş, seçilmesinden dolayı tebrik etti.

"Şehrin Geleceği, Geleceğin Şehri"

“Şehrin Geleceği, Geleceğin Şehri” zirvesine Katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, kararlılık içerisinde geleceğin şehirlerini oluşturmak için Kentsel Dönüşüm’e hız kesmeden devam ettiklerini söyledi.

Başkan Topbaş, Çankırılılarla...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ında katıldığı 2. Feshane Çankırı Tanıtım Günleri’nde 4 gün boyunca İstanbullular Çankırı’yı daha da yakından tanıma fırsatı yakalayacak.

Menderes kabri başında anıldı...

1950-1960 yılları arasında Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı yapan, 27 Mayıs 1960 Darbesi'nin ardından da 17 Eylül 1961 tarihinde idam edilen Adnan Menderes, 53.ölüm yıl dönümünde mezarı başında dualarla anıldı. Dualar Adnan Menderes ve dönemin Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu, Maliye Bakanı Hasan Polatkan için edildi.

Ders zili çaldı!

2014 – 2015 Eğitim ve Öğretim Yılı’nın başladığı bugün, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş öğrencileri mutlu gününde onları yalnız bırakmadı.

Başkan Topbaş'tan Seul Belediye Başkanı'na Ziyaret

“İstanbul Kore’de 2014” etkinlikleri kapsamında Kore’de bulunan Başkan Kadir Topbaş Seul Belediye Başkanı Park Won Soon'u ziyaret etti.

Başkan Topbaş'a Kore'de Görkemli Karşılama

“İstanbul Kore’de 2014” etkinliklerinin açılışını yapmak üzere Güney Kore’yi ziyaret eden Başkan Kadir Topbaş, Daegu ve Gyeongju Belediyelerini ziyaretinde görkemli bir kutlamayla karşılandı.

Başkan Topbaş'a "Kore Devlet Nişanı" verildi

Başkan Kadir Topbaş’a Kore Cumhurbaşkanı Park Geun-hye tarafından imzalanan “Kore Devlet Nişanı” verildi. Nişanı, “İstanbul Kore’de 2014” etkinliklerinin açılışında Güney Kore Kültür Spor ve Turizm Bakanı Kim Jongdeok takdim etti.

Kalkınma yerelden başlar!

Türkiye’nin en büyük yerel yönetimler birliği olan Türkiye Belediyeler Birliği’nin Eylül ayı olağan toplantısı Kadir Topbaş’ın başkanlığında yapıldı. Güçlü bir yerel topluluğun, demokrasi, ekonomi ve kültürel kalkınmayı sağladığını belirten Başkan Topbaş, kalkınmanın yerelden başladığını söyledi.

Başkan Kadir Topbaş Güney Kore'de!

"İstanbul Kore’de 2014" organizasyonuna katılmak üzere Güney Kore’ye giden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı Gyeonasangbuk-do Valisi Kim Kwan Yong karşıladı.

Başbakan Davutoğlu, Başkan Topbaş'ı ziyaret etti...

Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret etti.

"İstanbul dünyanın siyasal ve finansal merkezi olacak"

Başkan Topbaş’tan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yatırım ve projeleri hakkında bilgiler alan Başbakan Davutoğlu, “İstanbul’da yapılan çalışmalardan çok etkilendim. Bu kadim şehri dünyanın önemli siyasal ve finansal merkezlerinden biri yapacağız” dedi.

İstanbul'un Dijital Adı: .istanbul

Dünyada internetle ilgili tüm kuralları belirleyen tek kurum olan ICANN, (.istanbul ve .ist) alan adlarının kullanılmasına onay verdi. İmza töreninde konuşan Başkan Topbaş, “Bu başarımız İstanbul’un internet dünyasında söz sahibi olmasına önemli bir fırsat verecek” dedi.

Başkan Topbaş'tan Pendik ve Kadıköy'e Ziyaret

Başkan Kadir Topbaş, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu ve Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin’i ziyaret ederek seçilmelerinden dolayı tebrik etti.