İstanbul’a dev bir spor yatırımı daha!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, son 10 yılda altına imza attığı dev spor yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. Bünyesinde Türkiye’nin en modern stadını ve spor kompleksini barındıran İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü Stadyumu ve Tesisleri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle hizmete açıldı. Başbakan Erdoğan, UEFA 2016 Kriterleri kapsamında son teknoloji ile inşa edilen 17 bin 319 kişi kapasiteli stada Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’in isminin verildiğini açıkladı.

Bayram yapmıyor, bayram yaptırıyoruz!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, Saraçhane’deki Başkanlık Sarayı’nda mesai arkadaşlarıyla bayramlaştı. İstanbulluların güzel bir bayram geçirmesi için bir takım tedbirler aldıklarını belirten Başkan Topbaş, “Biz bayram yapmıyoruz, bayram yaptırıyoruz.” dedi.

Hindistan Büyükelçisi’nin ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Hindistan Ankara Büyükelçisi Rahul Kulshreshth ile biraraya geldi. Başkan Topbaş, Türk ve Hint halklarının geçmişten gelen birlikteliklerini daha da geliştirmek için karşılıklı kültür programları düzenleyebileceklerini söyledi.

TBB’den Gazze’ye yardım eli

Türkiye Belediyeler Birliği ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbullu muhtarlar ve yetim çocuklarla iftarda buluştu. İslam coğrafyasında yaşanan sıkıntılara dikkat çeken Başkan Topbaş, Türkiye Belediyeler Birliği olarak Gazze’ye yardım göndereceklerini söyledi.

İstanbul’un büyük iftar sofrası

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, siyaset, sanat, spor ve iş dünyasından pek çok isim ile semavi dinlerin temsilcilerini iftar sofrasında biraraya getirdi. Başkan Topbaş, İstanbul’un son yıllarda yapılan yatırım ve hizmetlerle turizmde, ticarette, emlak sektöründe, kültürde, sanatta ve sporda dünyanın zirvesine tırmandığını söyledi.

Onbinler Esenler’de buluştu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Esenler Meydanı’nda düzenlenen Kadir Gecesi Dua Programı’na katıldı. Filistin’de yaşanan acılara dikkat çeken Başkan Topbaş, tüm dünyada barış ve huzur hakim olması temennisinde bulundu.

Yerli üretime destek!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Ticaret Odası Meclis Başkanı Şekib Avdagiç ile biraraya geldi. Başkan Topbaş, yerli tramvay ve metro vagonu üretiminde yerli sanayiciye destek vereceklerini söyledi.

Yenikapı’da iftar vakti...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İBB Meclis Üyeleri ile Yenikapı Etkinlik Alanı’nda iftar yaptı. Başkan Topbaş, yereldeki kardeşlik bağlarının, Türkiye genelinde önemli başarıların kazanılmasında örnek teşkil edeceğini söyledi.

Ramazan; birlik ve beraberlik ayı…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Okçular Tekkesi’nde eğitim alan öğrenci ve aileleriyle birlikte iftar yaptı. Ramazanın birlik ve beraberlik ayı olduğunu ifade eden Başkan Topbaş, geniş iftar sofralarında biraraya gelmenin ayrı bir mutluluk olduğunu söyledi.

Kardeşlik İftarı, Türkiye’yi buluşturdu

Türkiye’nin 81 ilinde düzenlenen Kardeşlik İftarı, yetimler ve ailelerini biraraya getirdi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Yenikapı’da 6 bin kişiyle buluştu. Başkan Topbaş, mazlumların başını okşamanın medeniyetin en önemli özelliklerinden biri olduğunu vurguladı.

İSKİ, uluslararası alanda 1’inci!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren İSKİ, e-çevre projeleri dalında uluslararası alanda 1’incilik ödülünü kazandı. 44 farklı ülkeden toplam 141 adet projenin katıldığı törende ödülü, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş aldı.

Süryani Patrik Vekili’nin ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Süryani Kadim Kilisesi Patrik Vekili ve İstanbul, Ankara Süryani Dini Lideri Yusuf Çetin ile biraraya geldi.

Müftü Yaran’dan Başkan Topbaş’a teşekkür…

İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a nezaket ziyaretinde bulundu. Yaran, Diyanet İşleri Başkanlığı’na verdiği desteklerden dolayı Başkan Topbaş’a teşekkür etti.

UCLG Başkanı Kadir Topbaş’a davet…

Filistin Nablus Belediye Başkanı Ghassan Al Shaka ve Napoli Belediye Başkan Yardımcısı Alessandro Fucito, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret ettiler. Başkan Yardımcısı Fucito, Akdeniz Şehirleri Forumu’nun Destek Komitesi’ne katılması için Başkan Topbaş’ı Napoli’ye davet etti.

Hırka-i Şerif ziyarete açıldı

Hz. Muhammed’in (SAV) Hırka-i Şerif’i, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın da katıldığı bir törenle ziyarete açıldı. Kutsal emanet, Fatih’teki Hırka-i Şerif Camii’nde Arife Günü İkindi Namazı’na kadar ziyarete açık olacak.

Taksim Meydanı’nda büyük buluşma

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, semavi dinlerin temsilcileri, işadamları ve sivil toplum kuruluşları ile İstanbul’un buluşma noktası olan Taksim Meydanı’nda iftar yaptı. Başkan Topbaş, meydanın her türlü aktivitelerin yapılabileceği, sofraların paylaşılabileceği toplumsal mutabakat alanı olacağını söyledi.

Başkan Topbaş’ın ilçe ziyaretleri sürüyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Bayrampaşa ve Gaziosmanpaşa Belediye Başkanlarına nezaket ziyaretinde bulundu. Başkan Kadir Topbaş her iki ilçeye de desteklerinin devam edeceğini söyledi.