İstanbul susuz kalmayacak!

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AKOM’da düzenlenen Su Zirvesi’nde acil eylem planlarını masaya yatırdılar. Başkan Topbaş’la 2071 yılının planlarını görüştüklerini belirten Bakan Eroğlu, İstanbul’u susuz bırakmayacaklarını söyledi.

Asırlık tatlar ve sanatlar Sultanahmet Meydanı’nda

Asırlık Tatlar ve Sanatlar Çarşısı, Ramazan ayının manevi atmosferini en iyi yansıtan mekanlardan biri olan tarihi Sultanahmet Meydanı’nda bir kez daha İstanbullularla buluştu. İstanbul’la özdeşleşen asırlık tatlar ve geçmişi eskilere dayanan sanatların tanıtıldığı çarşının kapıları, Başkan Kadir Topbaş tarafından açıldı.

Başkan Kadir Topbaş’ın Orta Asya temasları…

Dünya Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı UCLG ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Tataristan’da Sabantuy Bayramı kutlamalarına katıldı. Daha sonra Yakutistan Cumhuriyeti’ne giden Başkan Topbaş, buradaki temasları kapsamında “Şehirler ve Halklar Kentsel Girişimler Karşılıklı Güven Formülü” konulu UCLG Toplantısı’nı yönetti.

UNDP Başkanı’nın ziyareti

Yeni Zelanda Eski Başbakanı ve UNDP Başkanı Helen Clark ile Malezya İnşaat Sanayii Geliştirme Kurulu Geliştirme Sektörü Kıdemli Genel Müdürü Ahmad Asri Abdul Hamid, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret etti.

İngiltere’de yerel zirve

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı’nın (UCLG) 2014 Yönetim Kurulu Toplantısı, İngiltere’nin Liverpool kentinde yapıldı. Toplantıyı, İstanbul Büyükşehir Belediye ve UCLG Başkanı Kadir Topbaş yönetti.

Başkonsolostan veda ziyareti…

Görev süresi dolan Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Zhang Cqingyang, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a veda ziyaretinde bulundu.

Bloomberg’in İstanbul ziyareti

New York Eski Belediye Başkanı Michael Bloomberg, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile biraraya geldi. Başkan Topbaş, Tarihi Yarımada’yı gezdirdiği konuğuna, yayalaştırma çalışmalarını ve İstanbul’daki gelişmeleri anlattı.

Filibe Valisi’nin ziyareti...

Bulgaristan’ın Filibe Valisi VencisiavKaymakamov, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a nezaket ziyaretinde bulundu. Başkan Topbaş, kardeş şehir Filibe ile bilgi ve deneyim paylaşımında bulunmaya hazır olduklarını söyledi.

Dünyanın en büyük havalimanı İstanbul’da yükseliyor!

Cumhuriyet Tarihi’nin en büyük yatırımı, dev yatırımlarla dünyanın merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen İstanbul’da yükselmeye başladı. Dünyanın en büyük havalimanı olacak İstanbul Yeni Havalimanı’nın temeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı görkemli bir törenle atıldı. Başbakan Erdoğan, yılda 150 milyon yolcu kapasitesine sahip olacak havalimanının ilk etabının 29 Ekim 2017 tarihinde hizmete açılacağını söyledi.

Büyük Mecidiye Camii yeniden ibadete açıldı

Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün restore ettiği tarihi Büyük Mecidiye Camii, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle ibadete açıldı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı’nın ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül ile biraraya geldi.

İstanbul’da alışveriş zamanı!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Shopping Fest’in tanıtım toplantısına katıldı. Festivalin Platform Başkanlığı’nı da yürüten Kadir Topbaş, alışveriş festivali ile İstanbul’un önemli bir marka gücüne kavuştuğunu söyledi.

Somalili Valinin ziyareti…

Somali Benadir Bölge Valisi ve Mogadişu Belediye Başkanı Hassan Mohamed Hussein, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret etti. Konuk Vali, Türkiye ve İstanbul’un bilgi ve deneyimlerinden yararlanmak istediklerini söyledi.

Başkan Kadir Topbaş’tan yerel yönetimlere çağrı

Türkiye Belediyeler Birliği ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, TBB’nin 2014 yılı 1. Olağan Meclis Toplantısı’na katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Topbaş, yerel yönetimlerin katılımcı ve şeffaf bir anlayışla kalkınma ve demokratikleşmeye daha çok katkı sunabileceğini söyledi.

Kadir Topbaş yeniden TBB Başkanı!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türkiye Belediyeler Birliği’nin başkanlığına bir kez daha seçildi.

Mutluluğun kaynağı; sevgi, güven, yardımlaşma…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Değerler Olimpiyatı 2014 Türkiye Finali Ödül Töreni’ne katıldı. Sevgi, güven, ahlak, dürüstlük ve yardımlaşma gibi değerlerin insanları birbirine bağladığını belirten Başkan Topbaş, toplumsal düzenin ancak bu değerlerle sağlanabileceğini söyledi.

Başkan Topbaş, Tokatlılarla…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Başakşehir’de düzenlenen piknikte Tokatlılarla buluştu. Başkan Topbaş, memleketine ve milletine bağlı olan Tokatlılardan, memleketlerine yatırım yapmalarını ve istihdam oluşturmalarını istedi.