İstanbul’un Fethi’nin 561. yılı kutlu olsun

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’un Fethi’nin 561’inci yıl dönümü dolayısıyla Fatih Sultan Mehmet’in Fatih Camii’ndeki türbesini ziyaret etti.

Tarihi Okçular Tekkesi’nde Fetih Kupası heyecanı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından aslına uygun olarak inşa edilen ve İstanbul’a yeniden kazandırılan tarihi Okçular Tekkesi, 2. Fetih Kupası Okçuluk Yarışması’na ev sahipliği yaptı. Dereceye giren sporculara ödüllerini veren Başkan Kadir Topbaş, okçuluğun sabır, azim ve yetenek işi olduğunu söyledi.

İnsani Yardım Zirvesi, İstanbul’da yapılacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, New York’ta düzenlenen Birleşmiş Milletler Ekonomik ve Sosyal Konsey Toplantısı’na katıldı. Başkan Kadir Topbaş, toplantıda yaptığı konuşmada, 2015 sonrası ana hedefin yoksulluğun ortadan kaldırılması olduğunu söyledi. Başkan Topbaş’ı makamında ağırlayan BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon, “Yeni İnsani Yardım Sistemi”nin temellerinin atılacağı 2016 Dünya İnsani Yardım Zirvesi’nin İstanbul’un ev sahipliğinde yapılacağını açıkladı.

Kardeş şehir Hartum’la ilişkiler gelişiyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sudan’ın Hartum Valisi Abdelrahman El Khıdır onuruna akşam yemeği verdi. Konuk Vali’yi İstanbul’da ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirten Başkan Topbaş, kardeş şehir Hartum ile bilgi ve deneyim paylaşımında bulunmaya devam edeceklerini söyledi.

İBB’de devir teslim töreni…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği görevinden emekliye ayrılan Adem Baştürk, makamını Hayri Baraçlı’ya devretti. Başkan Kadir Topbaş, düzenlenen törenle Adem Baştürk ve görevini bırakan İSKİ Genel Müdürü Ahmet Demir’e “Teşekkür Belgesi” verdi.

Başkan Topbaş’a sevgi seli…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Feshane’de düzenlenen 7. Kastamonu Günleri etkinliğine katıldı. Stantları tek tek gezen ve yöresel yiyeceklerin tadına bakan Başkan Topbaş’a vatandaşlar büyük sevgi gösterisinde bulundu.

Yüreğimiz yanıyor!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Manisa’nın Soma ilçesinde yaşanan maden ocağı kazasıyla ilgili bir mesaj yayınladı.

UNDP Başkan Yardımcısı’nın ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Başkan Yardımcısı Cihan Sultanoğlu ile biraraya geldi. Başkan Topbaş, BM Üst Düzey Panelistlerden biri olarak, dünyadaki gelir dağılımı ve yoksullukla mücadele alanında fikir beyan ettiğini söyledi.

Güngören ve Silivri Belediye Başkanlarının ziyaretleri

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Güngören Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman ve Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ı makamında ağırladı.

İstanbul’da kentsel dönüşüm

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Kentsel Dönüşümün Sosyal Boyutu” konulu sempozyuma katıldılar. Şehirlerin aynı zamanda yenilenmenin merkezi olduğunu belirten Başkan Topbaş, ranta dönüşmeden İstanbul’un yenilenmesini arzu ettiklerini söyledi.

Başkan Topbaş’a tebrik ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Pendik Belediye Başkanı Salih Kenan Şahin ile biraraya geldi. Başkan Topbaş, yeni dönemde de ilçe belediyeleriyle birlikte çalışacaklarını ve ortak projelere imza atacaklarını söyledi.

Kadıköy ve Avcılar Belediye Başkanlarının ziyaretleri

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu ve Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli’yi makamında ağırladı.

Avustralya Büyükelçisi’nin ziyareti

Avustralya Ankara Büyükelçisi James Larsen, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a tebrik ziyaretinde bulundu. Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Başkan Topbaş, dünya şehirleri ve büyükelçiliklerle yakın işbirliği içinde çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

İstanbul’da Gümüşhane rüzgarı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Feshane’de düzenlenen Gümüşhane Tanıtım Günleri etkinliğine katıldı. Başkan Topbaş, gelenek ve görenekleri yaşatan organizasyonların önemli bir misyonu yerine getirdiğini söyledi.

İstanbul’a yeni bir meydan daha!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Eminönü’nde Yeni Camii ile Mısır Çarşısı arasındaki alanı düzenleyerek, kente yeni bir meydan daha kazandırdı. 5 bin 400 metrekarelik bir alana sahip olan Yeni Camii Meydanı, Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle hizmete açıldı.

Perpa’ya çevreci sistem

İstanbul’un en büyük ticaret merkezlerinden biri olan Perpa’da yapılan yeni ısıtma ve havalandırma sistemi, Başkan Kadir Topbaş'ın katılımıyla hizmete alındı. 5 bin klimayı kullanım dışı bırakan yeni sistem sayesinde yılda 2 milyon 100 bin kW saat elektrik enerjisi ile 480 bin m3 doğalgaz tasarrufu sağlanacak.

Başkan Topbaş’tan ziyaret

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Bağcılar Belediye Başkanlığı’na 3’üncü kez seçilen Lokman Çağırıcı’yı ziyaret etti.

Başkan Topbaş’a hayırlı olsun ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 30 Mart Yerel Seçimlerinde 3’üncü kez Kağıthane Belediye Başkanlığı’na seçilen Fazlı Kılıç ile biraraya geldi.

Beşiktaş Belediye Başkanı’nın ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 30 Mart Yerel Seçimlerinde Beşiktaş Belediye Başkanlığı’na seçilen Murat Hazinedar’ı makamında ağırladı.

Maltepe Belediye Başkanı’nın ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 30 Mart Yerel Seçimlerinde Maltepe Belediye Başkanlığı’na seçilen Ali Kılıç ile biraraya geldi.

Başkan Topbaş’a hayırlı olsun ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 19, 20 ve 21. Dönem İstanbul Milletvekilliği yapan Mukadder Başeğmez ile biraraya geldi.

MBB, Türkiye’ye örnek oluyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Marmara Belediyeler Birliği 2014 yılı Olağan 1. Genel Kurul Toplantısı’na katıldı. Kent ve yerel diplomasinin önemine dikkat çeken Başkan Topbaş, yaptıkları her çalışmanın yerel yönetimlere örnek teşkil ettiğini söyledi.

Anadolu Sokakları İstanbul’da hayat buluyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Feshane’de düzenlenen Giresun Tanıtım Günleri etkinliğine katıldı. Gelenek ve görenekleri yaşatan organizasyonlara destek verdiklerini belirten Başkan Topbaş, Maltepe’de 5 milyon 400 bin m2’lik dev bir alanda “Anadolu Sokakları” çalışmasını yürüttüklerini söyledi.