Romanya Temsilciler Meclisi Başkanı’nın ziyareti

Romanya Temsilciler Meclisi Başkanı Valeriu Ştefan Zgonea, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret etti. Görüşmede, İstanbul ile Romanya arasındaki ikili ilişkiler değerlendirildi.

Lahor’a teknik destek...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Pakistan’ın Pencap Eyaleti Başbakan Danışmanı Khawaja Ahmed Hassan ile biraraya geldi. İstanbul ile Lahor’un kardeş şehir olduğunu belirten Başkan Topbaş, Lahor’la bilgi ve deneyimleri paylaşmaya devam edeceklerini söyledi.

Başkan Topbaş’a tebrik ziyareti…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 30 Mart Yerel Seçimlerinde bir kez Beykoz Belediye Başkanlığı’na seçilen Yücel Çelikbilek ile biraraya geldi. Başkan Topbaş, Beykoz’a yaptıkları yatırımların yeni dönemde de devam edeceğini söyledi.

Sağlık için yürüdüler...

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Florya’da düzenlenen “Belediyelerimiz ile Yürüyoruz” temalı halk sağlığı yürüyüşüne katıldılar. İstanbul’a pek çok spor tesisi kazandırdıklarına dikkat çeken Başkan Topbaş, 60 okulun bahçesinde 60 spor salonunun daha yapımına devam ettiklerini söyledi.

İstanbul için çay vakti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Feshane’de yapılan Rize Tanıtım Günleri’ne katıldı. “İstanbul için çay vakti” sloganıyla düzenlenen etkinlikte 10 bin kişilik mıhlama yapımına da yardım eden Başkan Topbaş, değerleri yaşatmak ve geleceğe taşımak sorumluluğu ile bu tür organizasyonlara destek verdiklerini söyledi.

İstanbul’da 23 Nisan coşkusu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı adına yakışır etkinliklerle kutladı. Etkinlikler çerçevesinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, makamını Kocamustafapaşa İlkokulu öğrencisi Zeynep Uymuşlar’a bıraktı. Çocuk Meclisi’ne de katılan Başkan Topbaş, güzel yarınlar için çalıştıklarını söyledi.

Sosyal konutlar sahiplerini buldu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin şirketlerinden KİPTAŞ tarafından başlatılan 10 bin konutluk sosyal konut projesinin ilk etabı olan Hadımköy 3. Etap Konutları için kura çekilişi yapıldı. Başkan Topbaş, İstanbul’daki ihtiyacı karşılamak için daha çok sosyal konut üreteceklerini müjdeledi.

Turgut Özal saygıyla anıldı

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal, vefatının 21’inci yılında saygıyla anıldı. Topkapı’daki Anıtmezar’da düzenlenen törene katılan Başkan Topbaş, Özal ailesine taziyelerini sundu.

Harp Akademileri Komutanı’nın ziyareti

Harp Akademileri Komutanı Orgeneral Yalçın Ataman, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na 3’üncü kez seçilen Kadir Topbaş’ı tebrik etti.

İstanbul’a “çevreci” yeni projeler

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin “2013 Yılı Faaliyet Raporu”nu, Belediye Meclisi’ne sundu. Başkan Topbaş, İstanbul’a dev kent parkları kazandıracaklarını ve Boğaziçi Sahili’nde yapacakları balık tutma ve yürüyüş alanları ile araç ve yaya trafiğini rahatlatacaklarını açıkladı.

Hayri İnönü’den Başkan Topbaş’a tebrik…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 30 Mart Yerel Seçimlerinde Şişli Belediye Başkanlığı’na seçilen Hayri İnönü’yü makamında ağırladı.

İl Jandarma Komutanı’nın ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Mehmet Artar ile biraraya geldi. Kurmay Albay Artar, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na 3’üncü kez seçilen Kadir Topbaş’ı tebrik etti.

İstanbul’da “şeffaf planlama” dönemi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Belediye Meclisi’nin 7’nci dönem ilk toplantısına başkanlık yaptı. Vatandaşların bilgilendirildiği şeffaf bir dönem başlatacaklarını belirten Başkan Topbaş, her ilçede imar planlarının yapılacağı ofisler kuracaklarını açıkladı.

Başsavcı Salihoğlu’nun ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu’nu makamında ağırladı. Başkan Topbaş, İstanbul’un istikrarlı gelişiminin devamı için elbirliğiyle çalışacaklarını söyledi.

Kosova Büyükelçisi’nin ziyareti

Kosova Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Avni Spahiu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a tebrik ziyaretinde bulundu. Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Başkan Topbaş, İstanbul’un uluslararası ilişkilerde aktif rol alacağını söyledi.

İBB Meclisi toplandı

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 7’nci dönem ilk toplantısı, Başkan Kadir Topbaş’ın katılımıyla yapıldı. AK Parti ve CHP Grubu ile MHP’li üyeleri tebrik eden Başkan Topbaş, İstanbul için hep birlikte çalışacaklarını söyledi.

Marmara Denizi için %100 biyolojik arıtma

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yüzde 100 temiz Marmara Denizi için en büyük çevre yatırımlarından birini daha hayata geçirdi. Günde yaklaşık 400 bin metreküp atıksuyu son teknolojiyle arıtarak Marmara sahillerinin kirlenmesini önleyecek olan Ambarlı İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından hizmete açıldı.

İstanbul’a 27 milyar dolar yatırım!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’da görev yapan başkonsoloslarla biraraya geldi. Türkiye’nin demokratik bir yerel seçimi geride bıraktığını ifade eden Başkan Topbaş, İstanbul’da son 10 yılda 27 milyar dolar yatırım yaptıklarını, bu yılki yatırım miktarının ise 4 milyar dolar olduğunu söyledi.

İstanbul daha güzel olacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ilçe belediyelerine yaptığı ziyaretlerini sürdürüyor. Son olarak Fatih Belediyesi’ni ziyaret eden Başkan Topbaş, İstanbul’un yarınlarının çok daha güzel olacağını söyledi.

Başkan Topbaş’tan Beyoğlu’na ziyaret

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Beyoğlu’nda vatandaşlarla biraraya geldi. Beyoğlu Belediyesi’ni de ziyaret eden Başkan Topbaş, İstanbul’a hizmet etmekten gurur duyduğunu söyledi.

Başkan Topbaş mazbatasını aldı

30 Mart Yerel Seçimlerinde 3’üncü kez İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Kadir Topbaş, mazbatasını aldı. Kendisine gurur verici bir yetki verildiğini belirten Başkan Topbaş, “İstanbullular yaptığımız hizmetleri takdir etti ve geleceklerini emanet ederek bize olan güvenlerini tazelediler” dedi.

Teşekkürler İstanbul!

3’üncü kez İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilerek, mazbatasını alan Kadir Topbaş, Saraçhane Belediye Sarayı’na gelişinde büyük bir coşkuyla karşılandı. Seçimlerin ülkemize, milletimize ve İstanbul’a hayırlı olmasını dileyen Başkan Topbaş, kentte hizmet dolu şeffaf bir dönem başlattıklarını söyledi.

İstanbul lalesiyle buluştu

İstanbul ve İstanbullular, şehrin simgelerinden biri olan lale ile bir kez daha buluştu. 9. İstanbul Lale Festivali, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı coşkulu bir törenle başladı. Vatandaşların büyük sevgi gösterisiyle karşılanan ve dakikalarca alkışlanan Başkan Topbaş, İstanbul'a hizmet etmekten gurur duyduğunu söyledi.