Kadir Topbaş 3. kez İstanbul’un Başkanı…

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kadir Topbaş, tarihi bir zafere imza atarak 3’üncü kez İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart Yerel Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından açıklama yapan Kadir Topbaş, “Bize oy versin vermesin bütün İstanbullulara hizmet vermenin gururunu yaşayacağım.” dedi.

Ve Başkan Topbaş Ustalık Eserini Açıkladı…

Başkan Kadir Topbaş, İstanbul için dev projesini açıklayarak Unkapanı Köprüsü’nü kaldıracaklarını, yerine denizin altından bir tüp tünel yapacaklarını kaydetti. Topbaş, “Hantal Köprü’nün kalkmasıyla tarih yeniden canlanacak. Mimar Sinan’ın yaptığı Sokullu Camii ile Saliha Sultan çeşmesi gün yüzüne çıkacak. Ayrıca Haliç’te akıntı sağlanmış olacak”dedi.

Başkan Topbaş, Yenikapı’da milyonlara seslendi…

Başkan Kadir Topbaş, AK Parti’nin Başbakan Erdoğan’ın katılımıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı Yenikapı dolgu alanında düzenlediği ‘Yeniden Milli İrade’ mitinginde coşkulu kalabalığa konuştu.

Çekmeköy yatırımlarla gelişiyor…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Çekmeköy’e yapılan yatırım ve hizmetlerin tanıtım, temel atma ve toplu açılış törenine katıldı. Yapımı devam eden Üsküdar - Çekmeköy - Taşdelen Metro Hattı’nın 2015’te tamamlanacağını belirten Başkan Topbaş, Taşdelen’e 55 bin m2’lik bir kent meydanı yapacaklarını da müjdeledi.

25 yıllık hayal gerçek oldu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Sultanbeyli’nin 25 yıldır yolunu gözlediği Gölet Projesi’ni hayata geçirdi. Sultanbeyli Gölet Çevre Düzenlemesi, Su Oyunları Gösteri Merkezi, Spor ve Sosyal Tesisleri, Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı görkemli bir törenle hizmete açıldı. 200 bin m2’lik bir alanda pek çok farklı fonksiyonları olan bir gölet alanı ortaya çıkardıklarını belirten Başkan Topbaş, Sultanbeyli’ye metro ve tapu müjdeleri de verdi.

Şehitler saygıyla anıldı

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 99. yıldönümü, tüm yurtta olduğu gibi İstanbul’da da törenlerle kutlandı. Edirnekapı Şehitliği’nde düzenlenen törende, kara, deniz, hava ve polis şehitleri saygıyla anıldı.

Müjdelenmiş şehir: İstanbul

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 99. Yıldönümünde şehit ve gazi aileleriyle Florya Sosyal Tesisleri’nde biraraya geldi. İstanbul’un müjdelenmiş, emanet edilmiş bir şehir olduğunu belirten Başkan Topbaş, “İstanbul’un Kadir Abisi” olarak kentin geleceğini hazırladığını söyledi.

Söz verdik, yapıyoruz!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, dar gelirli vatandaşlar için söz verdiği ve toplamda 10 bin konuttan oluşacak sosyal projeyi tanıttı. Projenin ilk etabında Hadımköy’de inşa edilecek 1.472 konut, 9 bin 600 TL peşinat ve 655 TL’den başlayan taksitlerle satışa sunuldu.

Sultangazi’ye dev kültür merkezi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Sultangazi’de inşa edilen Ahmet Yesevi Kültür Merkezi, Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle hizmete açıldı. İstanbul’a yeni bir kültür merkezi daha kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Başkan Topbaş, Sultangazi’de hayvanların doğal ortamında yaşayacağı hayvanat bahçesi projesini hayata geçireceklerinin müjdesini verdi.

Daha yapacak çok işimiz var!

Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul İl Başkanlığı tarafından düzenlenen “Daha yapacak çok işimiz var” konulu basın toplantısı ile son 10 yılda İstanbul’da yapılan, yapımı devam eden ve planlanan yatırımlar tanıtıldı. Raylı sistemlerden yol ve kavşaklara, meydan düzenlemelerinden dere ıslahlarına, kültür-sanattan turizme ve sağlık-sosyale kadar son 10 yılda 1.448 projeyi İstanbul’a kazandırdıklarını belirten Başkan Topbaş, yerel seçimlere 5 gün kala bugüne kadar hayal dahi edilemeyen çok farklı bir proje açıklayacağını söyledi.

Avcılar’ın ulaşımı yeni yollarla rahatlıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ilçelere yaptığı yatırımları hız kesmeden sürdürüyor. Avcılar Ispartakule - Bahçeşehir Bağlantı Yolu ile Avcılar Tahtakale Köprüsü ve Kavşak Düzenlemesinin temel atma töreni, Başkan Kadir Topbaş’ın katılımıyla yapıldı. Banliyö hattının Ispartakule’ye gelmesi için çalışmaların devam ettiğini belirten Başkan Topbaş, Mecidiyeköy - Mahmutbey Metro Hattı’nın da Halkalı ve Ispartakule’ye kadar uzatılacağını müjdeledi.

Romanlardan Başkan Topbaş’a büyük sevgi gösterisi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Roman Buluşması etkinliğine katıldı. Roman vatandaşların büyük sevgi gösterisiyle karşılanan Başkan Topbaş, Romanların sıkıntılarını çözmek adına pek çok proje hazırladıklarını söyledi.

Güngören meydanına kavuştu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Güngören ilçesine yapılan yatırım ve hizmetlerin tanıtım, temel atma ve toplu açılış törenine katıldı. İlçenin kültür merkezi, otopark, spor salonu ve İSMEK bulunan bir meydana kavuştuğunu belirten Başkan Topbaş, 2017 yılında hizmete girecek olan Bakırköy - Kirazlı - Bağcılar Metro Hattı ile Güngören’in metroyla buluşacağını söyledi.

İstanbul için el ele…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Erzurum’un Kurtuluşunun 96. Yıldönümü Kutlamaları kapsamında yapılan etkinliğine katıldı. İstanbul’da yaklaşık 400 bin Erzurumlu vatandaşın yaşadığını ifade eden Başkan Topbaş, kenti geleceğe taşımak için el ele vermek gerektiğini söyledi.

Başkan Kadir Topbaş Artvinli hemşerileriyle buluştu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Artvin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıldönümünü hemşerileriyle birlikte kutladı. Savaşta dedesinin de şehit olduğunu hatırlatan Başkan Topbaş, bir Artvinli heyecanıyla İstanbul’a hizmet etmekten gurur duyduğunu söyledi.

Şile'yi ihya edecek projeler!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Şile ilçesine yapılan yatırım ve hizmetlerin toplu açılış ve temel atma törenine katıldı. Şile’ye son 10 yılda 750 milyon lira yatırım yaptıklarını belirten Başkan Topbaş, köylerdeki doğal ürünlerin değerlendirilmesinden eski yapıların ihya edilmesine, otobüs terminalinden modern köy evlerine kadar pek çok projenin müjdesini verdi.

%100 İstanbullu tramvay görücüye çıktı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yedi tepeli kentten ilham alarak tasarladığı ve ürettiği ilk yerli tramvay, 4. Uluslararası Demiryolu Hafif Raylı Sistemler Altyapı ve Lojiktik Fuarı’nda görücüye çıktı. Fuarın girişinde sergilenen tramvayı tanıtan Başkan Kadir Topbaş, yılsonuna kadar toplamda 18 adet yerli tramvayı İstanbulluların kullanımına sunacaklarını söyledi.

Kesintisiz su keyfine kalıcı çözüm!

Dünyanın en büyük içmesuyu tedarik barajı olacak olan Melen Barajı’nın temeli, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı görkemli bir törenle atıldı. Kuraklığa rağmen yedi tepeli kentte su sıkıntısı yaşanmayacağına dikkat çeken Başkan Topbaş, Melen Barajı’nın İstanbul’un su kaynağını iki katına çıkaracağını söyledi.

Tuzla için dev bir proje!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Tuzla’yı turizm merkezine dönüştürecek olan Viaport Marin Projesi’nin tanıtım toplantısına katıldı. Proje tamamlandığında Tuzla’ya 25 milyon turist geleceğini belirten Başkan Topbaş, Viaport Marin’e denizaltı tren ve akvaryum projelerinin ekleneceğini de söyledi.

65 yaş ve üzeri vatandaşlara müjde!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 65 yaş üzeri vatandaşlara ücretsiz toplu ulaşım müjdesi verdi. Başkan Topbaş, vatandaşların nüfus cüzdanlarını göstererek tüm toplu taşıma araçlarından ücretsiz istifade edebileceklerini söyledi.

Başkan Topbaş Trabzonlularla

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Feshane’de düzenlenen Trabzon Tanıtım Günleri etkinliğine katıldı. Trabzonlular tarafından büyük bir coşku ile karşılanan Başkan Topbaş, “Burası artık size dar geliyor. Yenikapı’da 1 milyon 250 bin kişilik yeni bir meydan oluşturuyoruz. Orada rahatça horon tepersiniz” dedi.

Pendik’e mahalle mahalle metro!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Pendik’e yaptığı yatırım ve hizmetlerin toplu açılış ve tanıtımı, Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle yapıldı. Pendik’e 1 buçuk milyar liradan fazla yatırım yaptıklarını belirten Başkan Topbaş, yapılacak 15 metro istasyonu ile Pendik’in, metro yatırımlarından en çok faydalanan ilçelerden biri olacağını söyledi.

Fikirtepe’de ilk temel atıldı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Fikirtepe’yi deprem riskinden uzak, modern bir yerleşim bölgesi haline getiriyor. Fikirtepe’deki yıkımlar, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle başlatıldı. Yeni yapıların temelini atan Başkan Topbaş, Kadıköy’e dünyanın gıpta ile bakacağı bir meydan kazandıracaklarının müjdesini de verdi.