Büyükşehir’den Başakşehir’e 3,5 milyar liralık yatırımlar

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Başakşehir ilçesine yaptığı yatırım ve hizmetlerin toplu açılışı ve tanıtımı, Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle yapıldı. İlçeye yaptıkları 3,5 milyar liralık yatırımın pek çok büyükşehir ve il belediyesinin bütçesinden daha büyük olduğuna dikkat çeken Başkan Topbaş, dar gelirli vatandaşlara 7 bin lira peşinatla konut sözü verdi.

%100 İstanbullu!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ulaşım yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. Ulaşım A.Ş. tarafından tasarlanan ve üretilen İstanbul’un ilk yerli tramvayı, Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı görkemli bir törenle raylara indi. İstanbul’dan ilham alınarak üretilen yerli tramvayın deneme sürüşünü gerçekleştiren Başkan Topbaş, yeni araçların yüzde 50 daha az maliyetle üretildiğini belirterek, yılsonuna kadar 16 yerli tramvayın İstanbulluların kullanımına sunulacağını söyledi.

Beylikdüzü Osmanlı Parkı İstanbulluların hizmetine açıldı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Beylikdüzü ilçesine yapılan yatırım ve hizmetlerin açılış ve toplu tanıtım törenine katıldı. Yeşil Vadi Projesi kapsamında yapımı tamamlanan Osmanlı Bahçesi’nin açılışını yapan Başkan Topbaş, metro, tünel ve çevre yatırımlarıyla Beylikdüzü’nün çok farklı bir yere geleceğini söyledi.

İstanbul’un her ilçesine rehabilitasyon merkezi ve kreş

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Sancaktepe’ye yaptığı yatırım ve hizmetlerin tanıtımı ve toplu açılışı Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle yapıldı. İstanbul’a yaptıkları yatırımlar toplamının yıl sonuna kadar 68,5 milyar lirayı bulacağını belirten Başkan Topbaş, her ilçeye rehabilitasyon merkezi ve kreş yapacaklarının müjdesini verdi.

İstanbul’un çehresi değişiyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Malatyalı İş Adamları Dernek üyeleriyle biraraya geldi. İstanbul’da tamamlanan, devam eden ve projelendirilen metro hatları hakkında bilgi veren Başkan Topbaş, bu metro hatları ile kentin çehresini yenileyeceklerini söyledi.

Bahçelievler’e 2 yeni metro müjdesi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Bahçelievler’e yaptığı yatırım ve hizmetlerin açılışı ve toplu tanıtımı, Başkan Kadir Topbaş tarafından yapıldı. İlçeye son 10 yılda 676 milyon liradan fazla yatırım yaptıklarını belirten Başkan Topbaş, yapacakları 2 yeni metro hattı ile ilçe halkının ulaşımını rahatlatacaklarını söyledi.

Başkan Topbaş’a sevgi seli!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Berberler Odası mensupları ile biraraya geldi. Kuaförlerin “İstanbul seninle gurur duyuyor” tezahüratlarıyla karşılanan Başkan Topbaş, berberlerin sorunlarını çözecek önemli müjdeler verdi.

Avcılar’a yatırımlar zinciri!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Avcılar ilçesine yapılan yatırım ve hizmetlerin tanıtımı ve temel atma törenine katıldı. Son 10 yılda Avcılar’a 645 milyon lira yatırım yaptıklarını belirten Başkan Topbaş, ilçeye daha pek çok yatırım kazandıracaklarını söyledi.

Sarıyer’de tapu sevinci

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sarıyer’de düzenlenen Tapu Dağıtım Töreni’ne katıldı. Hizmete alınan yeni erguvan otobüslerin tanıtımını da yapan Başkan Topbaş, Sarıyer’e son 10 yılda 1 milyar 809 milyon lira yatırım yaptıklarını ve ilçeye hizmet etmeye devam edeceklerini söyledi.

Bir rüya daha gerçek oldu!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, “her yerde metro, her yere metro” hedefinde dev bir adım daha atı. İstanbul Metrosu ile asrın projesi Marmaray’ı birbirine bağlayan Şişhane - Haliç Metro Geçiş Köprüsü - Yenikapı Metro Hattı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla hizmete açıldı. Başbakan Erdoğan, Türkiye’nin ilk metro geçiş köprüsü olan 3,5 km uzunluğundaki Haliç Metro Geçiş Köprüsü’nün, bir mühendislik harikası olarak en son teknolojiyle inşa edildiğini söyledi.

Ulaşım yatırımları hız kesmiyor!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, özel halk otobüsü derneklerinin temsilcileri, otobüs sahipleri ve şoförlerle biraraya geldiler. İstanbul’da ulaşıma son 10 yılda 32 milyar liralık yatırım yaptıklarını belirten Başkan Topbaş, lastik tekerlekli toplu taşıma araçlarındaki kaliteyi yükseltmek için de çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

İstanbul’a yeni bir kent parkı!

Son 10 yılda yeşil alan miktarını %69 artıran İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul’a ve İstanbullulara yeni bir eser daha kazandırıyor. Başkan Kadir Topbaş, Zeytinburnu Çırpıcı Çayırı’nı İstanbulluların keyifle yararlanabileceği ve dünyanın örnek alacağı bir kent parkına dönüştürdüklerini söyledi.

“Her yerde metro, her yere metro” hedefinde dev bir adım daha!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi “her yerde metro, her yere metro” hedefinde dev bir adım daha attı. Avrupa Yakası’nın trafiğini büyük ölçüde rahatlatacak olan 18 km uzunluğundaki Mecidiyeköy - Mahmutbey Metro Hattı’nın temeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı görkemli bir törenle atıldı. Törende, 201 adet yeni ve modern otobüs de hizmete alındı.

Yeni rekor: 286

Cumhuriyet Tarihi boyunca İstanbul’a yapılan kavşak ve yol yatırımlarının toplamından daha fazla yatırımla bir rekora imza atan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda yapılan 20 yeni yol ve kavşağın açılışı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Başkan Kadir Topbaş tarafından yapıldı. Başkan Topbaş, 2004 yılından bu yana yaptıkları 286 yol ve kavşak ile İstanbul’un tıkanan damarlarını açtıklarını söyledi.

İstanbul’a modern otoparklar

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ataşehir’de sivil toplum kuruluşları ve muhtarlarla buluştu. İstanbul’a 100 bin kapasiteli otopark yapacaklarının müjdesini veren Başkan Topbaş, kentte ihtiyaç duyulan her yere otopark inşa edeceklerini söyledi.

Kaminis: “Örnek alacağım kişisiniz…”

Atina Belediye Başkanı Giorgos Kaminis, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a nezaket ziyaretinde bulundu. Başkan Topbaş’ın 3’üncü kez seçileceğine inancının tam olduğunu belirten Konuk Kaminis, “Ben de Atina’da 2’nci dönemimi aldığım takdirde, yola nasıl devam edeceğimi örnek alacağım kişisiniz.” dedi.

Turizmin yeni merkezi: Tuzla

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Tuzlalı esnaf ve ilçe halkıyla biraraya geldi. Tuzla’ya iki ayrı metro hattı getireceklerini belirten Başkan Topbaş, İstanbul’un önemli bir aktivite merkezi olacak olan Viaport Marine’yi Tuzla’da inşa edeceklerini söyledi. Başkan Topbaş, bu proje ile 25 milyon insanın ilçeye geleceğini ifade etti.

Engelsiz gemiler geliyor!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kartal’daki sivil toplum kuruluşlarıyla biraraya geldi. Kartal’a teleferik ve havaray yapacaklarını belirten Başkan Topbaş, Şehir Hatları’nın filosuna engellilerin kullanımına da uygun olan 10 yeni modern gemi kazandıracaklarını söyledi.

Büyükşehir’den Beyoğlu’na 1 milyar 558 milyon TL yatırım

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Beyoğlu ilçesine yapılan yatırım ve hizmetlerin tanıtım ve toplu açılış törenine katıldı. İlçeye bugüne kadar yaptıkları yatırımların 1,5 milyar lirayı aştığını belirten Başkan Topbaş, Taksim Meydanı düzenleme ihalesini Mart ayı içerisinde yapacaklarını söyledi.

Başkan Topbaş’a veda ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanlığı’na atanan Kuzey Deniz Saha Komutanı Koramiral Serdar Dülger’i makamında ağırladı.

İstanbul’a 25 km’lik metro hattı daha

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin “her yerde metro, her yere metro” hedefinde dev bir adım daha atılıyor. Başkan Kadir Topbaş, Avrupa Yakası’nı büyük ölçüde rahatlatacak olan 25 km uzunluğundaki Bakırköy - Avcılar - Esenyurt - Beylikdüzü - Büyükçekmece Tüyap Metro Hattı’nın müjdesini verdi.

İstanbul için 149 erguvan otobüs

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kent içinde hızlı ve konforlu toplu ulaşım için otobüs sayısını artırmaya devam ediyor. Anadolu Yakası’nda hizmet verecek olan 149 adet modern otobüs İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla hizmete alındı. Son 10 yılda ulaşım konusunda çok ciddi yatırımlar yaptıklarını belirten Başkan Topbaş, yılsonunda toplamda 3 bin modern ve çevre dostu otobüsü İstanbulluların hizmetine sunmuş olacaklarını söyledi.

Dünyayı yöneten Türkler

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Başbakanlık Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü tarafından yapılan “Dünyayı Yöneten Türkler” çalışmasında yer aldı. Başkan Topbaş, dünyayı yöneten 14 Türk arasında gösterildi.

Kol kola geleceğe yürüyoruz…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sivas Vadi Federasyonu tarafından düzenlenen Sivaslılar Birlik Gecesi’ne katıldı. İstanbul’u geleceğe taşımak için var güçleriyle çalıştıklarını belirten Başkan Topbaş, müjdelenmiş bir şehirde başkan olmanın bilinciyle hareket ettiğini söyledi.

Şişhane’den Mecidiyeköy’e “Havaray”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Okmeydanı Tapu Dağıtım Töreni’ne katıldılar. Son 10 yılda dev yatırımlara imza attıklarını belirten Başkan Topbaş, Şişhane ile Mecidiyeköy arasında Havaray Projesi yapacaklarını söyledi.