Başkan Topbaş’tan Rami’ye 2 yeni proje

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Kadir Topbaş, İstanbul Gıda Toptancı Tüccarları Derneği’ni ziyaret etti. Rami’ye teleferik hattı getireceklerini belirten Başkan Topbaş, Topkapı - Habibler Tramvay Hattı’nı metroya dönüştürmek için çalışmalara başladıklarını da söyledi.

Hedef; 20 milyon turist

Dünyanın en büyük turizm fuarlarından biri olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla açıldı. İstanbul’un turizmde ciddi mesafeler kat ettiğini belirten Başkan Topbaş, hedeflerinin 20 milyon turisti kente getirmek olduğunu söyledi.

10 yıla sığmayacak büyük işler yaptık!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 2013 yılında emekli olan 350 memur ve işçi ile aileleriyle akşam yemeğinde buluştu. Emekli olan 350 personele teşekkür belgesi takdim eden Başkan Topbaş, İstanbul’da son 10 yılda dünyanın gıptayla baktığı yatırım ve hizmetler yaptıklarını söyledi.

İstanbul’un gelişimi büyülüyor…

Tayland Krallığı Ankara Büyükelçisi Tharit Charungvat, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a nezaket ziyaretinde bulundu. Konuk Büyükelçi, İstanbul’un gelişiminden çok etkilendiğini söyledi.

Başkan Kadir Topbaş’tan “fuar ve kongre kampüsü” müjdesi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Mobilya Fuarı’na katıldı. İstanbul’a son 10 yılda dev yatırımlar yaptıklarını belirten Başkan Topbaş, kente fuar ve kongre kampüsü kazandıracaklarının müjdesini de verdi.

Dünyanın yıldızı; İstanbul

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da düzenlenen toplantı ile AK Parti İstanbul İlçe Belediye Başkanı Adaylarını tanıttı. Toplantıda konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, dünya şehirleri arasında yıldız gibi parlayan İstanbul’un, önümüzdeki dönemde de dünyanın kalbinin attığı şehirlerin arasında olma yarışından kopmayacağını söyledi.

Bakan Güllüce ve Başkan Topbaş’tan Fikirtepe müjdesi!

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a nezaket ziyaretinde bulundu. Son 10 yılda İstanbul’a yaptıkları sayısız hizmetten dolayı Başkan Topbaş’a teşekkür eden Bakan Güllüce, görüşmede, Fikirtepe’deki imar problemini çözdüklerini de söyledi. Bakan Güllüce, Fikirtepe’de Şubat ayı içerisinde kazmayı vuracaklarının müjdesini verdi.

Davos’ta önemli temaslar

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Dünya Ekonomik Forumu’na katılmak üzere İsviçre’nin Davos Kasabası’na gitti. Uluslararası İş Konseyi Özel Oturumu’nda konuşan Başkan Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak 10 yılda kente 28 milyar dolar yatırım yaptıklarını söyledi.

Yabancı diplomatların ziyaretleri

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Filipinler’in Ankara Büyükelçisi ile Romanya ve Sırbistan İstanbul Başkonsoloslarını makamında ağırladı. Görüşmelerde, İstanbul ile her üç ülkenin şehirleri arasındaki ikili ilişkiler ve yerel diplomasi konuları ele alındı.

Davullu zurnalı kentsel dönüşüm

İstanbul genelinde yürütülen kentsel dönüşüm çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Bağcılar’da riskli alan ilan edilen Kirazlı Mahallesi’ndeki Yuvam Sitesi ile Mahmutbey’deki 6 adet bağımsız binanın yıkımı renkli görüntülere sahne oldu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yerine modern konutların yapılacağı binaların önünde vatandaşlarla birlikte halay çekti.

İstanbul kazanacak!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Haziran ayında yapılması planlanan İstanbul Shopping Fest’in tanıtım toplantısına katıldı. Platformun başkanlığını yürütecek olan Kadir Topbaş, festivalin ciddi bir istihdam yaratacağını ve İstanbul’un farklı bir ekonomik gelişme yaşayacağını söyledi.

İstanbul’un projeleri konuşuldu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Amerika Birleşik Devletleri, Endonezya ve İspanya Başkonsoloslarını makamında ağırladı. Başkan Topbaş, konuk Başkonsoloslara, İstanbul’daki yatırım ve projeleri anlattı.

Başkan Topbaş’a nezaket ziyareti

İran Başkonsolosu Mohsen Mortezaifer, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a nezaket ziyaretinde bulundu. Konuk Başkonsolos, belediyecilik konusunda Başkan Topbaş’ın tecrübelerinden fazlasıyla yararlandıklarını söyledi.

Fransa ile ilişkiler gelişiyor

Fransa Başkonsolosu Muriel Domenach, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret etti. Başkan Topbaş, Fransa ile ilişkilerin artarak devam edeceğini söyledi.

İstanbul, daha güzel olacak!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, göreve yeni atanan Suudi Arabistan Başkonsolosu Mosaed Alganawi’yi makamında ağırladı. Konuk Başkonsolos, İstanbul’un gelecekte çok daha güzel bir şehir haline geleceğine inandığını söyledi.

Avusturya Başkonsolosu’ndan Başkan Topbaş’a ziyaret

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Avusturya Başkonsolosu Christine Wendi’yi makamında kabul etti. Başkonsolos Wendi, “İstanbul’la ilgili olarak çok farklı bilgiler edinme fırsatı buldum. Sayın Topbaş’la görüşmek benim için onur.” dedi.

Büyük şehrin, büyük başkanı!

İsveç Başkonsolosu Jens Odlander, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı Saraçhane’deki Başkanlık Makamı’nda ziyaret etti. “Bu büyük şehrin, büyük başkanıyla tanışmak benim için onurdur.” diyen Konuk Başkonsolos Odlander, Türkiye ile İsveç arasındaki işbirliğinin artarak devam edeceğini söyledi.

İstanbul susuz kalmayacak!

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’daki içmesuyu temini çalışmaları ve barajlardaki su durumu ile ilgili basın mensuplarına bilgi verdiler. İstanbul’da su problemi yaşanmadığına dikkat çeken Başkan Topbaş, 2071, 2100 ve hatta 2200’lere kadar olan tedarikleri gözden geçirdiklerini söyledi.

İstanbul’un gelecek planları hazır!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Ticaret Borsası Meclis Toplantısı’na katıldı. İstanbul’un geleceğini planlama adına pek çok proje hazırladıklarının altını çizen Başkan Topbaş, ulaşım sorununu kökten çözmek için başta metro olmak üzere ciddi yatırımlar yaptıklarını söyledi.

Alev Kartalı, İstanbul’da!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin son yıllardaki dev yatırımları ile dünyanın 3’üncü büyük itfaiye teşkilatı haline gelen İstanbul İtfaiyesi, yeni araçlarla güçlenmeye devam ediyor. Doğal afet ve yangın helikopteri olan “Alev Kartalı”, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle İstanbul’a hizmet vermeye başladı.

Büyükşehir’den Silivri’ye dev yatırımlar!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, inşaat çalışmaları devam eden Silivri Atıksu Tüneli’nde incelemelerde bulundu. İSKİ’nin ilçeye 1 milyar TL’lik içmesuyu ve atıksu yatırımı yaptığına dikkat çeken Başkan Topbaş, İstanbul’a hizmet etmekten gurur duyduklarını söyledi.

Her mevsim bir başka güzel

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 1. Ulusal İstanbul Temalı Fotoğraf Yarışması ile İstanbul’un güzelliği mevsimler üzerinden bir kez daha gözler önüne serildi. “Dört Mevsim İstanbul” konulu yarışmada dereceye giren eser sahiplerine ödüllerini veren Başkan Kadir Topbaş, sergilenen fotoğrafların tarihteki yerini alacağını söyledi.