İstanbul’un gelişimi etkiledi

Almanya’nın Düsseldorf Belediye Başkanı Dirk Elbers, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a nezaket ziyaretinde bulundu. İstanbul’daki gelişmelerden çok etkilendiğini belirten konuk başkan Elbers, iki şehir arasındaki ilişkileri geliştirmek için görüş alışverişinde bulunduklarını söyledi.

Başbakan Shirdon: “Sizi kardeşçe seviyoruz.”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Somali Başbakanı Abdi Farah Shirdon ve beraberindeki heyeti akşam yemeğinde ağırladı. Ülkesine yapılan yardımlarından çok memnun olduklarını belirten Başbakan Shirdon, “Somalililer olarak sizi, sizin bizi sevdiğiniz gibi kardeşçe seviyoruz.” dedi.

New York’ta Başkan Topbaş’a büyük ilgi

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı (UCLG) ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Birleşmiş Milletler 68. Genel Kurul Toplantısı’na katılmak için gittiği New York’ta ülke lideriyle de ikili görüşmelerde bulundu. Başkan Topbaş, dünya siyasetinin konuşulduğu toplantıda büyük ilgi gördü.

Her yerde metro, her yere metro!

İstanbulluların daha hızlı, daha konforlu ve daha güvenli toplu ulaşım imkanına kavuşması için 9 yıldır hız kesmeden çalışan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, dev metro yatırımları ile kentte dakikalarla yolculuk dönemini başlattı. İstanbul’da tamamlanan, devam eden ve planlanan metro yatırımlarının tanıtımını yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Her yerde metro, her yere metro” hedefiyle İstanbul’u ilçe ilçe, mahalle mahalle metro ağlarıyla buluşturacaklarını açıkladı. Başkan Topbaş, en ileri teknolojiye sahip metro hatlarını kazandırdıkları İstanbul’un New York’tan sonra dünyanın ikinci büyük metro ağına sahip kenti olacağını söyledi.

Başkan Topbaş, yerel yönetimlerin sesi oldu

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı (UCLG) ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Birleşmiş Milletler Üst Düzey Siyasi Forumu’nun New York’taki 1’inci Toplantısına katıldı. BM Genel Kurulu’na yerel yönetimler ana gruplarının sürdürülebilir kentler konusundaki raporunu sunan Başkan Topbaş, “Tek ve küresel yeni kalkınma gündemi, bütün kıtaları ve ülkeleri etkiliyor.” dedi.

Ulaşım yatırımlarına övgü…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki temasları kapsamında HABITAT İcra Direktörü Joan Clos ile biraraya geldi. Clos, İstanbul’da ulaşım yatırımlarının ve gelinen noktanın hayli etkileyici olduğunu söyledi.

Yerel yönetimleri temsil edecek

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Birleşmiş Milletler Genel Kurul Toplantısı’na katılmak üzere New York’a gitti. BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon’un davetlisi olduğunu belirten Başkan Topbaş, tüm yerel yönetimleri temsilen toplantıda bulunacağını söyledi.

Muhteşem kapanış…

İstanbul ve Güney Kore’nin Gyeongju şehri arasında kültür bağı oluşturmak amacıyla düzenlenen ve 23 gün boyunca kentte kültür şöleni yaşatan İstanbul-Gyeongju Dünya Kültür Expo 2013, Ayasofya Meydanı’nda düzenlenen muhteşem bir törenle sona erdi. Expo ile İpek Yolu’nun tekrar hayat bulduğunu belirten Başkan Kadir Topbaş, turizme, ekonomiye ve insani ilişkilere de önemli katkılar sağlandığını söyledi.

Büyükşehir’den Beykoz’a 940 milyon TL yatırım

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Beykoz’a yaptığı yatırım ve hizmetlerin tanıtım, temel atma ve toplu açılışı, Başkan Kadir Topbaş tarafından yapıldı. İlçeye bugüne kadar yaptıkları yatırımların 940 milyon TL’yi bulduğunu belirten Başkan Topbaş, Beykoz’un, artık bir cazibe merkezi haline geldiğini söyledi.

ABD’li Başkonsolosun ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Amerika Birleşik Devletleri İstanbul Başkonsolosu Charles F. Hunter’ı makamında ağırladı. Görevine yeni başlayan Başkonsolosa başarılar dileyen Başkan Topbaş, geçmişten gelen ilişkileri daha da geliştireceklerini söyledi.

İstanbul, Pakistan’a örnek oluyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Pakistan’ın Pencap Eyaleti arasında atık yönetimi konusunda işbirliği protokolü imzalandı. İmza töreninde konuşan Başkan Topbaş, Pakistan’a her konuda yardımcı olmaya hazır olduklarını söyledi.

Başkan Markowitz: “Ne mutlu Türküm diyene!”

Amerika Birleşik Devletleri’nin Brooklyn kenti Belediye Başkanı Marty Markowitz, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a nezaket ziyaretinde bulundu. Türk dostu olarak tanınan Başkan Markowitz, Brooklyn’in Amerika’nın Türk başkenti olduğunu belirterek, “Ne mutlu Türküm diyene!” dedi.

Başkan Topbaş öğrencilerle buluştu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 2013-2014 Eğitim ve Öğretim Yılı’nın açılışında öğrencilerle buluştu. 8,5 ay gibi kısa bir sürede tamamlanan ve Türkiye’nin en büyük imam hatip lisesi kampüsü olan Başakşehir Mehmet Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde eğitim ve öğretim yılı, Başkan Topbaş’ın katıldığı törenle başladı.

Dünyanın tüm renkleri Sultanahmet’te...

İstanbul-Gyeongju Dünya Kültür Expo 2013 kapsamında Sultanahmet Meydanı’nda kurulan İpek Yolu Pazarı, İstanbulluları farklı kültürlerle buluşturuyor. Dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen sanatkarların el sanatı ürünlerinin yer aldığı pazarı ziyaret eden Başkan Topbaş, farklı kültürlerin biraraya geldiği pazarın insanlar arasındaki dostluğu pekiştirdiğini söyledi.

İstanbul ve Lizbon’un ilişkileri gelişiyor

Portekiz Ankara Büyükelçisi Jorge Cabral ile Portekiz Ekonomi ve Ticaret Müsteşarı Celeste Mota, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a nezaket ziyaretinde bulundular. Başkan Topbaş, İstanbul ile Lizbon arasındaki ilişkilerin gelişmesi için çaba göstereceklerini söyledi.

Birleşmiş Milletler, İstanbul’u izliyor!

Birleşmiş Milletler Türkiye Mukim Koordinatörü ve Milletler Kalkınma Programı Türkiye Mukim Temsilcisi Kamal Malhotra, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret etti. Konuk koordinatör Malhotra, gelişen İstanbul’u yakından takip ettiklerini söyledi.

Başkan Topbaş, gelişen İstanbul’u anlattı!

Marmara Grubu Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı Akademik Konsey Toplantısı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla yapıldı. Vakfa emeği geçenlere ödüllerini takdim eden Başkan Topbaş, 9 yılda 60 milyar TL yatırım yaptıkları İstanbul’da metro yatırımlarına öncelik verdiklerini söyledi.

Başkan Topbaş Arjantin’de Türk işadamlarıyla Olimpiyatları konuştu

Başkan Kadir Topbaş, Arjantin’de Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Üyeleri ve Türk işadamlarıyla toplantı yaptı.

Başkan Topbaş, BBC ve CNN Türk’te “2020’ye hazırız” dedi…

İstanbul’un 2020 Olimpiyatları'na adaylığı konusunda Arjantin’de BBC ve CNN Türk’e açıklamalar yapan Başkan Kadir Topbaş, “Çok iyi hazırlandık. Müjdeli haberlerle Türkiye’ye dönmek istiyoruz. Milletimizden dualar bekliyoruz” dedi.

İstanbul’a olimpiyat yakışır!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’na ev sahipliği yapacak şehrin açıklanacağı Uluslararası Olimpiyat Komitesi Toplantısı için Arjantin’e gitti. Havaalanında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Başkan Topbaş, İstanbul’un olimpiyat şehri tacını başına takma vaktinin geldiğini söyledi.

İstanbul’dan Çad’a destek…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Çad Cumhuriyeti’nin Encemine Belediyesi arasında iyi niyet protokolü imzalandı. Başkan Kadir Topbaş, Encemine Belediyesi ile çeşitli konularda bilgi ve deneyim paylaşımı yapacakların söyledi.

Irak’la ilişkiler gelişiyor…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Irak İstanbul Başkonsolosluğu’na atanan Hasan Swadi Abo-Tabik’i Saraçhane Belediye Sarayı’ndaki Makamı’nda ağırladı. Başkan Topbaş, Irak ile bilgi ve deneyim paylaşımında bulunmaya hazır olduklarını söyledi.

Tarihi İpek Yolu canlanıyor!

Dünyanın kültürü İstanbul’da buluşuyor, tarihi İpek Yolu yeniden hayat buluyor. İstanbul - Gyeongju Dünya Kültür Expo 2013 kapsamında Güney Kore’den yola çıkan İpek Yolu Konvoyu, 5 ay süren bir yolculuğun ardından İstanbul’a ulaştı. Tarihi yolculuk anısına Galata Kulesi Meydanı’nda yaptırılan İpek Yolu Dostluk Anıtı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Gyeongsangbuk Valisi Kim Kwan Yong tarafından görkemli bir törenle açıldı.