Kore Gazileri unutulmadı…

Kore Savaşı’nın 60. yılı kapsamında düzenlenen Kore Gazilerine Teşekkür Programı, Güney Kore Başbakanı Chung Hong Won ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla yapıldı. Konuk Başbakan Won, 60 yıl önce Türk askerlerinin yaptığı kahramanlığı hiçbir zaman unutmadıklarını söyledi.

İstanbul’da kültür şöleni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapılan ve Türkiye’de düzenlenen “ilk” kültür exposu olan İstanbul-Gyeongju Dünya Kültür Expo 2013, dünyanın kültürünü İstanbul’da buluşturdu. “Yol-buluşma-birliktelik” sloganıyla düzenlenen İstanbul - Gyeongju Dünya Kültür Expo 2013, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Güney Kore Başbakanı Chung Hong Won ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı muhteşem bir açılış töreniyle başladı. Başbakan Erdoğan, 35 farklı mekanda 28 etkinliğin yapılacağı fuarın medeniyetlerin buluşmasına zemin oluşturacağını söyledi.

Büyük zaferin 91. yılı…

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 91. yıldönümü, tüm yurtta olduğu gibi İstanbul’da da törenlerle kutlandı. Taksim Cumhuriyet Anıtı’nda başlayan kutlamalar, Vatan Caddesi'nde yapılan resmigeçit töreni ile sona erdi.

İstanbul Olimpiyatlara hazır!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Çekmeköy İlçesi’ne yapılan yatırım ve hizmetlerin tanıtım ve toplu açılış törenine katıldı. 7 Eylül’de 2020 Olimpiyatları’nın yapılacağı şehrin açıklanacağını hatırlatan Başkan Topbaş, “Ben de orada olacağım. İnşallah İstanbul’a müjdeli bir haberle döneceğim. İstanbul Olimpiyatlara hazır” dedi.

Sancaktepe’ye 3 metro müjdesi!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sancaktepe’ye yapılan yatırım ve hizmetlerin tanıtım, temel atma ve açılış törenine katıldı. İlçeye yaptıkları yatırımların 400 milyon TL’yi aştığını belirten Başkan Topbaş, Sancaktepe’ye 3 ayrı metro hattının geleceğinin müjdesini de verdi.

Slovakya Cumhurbaşkanı’nın ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Slovakya Cumhurbaşkanı Ivan Gasparoviç’le Saraçhane’deki Başkanlık Makamı’nda görüştü. Konuk Cumhurbaşkanı Gasparovic, en son 2004 yılında geldiği İstanbul’un 9 yılda büyük bir gelişme kaydettiğini söyledi.

Esenler’e 1 milyar TL yatırım

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Esenler’e yaptığı 13 ayrı yatırımın açılışı Başkan Kadir Topbaş tarafından yapıldı. Güzel Esenler Projesi’nin temelini de atan Başkan Topbaş, ilçeye 9 yılda tam 1 milyar TL yatırım yaptıklarını söyledi.

Tarihi İpekyolu canlanıyor!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş,“İstanbul-Gyeongju Dünya Kültür Expo 2013” basın toplantısına katıldı. Türkiye’de ilk kez bir expo gerçekleştirildiğini belirten Başkan Topbaş, doğunun en doğusu ile batısını biraraya getirdikleri tarihi İpekyolu’nu tekrar canlandırdıklarını söyledi.

Avrupa’nın en büyük yaşam, spor ve eğlence merkezi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, “daha güzel, daha yeşil, daha renkli bir kent” bilinciyle dev çevre yatırımlarına devam ediyor. Maltepe Sahili’ndeki dolgu alanını, Avrupa’nın en büyük yaşam, spor ve eğlence merkezine dönüştürecek olan projenin tanıtımı Başkan Kadir Topbaş tarafından yapıldı. Başkan Topbaş, dolgu çalışması biten projenin Ocak ayında tamamlanacağını söyledi.

İstanbul’a 1.705 yeni otobüs daha!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, bayramda da görevi başında olan İETT çalışanlarıyla bayramlaştı. İstanbullulara daha kaliteli bir hizmet verebilmek için otobüsleri yenilediklerini belirten Başkan Topbaş, yılsonuna kadar 1.705 modern otobüs alacaklarını müjdeledi.

Başkan Topbaş’tan kadro müjdesi!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbullulara huzurlu bir bayram yaşatmak için görevlerinin başında olan İtfaiye ve Zabıta personeliyle bayramlaştı. Başkan Topbaş, İETT, itfaiye ve zabıtada aktif görev yapan personelin kadroya geçmeleri için çalışma başlattıklarını müjdeledi.

İstanbul’a “Mobil Belediyecilik” hizmeti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Saraçhane’deki Başkanlık Sarayı’nda mesai arkadaşlarıyla bayramlaştı. Haftalık koordinasyon toplantılarını artık mobil araçla, şehir içinde hareket ederek yapacaklarını belirten Başkan Topbaş, olayları ve eksiklikleri yerinde tespit edeceklerini söyledi.

Başkan Topbaş’tan İstanbullulara bayram hediyesi…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Saraçhane Belediye Sarayı’nda basın mensuplarıyla biraraya geldi. Çırpıcı Çayırı’nda Emlak Gayrimenkul’den yeşil alan yapmak üzere satın alınan arazinin tapusunu gösteren Başkan Topbaş, “İstanbullulara bayram hediyesi olarak burayı satın aldık” dedi.

Şile’ye dev yatırımlar…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Şile Balibey Camii ile Mezarlık Hizmet Binası’nın temel atma törenine katıldı. Daha sonra ilçe halkıyla iftar yapan Başkan Topbaş, yaptıkları yatırımlarla Şile’nin köylerine kadar doğalgaz ve biyolojik arıtma götürdüklerini söyledi.

Başkan Topbaş’a Çatalca’da coşkulu karşılama…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, altyapı, meydan ve park çalışmaları büyük ölçüde tamamlanan Çatalca’nın köylerini ziyaret etti. Çatalca köylüleri tarafından yoğun ilgiyle karşılanan Başkan Kadir Topbaş, “Bütün köylere biyolojik arıtma yapıyoruz ve çöplerini günlük topluyoruz. Çevrecilik budur.” dedi.

Silivri’ye metro müjdesi!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Silivrililere metro müjdesi verdi. İlçeye 9 yılda 925 milyon TL yatırım yaptıklarını belirten Başkan Kadir Topbaş, Silivri’nin, projelendirme çalışmalarını yaptıkları metro ile İstanbul’un merkeziyle buluşacağını söyledi.

Asırların projesi Marmaray’da test sürüşleri başladı!

Asya ve Avrupa kıtalarını İstanbul Boğazı’nın altından birbirine bağlayacak olan Marmaray Projesi’nde, adım adım mutlu sona yaklaşılıyor. 150 yıllık bir rüya olan Marmaray’da ilk test sürüşünü, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş birlikte yaptı. Başbakan Erdoğan, “Marmaray’a asrın projesi demek yanlış olur, aslında asırların projesi. Böyle bir projeyi ilk defa gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Esenler’de büyük buluşma!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Esenler Dörtyol Meydanı’nda düzenlenen “100 bin dua, 10 bin hatim-Kadir Gecesi” programına katıldı. Kendisinin de Kadir Gecesi’nde dünyaya geldiğini belirten Başkan Topbaş, İstanbul’a hizmet etmenin bir şeref olduğunu söyledi.

Başkan Topbaş’tan kadro müjdesi…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, her gün milyonlarca İstanbulluyu evine, işine taşıyan İETT çalışanları ve aileleriyle Haliç Kongre Merkezi’ndeki iftar sofrasında buluştu. Başkan Topbaş, Başbakan Erdoğan’ın İETT çalışanlarının bir kısmının yaşadığı kadro sorununun çözümüyle ilgili talimat verdiğini de müjdeledi.