Darülaceze iftarında birlik ve beraberlik örneği…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türk Musevi Cemaati’nin Darülaceze Başkanlığı’nda verdiği iftara katıldı. Darülaceze sakinleriyle yakından ilgilenen Başkan Topbaş, Ramazan ayının ve Ramazan Bayramı’nın tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini diledi.

Başkan Topbaş taksicilerle iftarda buluştu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Taksiciler Esnaf Odası’nın Topkapı Sosyal Tesisleri’nde düzenlediği iftar programına katıldı. 2 bin 500 kişinin katıldığı iftarda konuşan Başkan Topbaş, taksi kullanımının yaygınlaştırılması ve kalite artırımı konusunda önemli açıklamalar yaptı.

Taksim Meydanı’nda büyük buluşma!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, farklı dinlere mensup cemaat liderleri, siyasiler, sivil toplum kuruluşları ve gazeteciler ile İstanbul’un buluşma noktası olan Taksim Meydanı’nda iftar yaptı. Başkan Topbaş, İstanbul’da 15 milyonluk bir aile olmanın gururunu yaşadıklarını söyledi.

İstanbul’un büyük iftar sofrası

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, siyaset, sanat ve iş dünyasından pek çok isim ile semavi dinlerin temsilcilerini iftar sofrasında biraraya getirdi. Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen iftarın onur konuğu olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yaptıkları yatırımlar ile İstanbul’un güzelliğine güzellik kattıklarını söyledi.

İstanbul’a dev bir kent parkı…

İstanbul’un tarihi meydanlarından biri olan Sultanahmet Meydanı, İstanbullular ile Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın sahur buluşmasına ev sahipliği yaptı. Avrupa Yakası için dev bir kent parkı müjdesi veren Başkan Topbaş, Zeytinburnu’ndaki Çırpıcı Çayırı ve Veliefendi Hipodromu’nun alanını birleştirerek 1 milyon m2’lik bir park yapacaklarını söyledi.

Esenyurt, güzelliğin adı…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Esenyurt’ta binlerce kişinin katıldığı sokak iftarında, İstanbullularla buluştu. Başkan Topbaş, Esenyurt’un İstanbul’da farklı bir güzelliğin adı olduğunu söyledi.

Çad Kralı’ndan Başkan Topbaş’a ziyaret

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Çad - Beguirmi Kralı Mbang Hadji Woli Mahamat ve beraberindeki heyeti Saraçhane’deki Başkanlık Makamı’nda ağırladı.

Türkiye, Pakistan için bir model

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, dost ve kardeş ülke Pakistan’ın İstanbul Büyükelçisi Muhammad Haroon Shaukat’ı başkanlık makamında ağırladı.

Kalbi İstanbul’da kaldı...

Hollanda İstanbul Başkonsolosu Onno Kervers, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a veda ziyaretinde bulundu. Başkonsolos Kerves, İstanbul dostu haline geldiğini ve gönlünü İstanbul’da bırakacağını söyledi.

Tarihi meydanlarda Ramazan coşkusu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ramazan ayının coşkusunu tarihi Sultanahmet ve Beyazıt Meydanlarında vatandaşlarla birlikte yaşadı. Başkan Topbaş, Sultanahmet Meydanı’ndaki Asırlık Tatlar ve Sanatlar Çarşısı ile Beyazıt Meydanı’ndaki 32. Kitap ve Kültür Fuarı’nı gezdi.

Başkan Topbaş’tan bir metro müjdesi daha!

Haliç Kongre Merkezi’nde İstanbul’un muhtarları ile iftar sofrasında buluşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbullulara bir büyük metro hattının daha müjdesini verdi. Dünyada en çok metro yapan belediye olduklarını belirten Başkan Topbaş, Mecidiyeköy-Mahmutbey Metrosu’nun yapımı ile ilgili ihalenin 18 Eylül’de yapılacağını söyledi.

İstanbul’un başarısı konuşuldu…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İBB Meclis üyeleri ile iftarda biraraya geldi. Verimli bir meclis dönemini geride bıraktıklarını belirten Başkan Topbaş, “Dönemimizin son iftarında yine başarılarımızı konuşuyoruz.” dedi.

Başkan Topbaş’a veda ziyareti

Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosu Abdulwahab Mahmoud A. Sheikh, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a veda ziyaretinde bulundu. Başkonsolos Sheikh, son yıllarda büyük gelişmeler yaşayan İstanbul’u bundan sonra da ziyaret etmek istediğini söyledi.

İftarda İstanbullularla buluştu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Mecidiyeköy’de vatandaşlarla birlikte iftar yaptı. İstanbulluların Ramazan-ı Şerif’ini tebrik eden Başkan Topbaş, “Bu ayın verdiği manevi atmosferle, sevgi ve hoşgörü içerisinde yaşamak en büyük arzumuz.” dedi.

Avcılar’da ulaşıma yeni bir alternatif!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ulaşım alanındaki yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Avcılar’da D-100 Karayolu’nun ayırdığı Denizköşkler ve Gümüşpala Mahallelerini birbirine bağlayan Reşitpaşa - Kuruçeşme Altgeçidi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından açıldı. Başkan Topbaş, ilçe trafiğini önemli ölçüde rahatlatacak olan geçidin, Avcılar’ın iki yakasını biraraya getirdiğini söyledi.

İstanbul, örnek bir şehir…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ramazan ayının ilk iftarını, Kağıthane Belediyesi’nin Hasbahçe’de düzenlediği programda vatandaşlarla birlikte yaptı. Başkan Topbaş, İstanbul’un örnek bir şehir olma yolunda hızla ilerlediğini söyledi.

Asırlık Tatlar ve Sanatlar Sultanahmet’te…

Asırlık Tatlar ve Sanatlar Çarşısı, Ramazan ayının manevi atmosferini en iyi yansıtan mekanlardan biri olan tarihi Sultanahmet Meydanı’nda bir kez daha İstanbullularla buluştu. İstanbul’la özdeşleşen asırlık tatlar ve geçmişi eskilere dayanan sanatların tanıtıldığı çarşının kapıları, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından açıldı. Başkan Topbaş, Ramazan ayını İstanbul’a yakışan etkinliklerle geçireceklerini söyledi.

Hedef: Her yere metro!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, metro yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. 2 milyar 865 milyon TL yatırımla hayata geçirilen Otogar - Bağcılar - Mahmutbey - Olimpiyatköy - Başakşehir Metro Hattı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından görkemli bir törenle açıldı. Başbakan Erdoğan, 21,7 km uzunluğunda ve 16 istasyondan oluşan yeni metro hattında saatte 111 bin İstanbullunun seyahat edeceğini söyledi.

İnsanların mutluluğu için…

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı (UCLG) ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, UCLG Ortadoğu Çalışma Grubu Raportörü ve Hollanda Groningen Belediye Başkanı J. Peter Rehwinkel’i ağırladı. Görüşmede, UCLG’nin dünya insanlarının mutluluğu ve refahı için yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgi alışverişi yapıldı.

“İstanbul çok güçlü bir merkez olacak”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’da görev yapan başkonsoloslarla biraraya geldi. Konuklarına yapılan yatırım ve hizmetler hakkında bilgi veren Başkan Topbaş, İstanbul’un dev projelerle dünyanın güçlü merkezlerinden biri olacağını söyledi.

İstanbul’un ulaşımı için…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Faik Yılmaz ve ulaşım sektöründe hizmet veren esnaf odası başkanları ile biraraya geldi. Başkan Topbaş, kent için ulaşımda önemli bir yere sahip olan taksi ve minibüslerin İstanbul’un ulaşım sistemiyle entegre edileceğini söyledi.