Yavuz Sultan Selim Köprüsü 29 Mayıs 2015’e yetişecek!

İstanbul, tarihi bir ana daha tanıklık etti… İstanbul Boğazı’na yapılacak 3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu’nun temeli, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı görkemli bir törenle atıldı. Cumhurbaşkanı Gül, 2015 yılında hizmete açılması planlanan köprünün adının “Yavuz Sultan Selim Köprüsü” olacağını açıkladı.

Okçular Tekkesi yeniden hayat buldu!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Okmeydanı’na adını veren tarihi Okçular Tekkesi’ni İstanbul’a yeniden kazandırdı. Aslına uygun olarak inşa edilen tarihi yapı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından görkemli bir törenle hizmete açıldı. Okmeydanı’nda tarihi bir eserin yeniden gün yüzüne çıkarıldığını belirten Başbakan Erdoğan, İstanbul’un okçuluk sporunun dünyadaki merkezi olacağını söyledi.

Fetih coşkusu doyasıya yaşandı

İstanbul’un Fethi’nin 560’ıncı yıldönümü muhteşem gösterilerle kutlandı. Haliç Balat Sahili’nde su, ışık, lazer, ses ve görüntü tekniklerinin kullanıldığı görsel şölen, İstanbullulara fetih coşkusunu doyasıya yaşattı. Fethin, kente barış ve hoşgörü getirdiğini belirten Başkan Topbaş, ecdadın hatırasına sahip çıktıklarını söyledi.

Eğlencenin yeni merkezi Vialand!

Türkiye’nin ilk ve tek tema parkına sahip Vialand Yaşam ve Eğlence Merkezi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından görkemli bir törenle hizmete açıldı. Başbakan Erdoğan, Vialand’ın hem çocuklara hem de yetişkinlere gönüllerince eğlenebilme imkanı sunacağını söyledi.

İstanbul’da bir büyük organizasyon daha

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen İstanbul Uluslararası Katı Atık, Su ve Atıksu Kongresi 2013, Başkan Kadir Topbaş’ın mesajıyla başladı. Başkan Topbaş, mesajında, kongrenin başta küresel ısınma olmak üzere çok kritik çevre sorunlarının çözümüne katkı sunacağını vurguladı.