İstanbul’a “İşbirliği Ödülü”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kadın ve aile sağlığı alanında yürüttüğü “Kanser Taramaları” çalışması, Sağlık Bakanlığı’ndan “İşbirliği Ödülü” aldı. Ödülü, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’ndan alan Başkan Kadir Topbaş, 9 yılda 1 milyon 550 bin 130 İstanbulluyu sağlık taramasından geçirdiklerini söyledi.

İstanbul’a yakışan ödül!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, asrın projesi olarak tanımlanan İstanbul Boğazı’ndan Haliç’e Deniz Suyu Aktarma Projesi ile “Yaşanabilir ve Estetik Şehirler” ödülüne layık görüldü. Ödülü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden alan Başkan Kadir Topbaş, İstanbul’un artık daha temiz, daha estetik ve daha bilge bir kent olduğunu söyledi.

İstanbul, 2020 Olimpiyatları’na hazır!

2020 Yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları hazırlıkları çerçevesinde Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) İstanbul’daki incelemelerini tamamladı. İncelemelerin ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş “Dünyanın merkezi olan, kıtaların buluştuğu ve bu kadar derin bir tarihi barındıran İstanbul’dan dünyaya 2020’yi haykırmak istiyoruz.” dedi.

“Geleceğe iz bırakmak istiyoruz”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’da incelemelerde bulunan Uluslararası Olimpiyat Komitesi Değerlendirme Komisyonu’nu takip eden yerli ve yabancı basın mensuplarıyla buluştu. İstanbul’un üç büyük medeniyetin izlerini taşıdığını belirten Başkan Topbaş, Olimpiyatlara ev sahipliği yaparak bugünden geleceğe izler bırakmak istediklerini söyledi.

Olimpiyat Komitesi’ne coşkulu karşılama

İstanbul, 2020 Yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları yolunda son virajı dönüyor. İncelemelerde bulunmak üzere İstanbul’a gelen Uluslararası Olimpiyat Komitesi Değerlendirme Komisyonu, Başkan Kadir Topbaş tarafından çiçeklerle karşılandı. Başkan Topbaş, İstanbul’un 2020 Olimpiyat Oyunları’na hazır olduğunu söyledi.

“ABD’deki Türkler lobi faaliyetlerinde başarılı”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki temasları kapsamında 3. Türki Amerikan Kongresi’nde konuştu. ABD’de birçok senatör ve milletvekilinin İstanbul ve Türkiye'ye hayranlık duyduğunu belirten Başkan Topbaş , “Bu hayranlık, buradaki Türklerin lobi faaliyetlerinde başarılı olduğunu gösteriyor” dedi.

Başkan Topbaş, ABD’de ayakta alkışlandı.

Türk-Amerikan Birliği Kongresi için ABD’ye giden Başkan Kadir Topbaş, Maryland Eyalet Senatosu ve Temsilciler Meclisi’nde bir konuşma yaptı. İnsanların mutluluğu ve daha müreffeh yaşamaları için çalıştıklarını söyleyen Başkan Topbaş’ın konuşması, senato ve meclis üyeleri tarafından ayakta alkışlandı.

Gayrimenkul Zirvesi’ne İstanbul damgası!

Dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı Fransa’nın Cannes kentinde kapılarını açtı. Türkiye’nin onur konuğu olduğu fuarda Türkiye Çadırı’nın açılışını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş yaptı. Başkan Topbaş, fuara katılan inşaat firmalarının Türkiye’nin varlığını dünyaya hissettirdiklerini söyledi.

Başkan Topbaş, İstanbul’un dönüşümünü anlattı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Mekke Belediye Başkanı Osama Al Baar’ın daveti üzerine Mekke’ye gitti. Ummal-Qura Üniversitesi’nde “İstanbul’da Kentsel Dönüşüm Uygulamaları” başlıklı bir konuşma yapan Başkan Kadir Topbaş, dönüşümde kimseyi mağdur etmediklerini söyledi.

Başkan Topbaş: “Dönüşümü önceden planladık”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Danıştay Başkanlığı tarafından düzenlenen “Kentsel Dönüşüm ve Çevre Hukuku Konferansı”na katıldı. İstanbul’daki kentsel dönüşüm çalışmalarını anlatan Başkan Topbaş, dönüşümde “anlaşmayı” ön planda tutarak, vatandaşı mağdur etmediklerini söyledi.

İnsanlığın mutluluğu, dünyanın refahı için...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ankara’da yapılan “Birleşmiş Milletler 2015 Sonrası Kalkınma Gündemi Ulusal Müzakerelerin Değerlendirilmesi” toplantısına katıldı. Birleşmiş Milletler Bin Yıllık Kalkınma Hedefleri’nin belirlenmesinde sona yaklaşıldığını belirten Başkan Topbaş, insanlığın mutluluğu, dünyanın refahı için çalıştıklarını söyledi.