Hep destek tam destek!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, amatör sporun gelişmesine ve genç sporcuların yetişmesine destek olmaya devam ediyor. Başarılı sporcuların ödüllendirildiği İstanbul Spor Ödülleri ve Amatör Spor Kulüplerine Malzeme Dağıtımı Töreni’nde 750 kulübe malzeme yardımı yapıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, spor alanında 10 yılda 2 milyar lira yatırım yaptıklarını söyledi.

60 okula daha 60 spor salonu

İstanbul’daki 143 okulun bahçesine 143 spor salonu yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 7’den 77’ye tüm İstanbullulara spor yapma imkanı sunan okul spor salonlarına yenilerini ekliyor. Bu kapsamda 60 okul bahçesine daha inşa edilecek olan 60 spor salonunun temeli, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı görkemli bir törenle atıldı.

9 yeni itfaiye istasyonu İstanbul’a hayırlı olsun!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 3 asra yaklaşan geçmişi ile dünyanın en köklü itfaiye teşkilatlarından biri olan İstanbul İtfaiyesi’ni modern yeni itfaiye istasyonları ve yeni araçlar ile güçlendirmeye devam ediyor. Bu kapsamda İstanbul’un çeşitli ilçelerinde inşa edilen 9 adet yeni itfaiye istasyonu Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle hizmete alındı.

İstanbul’a 25’inci modern okul

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, eğitim yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. “Eğitime destek, geleceğe hizmet” anlayışı ile Başakşehir’de yapılan İBB Şehit Polis Mustafa Erdoğan Ortaokulu, Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle açıldı. Başkan Topbaş, İstanbul’a 5 yeni okul daha kazandıracaklarının müjdesini verdi.

İstanbul’a dev bir metro hattı daha!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, “her yere metro, her yerde metro” hedefinde dev bir adım daha attı. Avrupa Yakası’nın trafiğini büyük ölçüde rahatlatacak olan 18 km uzunluğundaki Mecidiyeköy - Mahmutbey Metro Hattı’nın sözleşmesi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle imzalandı. Başkan Kadir Topbaş, Mecidiyeköy-Mahmutbey arasını 26 dakikaya indirecek olan metro hattının 2017 yılında hizmete gireceğini söyledi.

Ayamama Deresi ıslah ediliyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kentin dört yanındaki derelerin ıslahına yönelik çalışmalarına aralıksız devam ediyor. 5 ilçeden geçerek Marmara Denizi’ne dökülen Ayamama Deresi’ndeki ıslah çalışmaları da tüm hızıyla sürüyor. Çalışmaları yerinde inceleyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, kent içindeki derelerin ıslahı ile ilgili ihaleleri bitirdiklerini ve 2014 yılı sonunda hiçbir derede sorun kalmayacağını söyledi.

İstanbul’a bir kültür merkezi daha

İstanbulluların ortak buluşma noktası olan Beyoğlu, yeni bir kültür-sanat alanına daha kavuştu. İstiklal Caddesi’ne kazandırılan Macar Kültür Merkezi, Macaristan Başbakanı Victor Orban ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle hizmete açıldı.

İstanbul’a çevre dostu 110 otobüs daha

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kent içinde hızlı ve konforlu toplu ulaşım için otobüs sayısını artırmaya devam ediyor. TEMSA ile yapılan anlaşma ile doğalgazla çalışan çevre dostu 110 yeni otobüs, İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketlerinden Otobüs A.Ş.’nin filosuna katıldı.

İstanbul ve Lefkoşa kardeş şehir oluyor

KKTC Lefkoşa Türk Belediye Başkanı Kadri Fellahoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a nezaket ziyaretinde bulundu. Başkan Topbaş, İstanbul ile Lefkoşa arasında Kardeş Şehir Protokolü imzalanacağını söyledi.

Eyüp Sultan Türbesi restore ediliyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, üç büyük medeniyete ev sahipliği yapmış yedi tepeli kentin muhteşem tarihi mirası ihya ederek geleceğe taşıyor. Çalışmalar kapsamında Eyüp Sultan Hazretleri’nin Türbesi de aslına uygun olarak restore ediliyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Kadir Topbaş, türbenin 2014 yılının Nisan ayında ziyarete açılacağını söyledi.

Yeni yapılara dijital denetim!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği tarafından düzenlenen Gayrimenkul Zirvesi’ne katıldı. İstanbul’un gayrimenkul yatırımcıları için ideal bir kent olduğunu anlatan Başkan Topbaş, yaptıkları dijital maketle İstanbul’daki yeni projelerin etkilerini önceden ölçebileceklerini söyledi.

İstanbul’da Balkan rüzgarı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Feshane’de düzenlenen Rumeli-Balkan Trakya Kültür-Sanat Buluşması ve Tanıtım Günleri’ne katıldı. Yöreye has ürünlerin yer aldığı stantları gezen Başkan Topbaş, geleneksel yiyeceklerden de tattı.

Kadir Topbaş 3’üncü kez İBB Başkan Adayı

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 30 Mart 2014’te yapılacak yerel seçimlerde AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayının Kadir Topbaş olduğunu açıkladı. İstanbul’un yanı sıra 20 ilin daha belediye başkan adaylarının açıklandığı toplantıda Haliç Kongre Merkezi’ni dolduran binlerce kişi, Başbakan Erdoğan ve Başkan Topbaş’a büyük sevgi gösterisinde bulundu.

TBB Encümen Toplantısı İstanbul’da yapıldı

Türkiye Belediyeler Birliği’nin (TBB) Aralık Ayı Encümen Toplantısı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Sütlüce’deki Tanıtım ve Bilgilendirme Merkezi’nde yapıldı. Toplantıya TBB ve İBB Başkanı Kadir Topbaş başkanlık yaptı.

Erişilebilir bir İstanbul!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Dünya Engelliler Günü kapsamında engellileri vatandaşları biraraya getirdi. “Erişilebilir bir İstanbul” birimi ile engelli vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırmak için çalıştıklarını ifade eden Başkan Topbaş, 2004 yılında 2 olan Engelli Merkezlerinin sayısını bugün 25’e çıkardıklarını söyledi.

Cumhuriyet coşkusu fotoğraf karelerinde...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Cumhuriyet kutlamalarında yaşanan coşku, fotoğraf karelerinde bir kez daha yaşandı. İstanbul Boğazı’nda yaşanan coşkuyu en güzel şekilde anlatan fotoğrafların yarıştığı “Cumhuriyet Coşkusu Fotoğraf Yarışması”nda dereceye girenlere ödüllerini Başkan Kadir Topbaş verdi.