Teknolojide dünya ile yarışıyoruz!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türkiye İnovasyon Haftası kapsamında bir konuşma yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin mühendislerine yaptırdığı projeleri anlatan Başkan Topbaş, İstanbul’u tek bir tablete sığdırmanın mümkün olduğunu söyledi.

Bilim ve kültürün merkezi; İstanbul

Türkiye İnovasyon Haftası, dünyanın yeniliklerini İstanbul’da biraraya getirdi. Türkiye İnovasyon Haftası Toplantısı’na katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Osmanlı İmparatorluğu zamanında bilimin, kültürün ve ticaretin dünyadaki önemli merkezi olan İstanbul’un, bugün de dünyanın merkezi olduğunu söyledi.

Başkan Topbaş, Tokatlılarla…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Küçükçekmece Mega Arena’da düzenlenen Geleneksel Tokatlılar Gecesi’ne katıldı. Ülkelerin ve milletlerin ancak birlik ve beraberlik içinde kalkınabileceğine dikkat çeken Başkan Topbaş, İstanbul ve Türkiye’nin dünya lideri olma yolunda hızla ilerlediğini söyledi.

İstanbul, vizyon kazandı…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği üyeleriyle biraraya geldi. İstanbul’un, büyük kongre şehirleri sıralamasında dünya 1’incisi olduğunu hatırlatan Başkan Topbaş, ürettikleri sinerji ile kente vizyon kazandırdıklarını söyledi.

İstanbul, estetik değer kazanıyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 5. Uluslararası Süs Bitkileri, Peyzaj ve Yan Sanayileri Fuarı’na katıldı. Park ve yeşil alan düzenlemeleriyle İstanbul’a estetik bir değer kattıklarını anlatan Başkan Topbaş, kentte yeşil alan oranının yüzde 64 oranında artırdıklarını söyledi.

Başkan Topbaş: “Daha yapacak çok işimiz var”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Sanayi Odası’nın Kasım Ayı Olağan Toplantısı’na katıldı. Yapılan yatırımlarla İstanbul’un artık bir cazibe merkezi haline geldiğini belirten Başkan Topbaş, “İstanbul hizmete doymuyor. Daha yapacak çok işimiz var.” dedi.

Türkiye’de üretim artıyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu tarafından düzenlenen Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü Fuarı’nı ziyaret etti. Başkan Topbaş, Türkiye’nin son yıllardaki üretim ve ihracat seviyesinin gurur verici olduğunu söyledi.

İstanbul’a 1.100 derslik, 143 kapalı spor salonu...

Türkiye’nin ilk özel endüstri meslek lisesi olan İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle açıldı. Eğitim alanında önemli sorumluluklar üstlendiklerinin altını çizen Başkan Topbaş, İstanbul’a 1.100 derslik ile 143 kapalı spor salonu kazandırdıklarını söyledi.

İstanbul için hep daha iyisi!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kaynak Geliştirme ve İştirakler Daire Başkanı Cemal Özdemir ile Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı 25 şirketin genel müdürleriyle biraraya geldi. Başkan Topbaş, “İstanbullulara daha iyi hizmet etmek için ne gerekiyorsa yapmalıyız.” dedi.

Kültürlerin buluşma noktası: İstanbul

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sivas Platformu ve Sancaktepe Belediyesi tarafından Feshane Kültür Merkezi’nde düzenlenen 4. Sivas Günleri etkinliklerine katıldı. Başkan Topbaş, İstanbul’un kültürlerin buluşma noktası olduğunu söyledi.

Bisikletten in, bisikletinle otobüse bin

İstanbul’da kent içi ulaşımda önemli bir paya sahip olan İETT’nin filosuna katılan 110 yeni otobüs, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından hizmete alındı. Başkan Topbaş, yeni otobüsler ile birlikte ücretsiz internet ve hızlı şarj hizmetlerinin ardından “Bisiklet Aparatlı Otobüs” dönemini başlattıklarını müjdeledi.

Tarihi miras geleceğe taşınıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, üç büyük medeniyetin izlerini taşıyan İstanbul’daki tarihi mirası ihya ederek geleceğe taşımaya devam ediyor. Bu kapsamda Tekfur Sarayı ve Anemas Zindanları’nda başlanan restorasyon çalışmaları da sürüyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Topbaş, tarihi yapıların binlerce turisti İstanbul’a çekeceğini söyledi.

İSMEK rekora koşuyor!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları İSMEK’in 2013-2014 Eğitim Dönemi, Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı görkemli bir törenle başladı. İSMEK’in dünyaya model olduğunu belirten Başkan Topbaş, yeni dönemde 230 bin öğrenci ile yeni bir rekora imza atmayı hedeflediklerini söyledi.

İstanbul, projelerle gelişiyor…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 4. Boğaziçi Zirvesi’ne katıldı. “Arazi Geliştirme ve Kentsel Dönüşüm” konulu panelde konuşma yapan Başkan Topbaş, şehirlerin artık inovasyon merkezi haline geldiğini söyledi.

Büyükşehir’den İstanbul’a bir eğitim kompleksi daha

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, eğitim yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. “Eğitime destek, geleceğe hizmet” anlayışı ile Maltepe’de yaptırılan Mahmut Bayram İmam Hatip Ortaokulu, Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle açıldı. Başkan Topbaş, bugüne kadar eğitime 1.100 derslik kazandırdıklarını söyledi.

2014 bütçesi kabul edildi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 2014 yılı bütçesi kabul edildi. Bütçeyi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi’ne sunan Başkan Kadir Topbaş, 2014 sonu itibariyle İstanbul’a 10 yılda yaptıkları toplam yatırımın 68,5 milyar lirayı aşacağını söyledi.

İstanbul 35’inci kez koştu!

Dünyanın kıtalar arasında koşulan ilk ve tek maratonu olan Vodafone İstanbul Maratonu’nda onbinler Asya’dan Avrupa’ya 35’inci kez koştu. Altın Kategori’de koşulan maratonun startı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından verildi. İstanbul’un marka organizasyonu olan İstanbul Maratonu, bir kez daha renkli görüntülere sahne oldu.

Dostluk Lalesi İstanbul’da açacak!

5. Dünya Lale Zirvesi’ne ev sahipliği yapan İstanbul’dan dünyaya dostluk ve barış mesajı verildi. Dostluk Lalesi’nin soğanları, Emirgan Korusu’nda düzenlenen ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve yabancı konukların da katıldığı törenle toprakla buluşturuldu. Başkan Topbaş, Dostluk Lalesi’nin tüm insanların gönlünde bir dostluk ve barış çiçeği olarak açmasını temenni ettiklerini söyledi.

Lalenin anavatanı İstanbul’da 5. Dünya Lale Zirvesi

Lalenin anavatanı İstanbul, 5. Dünya Lale Zirvesi’ne ev sahipliği yapıyor. “Lale; doğada, tarihte ve sanatta” teması ile düzenlenen zirveye, 11 ülkeden 300’e yakın delege katıldı. Zirvenin açılışında konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Osmanlı Bahçelerini İstanbul’da yeniden canlandıracaklarını söyledi.

İstanbul ve Kosova’nın dostluğu gelişiyor

Kosova Başbakanı’nın eşi ve Kosova Çocukları Vakfı Başkanı Lumnije Thaçi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a nezaket ziyaretinde bulundu. İstanbul’da sağlık alanında yapılan yatırımlardan çok etkilendiğini belirten Thaçi, “Dost ve kardeş ülke olarak geleceğe sizinle birlikte yürümek istiyoruz.” dedi.

İstanbul’da Akıllı Otobüs dönemi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Beylikdüzü’nde hizmet verecek 100 adet yeni İETT otobüsünü törenle hizmete aldı. Hayatın her alanında en ileri teknolojiyi kullandıklarını belirten Başkan Topbaş, toplu ulaşımda “akıllı otobüs” dönemini başlattıklarının müjdesini verdi.

Bir ulaşım mucizesi: Metrobüs

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Beylikdüzü Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret etti. Beylikdüzü’ne kadar uzatılan Metrobüs Hattı’nın büyük bir ihtiyacı karşıladığını belirten Başkan Topbaş, günde 1 milyona yakın yolcu taşıyan metrobüs ile dünyada örneği olmayan bir ulaşım mucizesini gerçekleştirdiklerini söyledi.

İstanbul, değişiyor ve gelişiyor!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Platformu’nun Çengelköy’de düzenlediği toplantıya katıldı. İstanbul’a yapılan yatırım ve hizmetleri anlatan Başkan Topbaş, İstanbulluların yakın zamanda toplu ulaşım ağlarıyla daha hızlı, kaliteli ve güvenli bir şekilde seyahat edeceklerini söyledi.

Saygı ve özlemle…

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 75’inci yılında saygıyla anıldı. Tüm yurtta olduğu gibi İstanbul’da da saat 09.05’i gösterirken bayraklar yarıya indirildi.

Sanatın merkezi İstanbul…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yerli ve yabancı sanatçılara ait eserlerin sergilendiği Contemporary İstanbul’u gezdi. İstanbul’un sanatta da dünyanın cazibe merkezi haline geldiğini belirten Başkan Topbaş, müze ve sanat galerilerine olan yoğun ilginin gurur verici olduğunu söyledi.

Demokrasi, kadınlarla gelişiyor…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Yerel Yönetimler Sertifika Programı’na katıldı. Kadınların son yıllarda siyasette daha etkin bir hale geldiklerine dikkat çeken Başkan Topbaş, aktif siyasetteki çalışkanlıkları ve gelecek adına attıkları adımlar ile kadınların başarıyı getirdiğini söyledi.

İETT filosuna 100 yeni otobüs daha...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kent içinde hızlı ve konforlu toplu ulaşım için İETT’nin otobüs filosunu yenilemeye devam ediyor. Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle konforlu, düşük tabanlı ve çevre dostu 100 yeni otobüs daha hizmete alındı. 1.705 İETT otobüsünü yenilediklerini belirten Başkan Topbaş, bu sayının halk otobüsleriyle birlikte 3 bine ulaşacağını söyledi.

Birleşmiş Milletler İstanbul’da toplandı

Dünya Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Birleşmiş Milletler Bölgesel İstişare Toplantısı’na katıldı. İstanbul’da düzenlenen toplantıda konuşan Başkan Topbaş, yerel yönetimler olarak Bin Yıllık Kalkınma Hedefleri’nde aktif rol almak ve çözüm ortağı olmak istediklerini söyledi.

Başkan Topbaş, ayakkabı fuarında...

CNR Expo İstanbul tarafından düzenlenen 50. Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla açıldı. Fuara katılan firmaların stantlarını gezen Başkan Topbaş, ayakkabı sanayisinin önemli bir ihracat sektörü haline geldiğini söyledi.

Dünyanın sanatı İstanbul’da

Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı 8. Contemporary İstanbul, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla açıldı. Sergilenen eserleri tek tek inceleyen Başkan Topbaş, uluslararası kültür-sanat etkinliklerinin İstanbul’un tanıtımına büyük katkı sağladığını söyledi.

Hoşgörü kenti İstanbul…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Cem Vakfı tarafından düzenlenen 6. Uluslararası İnanç Önderleri Toplantısı’na katıldı. Pek çok kültür ve inancın, hoşgörünün başkenti olan İstanbul’da yüzyıllardır kardeşçe yaşadığını belirten Başkan Topbaş, toplumlardaki farklılıkların zenginlik olduğunu söyledi.

Başkan Topbaş, Gaziosmanpaşalılarla buluştu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Gaziosmanpaşa’da esnaf ve vatandaşlarla biraraya geldi. İlçe halkının taleplerini dinleyen Başkan Topbaş’a vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Başkan Topbaş, Bitlislilerle…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Feshane’de düzenlenen Bitlis Tanıtım Günleri’ne katıldı. Başkan Topbaş, tarihi ve yöresel dokusuyla yaşatılan Bitlis şehrinin son yıllarda gelişme yolunda önemli adımlar attığı söyledi.

Dünyanın parlayan yıldızı İstanbul…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ar-Ge Proje Pazarı Ödül Töreni’ne katıldı. Başarılı kimyacılara ödüllerini veren Başkan Topbaş, son yıllardaki ar-ge çalışmalarıyla İstanbul’un dünyanın parlayan yıldızı haline geldiğini söyledi.

Başkan Topbaş, İstanbul Design Week 2013’ü gezdi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen moda ve endüstriyel tasarımcılarına ev sahipliği yapan İstanbul Design Week 2013’ü gezdi. Başkan Topbaş, İstanbul’un tanıtımı adına bu tür organizasyonları çok önemli bulduğunu söyledi.