150 yıllık hayal gerçek oldu!

Asrın projesi olarak gösterilen Marmaray, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı görkemli bir törenle hizmete açıldı. İki kıta arasındaki yolculuk süresini 4 dakikaya indiren Marmaray’ın tarihi açılış törenine Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud, Japonya Başbakanı Shinzo Abe ve Romanya Başbakanı Victor Ponta da katıldı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Marmaray’ın Türk Milleti’nin mühendislik şahikası olduğunu söyledi.

İstanbul Boğazı’nda muhteşem Cumhuriyet kutlaması

İstanbul, Cumhuriyetimizin 90’ıncı kuruluş yıldönümünü muhteşem bir gösteriyle kutladı. Cumhuriyet Bayramı’na özel havai fişek gösterisi, bu yıl da İstanbul Boğazı’nda yapıldı. 16 farklı noktadan 48 bin havai fişeğin atıldığı ve Boğaziçi Köprüsü’nde ateş şelalesinin oluşturulduğu gösteri, görsel bir şölene dönüştü.

Marmaray, bir birliktelik projesi…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, asrın projesi Marmaray’ın açılış törenine katılmak için İstanbul’a gelen Japonya Başbakanı Shinzo Abe ile biraraya geldi. Konuk Başbakanın Marmaray projesine destek verdiğini belirten Başkan Topbaş, Marmaray’ın bir birliktelik projesi olduğunu söyledi.

Büyükşehir’den Van’a eğitim desteği

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 2011 yılında meydana gelen deprem sonrasında Van’a yaptığı eğitim yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. “Eğitime destek, geleceğe hizmet” anlayışı ile Van’da yapılan Van Merkez İmam Hatip Lisesi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından törenle açıldı.

Başkan Topbaş’tan konut müjdesi…

KİPTAŞ’ın Başakşehir’de hayata geçireceği 4 bin konutluk “Vaditepe Bahçeşehir” projesinin tanıtımı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından yapıldı. Avrupa ve Anadolu Yakalarında 2 büyük konut projesi başlatacaklarını açıklayan Başkan Topbaş, dar gelirli vatandaşlara kira öder gibi ev sahibi olma imkanı sağlayacaklarını söyledi.

İstanbul 35’inci kez koşacak!

Dünyanın kıtalararasında koşulan ilk ve tek maratonu olan 35. Vodafone İstanbul Maratonu için geri sayım başladı. Sepetçiler Kasrı’nda düzenlenen toplantıda maraton hakkında bilgi veren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Maratonu’nun dünyanın önde gelen maratonları gibi artık gündem oluşturacağını söyledi.

Bayramlar daha huzurlu…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, bayramlarda görevleri başında olan İETT, Zabıta ve İtfaiye personeliyle bayramlaştı. Başkan Topbaş, görevleri başındaki personeller sayesinde İstanbulluların çok daha huzurlu bir bayram geçirdiğini söyledi.

İstanbul’a 758 yeni otobüs daha!

İstanbul’da kent içi ulaşımda önemli bir paya sahip olan İETT’nin filosuna katılan 758 yeni otobüs, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından hizmete alındı. Başkan Topbaş, Başbakan Erdoğan’ın belediye başkanlığı döneminde başlattığı hizmet anlayışını kararlılıkla devam ettirdiklerini söyledi.

“Bayram yapmıyor, bayram yaptırıyoruz”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, Saraçhane’deki Başkanlık Sarayı’nda mesai arkadaşlarıyla bayramlaştı. İstanbulluların güzel bir bayram geçirmesi için bir takım tedbirler aldıklarını belirten Başkan Topbaş, “Biz bayram yapmıyoruz, bayram yaptırıyoruz.” dedi.

İstanbul’da ulaşım rayına oturdu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Ticaret Odası’nı ziyaret etti. İTO Meclis Toplantısı’nda ulaşım yatırımlarını anlatan Başkan Topbaş, dev raylı sistem yatırımları ile İstanbul’da ulaşımın rayına oturduğunu söyledi.

UCLG Dünya Başkanı Topbaş'a coşkulu karşılama...

Fas’ın başkenti Rabat’ta yapılan kongrede Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı (UCLG) Dünya Başkanlığı’na 3 yıllığına yeniden seçilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’a döndü. Başkan Topbaş’ı Sabiha Gökçen Havalimanı’nda binlerce vatandaş alkışlarla karşıladı.

Kadir Topbaş yeniden 2016’ya kadar UCLG Dünya Başkanı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Dünya Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı UCLG’nin Dünya Başkanlığı’na 2016 yılına kadar görev yapmak üzere bir kez daha seçildi. Seçimin ardından açıklama yapan Başkan Kadir Topbaş, “İstanbul’un adını zirvede tutmaya devam edecek olmamız bir gurur vesilesi.” dedi.