Başkan Topbaş Liberya’da sevgi gösterileriyle karşılandı…

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı (UCLG) ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, BM Akil Adamlar Toplantısı’na katılmak için Liberya’ya gitti. Halkın büyük sevgi gösterdiği Başkan Topbaş’a, şehrin sembolik anahtarı verildi.

İstanbul’a hizmet edenler birarada...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İSKİ ve İETT bünyesinde yıllarca İstanbul halkına hizmet ettikten sonra emekli olan eski mesai arkadaşlarıyla akşam yemeğinde biraraya geldi. Başkan Topbaş, eski mesai arkadaşlarına plaket ve teşekkür belgesi verdi.

Başkan Topbaş, geleceğin İstanbul’unu anlattı…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Genç Girişimciler Derneği’nin (İSGİD) davetlisi olarak “21. Yüzyılın Başkenti İstanbul” konulu toplantıya katıldı. Başkan Topbaş, toplantıya katılan girişimcilere İstanbul’da devam eden ve planlanan çalışmaları anlattı.

Senegal’in belediye hizmetleri İstanbul’a emanet…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Senegal Cumhuriyeti’nin Dakar Bölge Konseyi arasında işbirliği protokolü imzalandı. Dakar Bölge Konseyi Başkanı Ousmane Sambe, İstanbul’un desteği ile Senegal’in Afrika’ya örnek olacağını söyledi.

Hedef, dünya başkentliği…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AC Forum 2013 Kongresi’nin katılımcıları ile biraraya geldiği yemekte İstanbul’u moda, fuarcılık, kongre, sağlık ve spor şehri yapmaya gayret ettiklerini ifade ederek “Hedefimiz bu şehri dünya başkenti yapmak.” dedi.

İstanbul'un 10 milyonuncu turistini sürprizler bekliyor

Dünyanın 5’inci büyük fuarı olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT, İstanbul’da yapıldı. Başkan Kadir Topbaş, İstanbul’un turizmde ciddi mesafeler katettiğini belirterek, “Bu yıl 10 milyon turisti geçeceğiz. 10 milyonuncu turiste hediyeler ve Fahri Hemşehrilik Beratı vereceğiz.” dedi.

Çocukların geleceği için…

UNICEF ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “2015 Sonrası Gündemde Erken Dönem Çocuk Gelişimine İlişkin Ulusal İstişare Toplantısı” Başkan Kadir Topbaş’ın katılımıyla yapıldı. Başkan Topbaş, dünya çocuklarının mutluluğu için işbirliği yapmaları gerektiğini söyledi.

“Deprem Dede”ye son görev…

Türkiye’de deprem bilincinin yerleşmesinde önemli katkıları bulunan eski Kandilli Rasathanesi Müdürü Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara, son yolculuğuna uğurlandı. Işıkara, Feriköy Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Çevreci otobüsler İstanbul caddelerinde...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kent içinde hızlı ve konforlu toplu ulaşım için İETT’nin otobüs filosunu yenilemeye devam ediyor. Doğalgazla çalışan çevre dostu 42 yeni otobüs, Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle hizmete alındı.

İstanbul ile Senegal arasında kardeşlik köprüsü…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Senegal Cumhuriyeti Dakar Bölge Başkanı Ousmane Sambe ve beraberindeki heyeti Saraçhane Başkanlık Sarayı’ndaki makamında ağırladı. Konuk Başkan Sambe, Dakar ile İstanbul arasında kardeşlik köprüsü kurmak istediklerini söyledi.

Aksaray ve Beyazıt Meydanları yeni bir görünüm kazanıyor...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, iki yeni meydanı daha İstanbullularla buluşturmaya hazırlanıyor. Başkan Kadir Topbaş, Taksim’in ardından Aksaray ve Beyazıt Meydanlarının da yenilenerek daha güzel ve düzenli hale getirileceğini açıkladı.

Toktamış Ateş sonsuzluğa uğurlandı...

Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Prof. Dr. Toktamış Ateş, son yolculuğuna dualarla uğurlandı. Ateş’in cenazesi, Fatih Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Merkezefendi Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Turizm daha da gelişecek…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, turizmcilerle biraraya gelerek İstanbul’da yapılan yatırımları ve gelişen turizm potansiyelini değerlendirdi. Başkan Topbaş, hayata geçirmeyi planladıkları yeni projelerin İstanbul’da turizmi daha da geliştireceğini söyledi.

Mehmet Ali Birand’a veda!

Tedavi gördüğü hastanede vefat eden gazeteci yazar Mehmet Ali Birand, son yolculuğuna uğurlandı. Mehmet Ali Birand'ın cenazesi, Teşvikiye Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından Anadolu Hisarı Mezarlığı'ndaki aile kabristanına defnedildi.

Dünya İstanbul’a hayran kalacak…

İstanbul, 2013 Gyeongju Dünya Kültür Fuarı’na ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Fuarın “Yönetim Kurulu Mutabakat Zaptı”, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile Güney Kore Gyeongsangbuk-do Valisi Kim Kwan Yong tarafından törenle imzalandı. Başkan Topbaş, fuarın dünyayı bir kez daha İstanbul’a hayran bırakacağını söyledi.

Kore Gazilerine büyük saygı…

Başkan Kadir Topbaş ve Gyeongsangbuk-do Valisi Kim Kwan Yong, 2013 Gyeongju Dünya Kültür Fuarı’nın “Yönetim Kurulu Mutabakat Zaptı” imza töreni sonrası, Cemal Reşit Rey Salonu’nda verilen konsere katıldılar. Güney Kore Heyeti’nin konsere gelen Kore Savaşı gazilerine gösterdiği saygı geceye damgasını vurdu.

Başkan Kadir Topbaş öğrencilere İstanbul’u anlattı!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Tanıtım ve Bilgilendirme Merkezi’ni ziyarete gelen öğrencilere İstanbul’u ve İstanbul’a yapılan yatırımları anlattı. Başkan Topbaş, merkezi gezdirdiği öğrencilere geleceğe dair projeler hakkında da bilgi verdi.

Kanalistanbul ihaleye çıkıyor…

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Anadolu Aslanları İşadamları Derneği 8. Olağan Genel Kurulu’na katıldı. Başbakan Erdoğan, “Kanalistanbul Projesi” ile ilgili hazırlıkların sürdüğünü belirterek, yılın ilk çeyreğinde ihalenin yapılacağını açıkladı.

Dünya İstanbul’u izliyor…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) Ocak ayı Meclis Toplantısı’na katıldı. İstanbul’u, dünya şehirleri ile yarışır hale getirmek için çalıştıklarını belirten Başkan Kadir Topbaş, “Dünya çalışmalarımızı gıpta ile izliyor.” dedi.

İstanbul, 2020 Olimpiyat Oyunları için atakta…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’un 2020 Olimpiyat Oyunları ve Paralimpik Oyunları için “en iyi aday” olduğunu anlatan adaylık kitabını Lozan’da Uluslararası Olimpiyat Komitesi’ne (IOC) sundu. Kitapta, İstanbul’da spora ve ulaşıma yapılan yatırımlara vurgu yapılıyor.

Başkan Topbaş, Almanya’da Türk Okulu açtı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Almanya temasları kapsamında Stuttgart şehrindeki BİL Özel Okulları’nın yeni binasının açılışını yaptı. Başkan Topbaş, Stuttgart Belediyesi’nin Türk Okulu’na verdiği desteğin dünyayı kurtaracak örnek bir davranış olduğunu söyledi.

İstanbul ve Stuttgart’ın işbirliği gelişiyor

İstanbul ile Stuttgart şehirleri arasında işbirliği her geçen gün daha da gelişiyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Almanya'nın otomotiv ve makine endüstrisinin kalbi olan Stuttgart Belediyesi ile birlikte ortak Ar-Ge Merkezi kurdu.

Başkan Topbaş’tan Schuster’e anlamlı hediye

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Almanya temasları çerçevesinde Stuttgart Belediye Başkanı Wolfgang Schuster’in göreve veda etmesi nedeniyle düzenlenen geceye katıldı. Başkan Topbaş, Türklere gösterdiği misafirperverlikten dolayı Schuster’e teşekkür etti.