UCLG, Birleşmiş Milletler’de gözlemci statüsüne kavuşacak

UCLG ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, New York’taki temaslarını tamamlayarak yurda döndü. Başkan Topbaş, gözlemci statüsüne kavuşacak Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı’nın Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’na katılacağını söyledi.

İstanbullu sporculara özel ödül

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 2012 yılında düzenlenen uluslararası organizasyonlarda dereceye giren sporcu ve takımlar için ödül gecesi düzenledi. ‘İstanbul Spor Ödülleri’ programında konuşan Başkan Kadir Topbaş, uluslararası arenada özlenen başarılar için spora ve sporcuya destek veren yatırımlara ve hizmet anlayışına ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

Başkan Topbaş BM'de yüksek düzeyli seminere katıldı

UCLG ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, New York'ta Birleşmiş Milletler’in merkezinde düzenlenen yüksek düzeyli seminere katıldı. BM Genel Sekreter Yardımcısı Jan Eliasson ve Ürdün Kraliçesi Rania el-Abdullah, çalışmalarından dolayı Başkan Topbaş’a teşekkür ettiler.

Başkan Topbaş, New York’ta yerel yönetimleri temsil etti

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-Moon’un özel daveti ile “2015 Sonrası Kalkınma Gündemi Konusunda Seçkin Kişiler Üst Düzey Paneli”ne seçilen Başkan Kadir Topbaş, New York’a gitti. Yaptığı konuşma ile BM Üst Düzeyli Paneli’ne damga vuran Başkan Topbaş, “Yerel yöneticiler olarak milenyumun hedeflerine ulaşılmasında çözüm ortağı olmak istiyoruz" dedi.

İstanbul’un ilk tekne parkları hizmete açıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından kente deniz kenti kimliğini yeniden kazandırmak ve deniz turizmini canlandırmak amacıyla hazırlanan Tekne Park Projesi, törenle hayata geçirildi. “Denizdeki değnekçilik olayını bitiriyoruz” diyen Başkan Kadir Topbaş, törende ilk çapayı denize attı.

Tarihsel dostluk güçleniyor

Türkiye ile Almanya arasındaki dostluk köprüsüne bir halka daha eklendi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Frankfurt Belediyesi arasında işbirliği protokolü imzalandı. Başkan Kadir Topbaş, “İnanıyorum ki bu adım Frankfurt’ta yaşayan Türk toplumunda büyük bir sevinç uyandıracaktır” dedi.

İstanbul ile Cape Town ilişkileri gelişiyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Cape Town Belediye Başkanı Patricia De Lille’yi makamında ağırladı. Konuk Belediye Başkanı De Lille, İstanbul ile ilişkileri geliştirmek istediklerini söyledi.

Büyükşehir’den İstanbul’a bir eğitim kompleksi daha

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, eğitim yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. “Eğitime destek, geleceğe hizmet” anlayışı ile Başakşehir’de yapılan Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu törenle açıldı. Törende konuşan Başkan Kadir Topbaş, eğitime 1 milyar lira yatırım yaptıklarını söyledi.

Torino’dan Olimpiyat desteği…

İtalya’nın Torino Belediye Başkanı Piero Fassino, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret etti. Başkan Fassino, İstanbul'un olimpiyatları gerçekleştirmek için tüm araçlara sahip olduğunu söyledi.

BM ve AB Heyeti’nden İstanbul’a övgü

Birleşmiş Milletler (BM) ve Avrupa Birliği (AB) temsilcilerinden oluşan heyet, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret etti. BM ve AB temsilcileri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yerel yönetimlerde dünyaya iyi bir örnek olduğunu söyledi.

İstanbul’a 1 tünel ile 20 kavşak daha

Ulaşım sorununa kalıcı çözümler üretmek için yatırımlarına hız kesmeden devam eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bir karayolu tüneli ile yirmi kavşağı daha İstanbulluların hizmetine sundu. 7 Tepe 7 Tünel Projesi kapsamında inşa edilen Sarıyer-Çayırbaşı Tüneli ile yapımı tamamlanan yirmi yeni kavşağın açılışı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Başkan Kadir Topbaş tarafından yapıldı.

UCLG etkin bir güç oldu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, dünya üzerinde 3,5 milyar insanı temsil eden Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı’nın (UCLG) son yıllardaki gelişimine dikkat çekti. Kadir Topbaş, başkanlık döneminde UCLG’nin dünyada çok daha etkin bir güce sahip olduğunu ve bu gücün giderek geliştiğini söyledi.

6. Dünya Kentsel Forumu Kadir Topbaş’ın başkanlığında yapıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, UNACLA ve UCLG Başkanı Kadir Topbaş, BM-HABITAT’ın düzenlediği en büyük etkinlik olan ve bu yıl Napoli Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapılan Dünya Kentsel Forumu’na başkanlık yaptı. Forumda, dünya şehirlerinin en önemli ...