Büyük zaferin 90. yılı

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 90’ıncı yılı, tüm yurtta olduğu gibi İstanbul’da da törenlerle kutlandı. Taksim Cumhuriyet Anıtı’nda başlayan kutlamalar, Vatan Caddesi'nde yapılan resmigeçit töreni ile sona erdi.

Başkan Topbaş’la yüzleri güldü…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ramazan Bayramı’nda Kayışdağı Huzurevi sakinlerini ziyaret ederek ellerini öptü ve hayır dualarını aldı. Başkan Kadir Topbaş, İstanbullulardan bayramlarda huzurevlerini ziyaret etmelerini istedi.

İstanbulluların huzuru için…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, bayramda da görevleri başında olan İtfaiye, Zabıta ve İETT personeliyle bayramlaştı. Başkan Topbaş, “Görev başındaki personelin sayesinde İstanbulluların huzurlu bir bayram geçirdiğini söyledi.

Avcılar’da bir ilk…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan Avcılar Sahil Pazarı’nın açılışını yaptı.

Kadıköy-Kartal Metrosu’nda mutlu son!

Cumhuriyet Tarihi’nin en büyük metro yatırımı ve Anadolu Yakası’nın ilk metrosu olan Kadıköy-Kartal Metro Hattı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından görkemli bir törenle hizmete açıldı. Başbakan Erdoğan, Kadıköy-Kartal Metrosu’nun yılda 1 milyar 153 milyon lira tasarruf sağlayacağını söyledi.

Esenler meydanına kavuştu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Esenler’de yaptırdığı Dörtyol Meydanı’nın resmi açılışı Başkan Kadir Topbaş tarafından Kadir Gecesi’nde yapıldı. Başkan Kadir Topbaş, meydanların demokrasi alanları olduğunu söyledi.

Olimpiyatların ilk altını…

2012 Londra Olimpiyat Oyunları’nda Türkiye’ye ilk altın madalyayı, İstanbul Büyükşehir Belediyespor sporcusu Servet Tazegül kazandırdı. Başkan Kadir Topbaş, Türkiye’nin milli gururu olan Servet Tazegül'e Kiptaş’tan daire hediye etti.

Toplu ulaşımda dev bir adım daha

Her ay 100 yeni otobüsü hizmete alan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Anadolu Yakası’nda hizmet verecek Mercedes marka 100 modern otobüsü daha İETT’nin filosuna kattı. İstanbul’a 3 bin yeni otobüs kazandıracaklarını belirten Başkan Kadir Topbaş, Sultanbeyli’ye iki ayrı metro sözü de verdi.

Büyükçekmece’de alışveriş artık daha keyifli

Bu yıl ilk defa İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin himayesinde gerçekleştirilen Gece Pazarı’nın açılışı, Başkan Kadir Topbaş tarafından yapıldı. Büyükçekmece Ak Parti İlçe Teşkilatı’nın iftarına da katılan Başkan Topbaş, Silivri’ye kadar metro düşüncelerinin olduğunu söyledi.

İstanbul’da ulaşımın geleceği…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ulaşım alanında yürütülen yatırımlar ile projelere ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Kadir Topbaş, şuan günde 1 milyon 370 bin kişinin seyahat ettiği raylı sistemleri 2016 yılında 7 milyon kişinin kullanacağını söyledi.

Sinemanın Sultanı’ndan Başkan Topbaş’a ziyaret

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türk Sineması’nın Sultanı olarak kabul edilen sanatçı Türkan Şoray’ı makamında ağırladı. Sinemanın Sultanı, Başkan Topbaş’ı Sinema Günleri etkinliğine davet etti.

Başkan Topbaş sözünü tuttu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, geçen Haziran ayında Çatalca köylerine gerçekleştirdiği ziyaretinde sözünü verdiği çeltik kurutma makinesini düzenlenen törenle köylülere hediye etti. Başkan Topbaş, İstanbul’un artık dünyanın gıpta ettiği bir şehir haline geldiğini söyledi.