İstanbul’a bir metro hattı daha…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ataşehir’de vatandaşlarla birlikte iftar yaptı. İstanbulluların Ramazan-ı Şerif’ini tebrik eden Başkan Topbaş, Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metrosu ile entegre olacak Ataşehir-Ümraniye Metrosu’nun etüt çalışmasını başlattıklarını müjdeledi.

İstanbul’a 9 modern marina

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Tarabya’da inşaatı devam eden marinada incelemelerde bulundu. Başkan Topbaş, kentin 9 noktasında marina çalışması yapmayı planladıklarını söyledi.

Beyazıt Meydanı’nda kitap günleri…

Türkiye Diyanet Vakfı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kültür A.Ş. tarafından düzenlenen ve geleneksel hale gelen Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı, bu yıl 3’üncü kez Beyazıt Meydanı’nda ziyaretçileriyle buluştu.

Asırlık tatlar ve sanatlar ikinci kez Sultanahmet’te…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği Asırlık Tat ve Sanatlar, kapılarını ikinci kez açtı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sultanahmet Meydanı’ndaki Ramazan etkinliklerinde İstanbul’a yakışan kaliteyi yansıtır hale geldiklerini söyledi.

İstanbul’a bir kardeş şehir daha…

İstanbul’un kardeş şehirlerine bir yenisi daha eklendi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Çin’in Guangzhou Belediyesi arasında kardeş şehir anlaşması imzalandı. Başkan Kadir Topbaş, gelecek kuşakların iki kardeş şehir arasındaki dostluğu daha da ileriye taşıyacağını söyledi.

İstanbul’da Ramazan bir başka güzel…

Ramazan ayında İstanbul’un tarihi, kültürel ve manevi değerlerini ön plana çıkartarak yabancı ziyaretçi sayısında artış sağlayacak “Ramadan in İstanbul-İstanbul’da Ramazan” projesi hayata geçirildi. Projenin tanıtımını yapan Başkan Kadir Topbaş, İstanbul’un nadide bir mücevher olduğunu söyledi.

Dünyada ekonomik kriz İstanbul’da toplu sözleşme sevinci

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İETT ile iştirak şirketlerden KİPTAŞ, Hamidiye ve Halk Ekmek’te toplu sözleşme sevinci yaşandı. Başkan Kadir Topbaş, dünyada ekonomik krizin yaşandığı bir dönemde 7 bine yakın işçiye yüzde 11 oranında zam verildiğini söyledi.

Kentsel dönüşüm başlıyor

Türkiye Belediyeler Birliği'nin düzenlediği Belediye Başkanları Bilgilendirme Toplantısı'nda kentsel dönüşüm konuşuldu.Toplantıda konuşan Başkan Topbaş, "Dünya, Türkiye ve İstanbul'un başarısına gıpta ile bakıyor." dedi.