İETT Filosu yenileniyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kent içinde hızlı ve konforlu toplu ulaşım için İETT’nin otobüs filosunu yenilemeye devam ediyor. Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle konforlu, düşük tabanlı ve çevre dostu 100 yeni otobüs daha hizmete alındı. Başkan Topbaş, her ay 100 otobüsün hizmete alınmasıyla İstanbul’un her noktasının rahatlayacağını söyledi.

Başkan Topbaş Brezilya’da

UCLG ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Rio +20 Belediye Başkanları Zirvesi ve BM Sürdürülebilir Konferansı’na katılmak üzere Brezilya’ya gitti.

Anadolu Yakası’nda ikinci metronun yolculuğu başladı!

Anadolu Yakası’nın ikinci metro hattı olan Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe Metrosu’nun temeli, Bakan Binali Yıldırım, Başkan Kadir Topbaş ve AK Partili yöneticilerin katıldığı görkemli bir törenle atıldı. Başkan Topbaş, metro hattını 38 ayda hizmete alarak yeni bir dünya rekoruna imza atacaklarını söyledi.

Büyükşehir’den Silivri’ye Türkiye’nin en uzun atıksu tüneli

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Silivri sahillerini atıksu tehdidinden kurtaracak projede dev bir adım attı. 3 yılda inşa edilen Türkiye’nin en uzun atıksu tüneli, Başkan Kadir Topbaş tarafından tanıtıldı.

Ban Ki-moon: “Yenikapı ortak değerimiz”

BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon, BM Medeniyetler İttifakı İştirakçiler Forumu ve Somali Konferansı’na katılmak için İstanbul’a geldi.