Başkonsoloslarla geleneksel buluşma

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’da görev yapan başkonsoloslarla, geleneksel hale gelen kahvaltılı çalışma toplantısının 5’incisinde Emirgan Korusu’ndaki Beyaz Köşk’te bir araya geldi.

Büyükşehir’den eğitime destek geleceğe hizmet

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Maltepe’de yaptırılan Barbaros Hayrettin Paşa İlköğretim Okulu’nun açılışını Başkan Kadir Topbaş yaptı. 6 milyon 300 bin liraya mal olan okulun açılışında konuşan Başkan Topbaş, “Yatırımların en güzelinin açılışını yapmaktan büyük mutluluk duyuyorum” dedi.

İstanbul lalesiyle buluştu

İstanbul’un önemli simgelerinden biri olan lale, bu yıl yedincisi yapılan Lale Festivali ile İstanbullularla bir kez daha buluştu. 7. İstanbul Lale Festivali'nin açılışında konuşan Başkan Topbaş, 150 yıl önce Hollanda’ya giden lalenin artık evine döndüğünü söyledi.

Kağıthane’de 116 sosyal konut yapılacak

Kağıthane’de yıkılan 35 gecekondunun yerine 116 sosyal konut yapılmasına ilişkin projenin tanıtımı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından yapıldı. Başkan Topbaş, programda yaptığı konuşmada, yaptıkları tüm çalışmaların insan odaklı olduğunu söyledi.

İstanbul’un yeni otobüsleri yeni renkleriyle

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İETT için yerli firmalarca üretilen yeni otobüsleri tanıttı. Başkan Topbaş, sarı renkli ve beyaz damalı yeni otobüslerin konforlu, düşük tabanlı ve çevreci olduğunu söyledi.

BM Barış Üniversitesi Rektörü’nden iadeyi ziyaret

Başkan Kadir Topbaş’ın Latin Amerika seyahatinde ziyaret ettiği San Jose şehrindeki Birleşmiş Milletler Barış Üniversitesi Rektörü John J. Maresca, iadeyi ziyarette bulundu.

İstanbul’daki yatırım ve hizmetlerde engelliler gözetiliyor

Kamu kurum ve kuruluşlarının özürlü hizmetlerinin tanıtıldığı Engelleri Birlikte Aşıyoruz paneline katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’daki 46 milyar TL’lik yatırımın tamamını engelli ve bütün dezavantajlı grupların kullanımına uygun yaptıklarını söyledi.

Beykoz’da anlamlı açılış

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Beykoz’da Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi ile Osman Akfırat Halk Kütüphanesi’ni törenle hizmete açtı. Başkan Topbaş, Beykoz’a 775 milyon lira yatırım yaptıklarını söyledi.

İSMEK’in 228. kurs merkezi Başakşehir’de açıldı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, dünyanın en büyük halk üniversitesi olarak tabir edilen İSMEK’in 228’inci kurs merkezini Başakşehir’de törenle hizmete açtı. Başkan Topbaş, İSMEK kurslarından 1 milyon 310 bin kişinin faydalandığını söyledi.

Yenikapı için 42 proje yarıştı

Yenikapı Transfer Noktası ve Arkeopark Alanı Uluslararası Ön Seçmeli Proje Temini için projesi uygun bulunan 9 mimarlık firmasına ödülleri, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından verildi. Başkan Topbaş, İstanbul için çok önemli olan Yenikapı’daki Müze İstasyon Projesi’ne destek veren mimarlara teşekkür etti.

Dünya İstanbul’u izliyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Cape Town Belediye Başkanı Patricia De Lille’yi Florya’daki Başkanlık Ofisi’nde ağırladı. Başkan Topbaş, görüşmede yaptığı açıklamada, Türkiye ve İstanbul’un dünyaya örnek teşkil edecek konuma geldiğini söyledi.

Haliç, yeni sahil parkıyla daha da güzel…

Eyüp Haliç Sahil Parkı ile Eyüp Bahçıvanlık Kurs Merkezi’nin açılışı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından yapıldı. Başkan Topbaş, İstanbul’a bugüne kadar 1 milyon 300 bin ağaç diktiklerini ve 20 milyon metrekare aktif yeşil alan kazandırdıklarını söyledi.

İstanbul sosyal hizmetlerde Türkiye’ye örnek oluyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti’nin düzenlediği 3. Yerel Yönetimler Sempozyumu’nda Yerel Yönetimler ve Aile Yarışması'nda birincilik ödülüne layık görülen Aile Sağlığını Koruma Hizmetleri’ni anlattı. Başkan Topbaş, dünyaya örnek olacak çalışmalara imza attıklarını söyledi.

İstanbul yerel yönetimlerde birinciliği yine kimseye kaptırmadı

AK Parti'nin düzenlediği Yerel Yönetimler ve Aile Yarışması'nda İstanbul Büyükşehir Belediyesi, “Aile Sağlığını Koruma Hizmetleri” ile birinci oldu. Başkan Kadir Topbaş, ödülü Başbakan Erdoğan’ın elinden aldı.