Başkan Kadir Topbaş’a fahri doktora unvanı verildi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a, Lahor’un en eski üniversitesi olan Lahor Devlet Üniversitesi tarafından fahri doktora unvanı verildi.

Portekiz ve Güney Amerika temasları

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı (UCLG) Başkanı olarak Portekiz ve üç Güney Amerika ülkesine temaslarda bulundum. Şili’nin başkenti Santiago’da yapılan 6. Latin Amerika Yerel Yönetim Zirvesi’nin açılış konuşmasını yaptım.

İstanbul’dan Pakistan’a 100 otobüs…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Pakistan dönüşü ziyareti değerlendirdi. Pencap’ta Eyalet Yönetimi ve halk tarafından çok büyük sevgiyle karşılandıklarını belirten Başkan Topbaş, yeni otobüs alımlarıyla devre dışı kalan 100 adet otobüsü yenileyerek kardeş ülke Pakistan’a hediye edeceklerini söyledi.

Başkan Topbaş’a Pakistan'da sürpriz...

Başkan Topbaş'ın ismi Pakistanlı yöneticiler tarafından bir kavşağa verildi. Pencap Eyaleti Başbakanı Muhammed Şahbaz Şerif, “Burada sizin adınızı yaşatmak istedik. Gönlümüze taht kurdunuz, bizleri onurlandırdınız. İstanbul’a yaptığınız hizmetler gibi bizlere de hizmet ediyorsunuz” dedi.

Sporun Başkenti İstanbul’da “ilk” madalya heyecanı

2012 Avrupa Spor Başkenti İstanbul, tarihin en geniş katılımlı Dünya Salon Şampiyonası’na ev sahipliği yaptı. Açılışını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı Ataköy Atletizm Salonu’ndaki şampiyonada, Türkiye 1 gümüş ve 1 bronz ile Dünya Salon Atletizm Şampiyonası’ndaki ilk madalyalarını kazandı.

İstanbul’a 8 yılda 46 milyar lira yatırım…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ekonomi Gazetecileri Derneği tarafından düzenlenen toplantıda, ekonomi muhabirlerine yapılan yatırımları anlattı. Başkan Topbaş, İstanbul’a 8 yılda 46 milyar lira yatırım yaptıklarını, bunun 22 milyar lirasının ulaşımla ilgili olduğunu söyledi.

Haliç Metro Geçiş Köprüsü 2013 yılında hizmete girecek

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Haliç Metro Geçiş Köprüsü ile ilgili iddiaların projeyi yavaşlatmaya yönelik olduğuna dikkat çekerek, “Birileri 19 yıl geciktirdikleri projeye çomak sokmak istiyor. Metroyu, Marmarayla birleştirecek köprüyü 2013 yılında hizmete alacağız” dedi.

İstanbul’dan Sofya’ya ulaşım desteği

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Bulgaristan ziyaretinde Başbakan Boyko Borisov ve Sofya Belediye Başkanı Yordanka Fandakova ile görüştü.

İstanbul’daki okullar öğrenme merkezine dönüşüyor

İstanbul’daki okullar, eğitim dışındaki zamanlarda halkın kullanımına açılıyor. “Okullar Hayat Olsun Projesi”nin İstanbul ayağında, Milli Eğitim Bakanlığı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve 39 İlçe Belediyesi arasında protokol imzalandı.