Fotoğraf karelerine yansıyan Cumhuriyet coşkusu...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Boğaz’da gerçekleştirdiği Cumhuriyet kutlamalarında yaşanan coşku, fotoğraf karelerinde bir kez daha yaşandı. Cumhuriyet coşkusunu en güzel şekilde anlatan fotoğrafların yarıştığı “Cumhuriyet Coşkusu Fotoğraf Yarışması”nda dereceye girenlere ödüllerini veren Başkan Kadir Topbaş, Cumhuriyet kutlamalarının ilelebet devam edeceğini söyledi.

Sağlıklı nesiller için Yeşilay ile işbirliği...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Yeşilay Cemiyeti Genel Başkanı İhsan Karaman’ı ziyaret etti. Geçmişte Yeşilay’da aktif görev aldığını belirten Başkan Kadir Topbaş, nesillerin korunması için mücadele veren Yeşilay’a her türlü desteği vereceklerini söyledi.

İstanbul dünya birincisi!

İstanbul bir büyük başarıya daha imza attı; Kongre turizminde dünya 1’incisi oldu. İTO Başkanı Murat Yalçıntaş’tan özel ödül alan Başkan Kadir Topbaş, “Kongre turizminde çok iyi mücadele vererek 44’üncü sıradan 1’inci sıraya yükseldik” dedi.

Başkan Topbaş, “Bayrampaşa Dostları” ile buluştu…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Bayrampaşa Dostları Derneği’nin düzenlediği toplantıda dernek üyeleriyle biraraya geldi. Başkan Topbaş, sivil toplum kuruluşlarının yerel yönetimlere destek veren bir anlayışla hareket etmeleri gerektiğini söyledi.

Bir dönemin İstanbul’u...

Osmanlı Devleti’nde önemli bir yere sahip olan ve Kadı Sicilleri olarak bilinen mahkeme kayıtları, tarihin tozlu raflarından indirildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin destek verdiği çalışma ile İstanbul Kadı Sicilleri, 40 ciltlik bir seri olarak yayınlandı. Başkan Kadir Topbaş, 15’inci ve 16’ncı yüzyıl İstanbul’unu her yönüyle tanıtan eserin, “İstanbul’un hafızası” niteliğinde olduğunu söyledi.

Okullar hayat oldu!

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer ile Türkiye Belediyeler Birliği ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Okullar Hayat Olsun” projesini birinci yılında değerlendirdi. Başkan Topbaş, proje ile okulların gerçek bir eğitim yuvasına dönüştüğünü söyledi.

Dünya İstanbul’u konuşuyor…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Juba Belediyesi arasında işbirliği protokolü imzalandı. Başkan Kadir Topbaş, “İstanbul artık bilgi ve tecrübesini ihraç eden bir şehir haline geldi. Dünya artık İstanbul’un başarısını konuşuyor” dedi.

Dünyanın çiçeği İstanbul'da görücüye çıktı

İstanbul, Avrasya’nın en büyük ihtisas fuarı olan İstanbul Bitki Peyzaj ve Yan Sanayileri İhtisas Fuarı’na ev sahipliği yaptı. Fuarı ziyaret eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türkiye’deki çiçekçilik sektörünün dünyayla rekabet edecek ölçüde gelişmesinin gurur verici olduğunu söyledi.

Şampiyonlara ödüllerini Başkan Topbaş verdi

2012 Avrupa Spor Başkenti ve 2020 Olimpiyat Oyunları aday kenti İstanbul, bir büyük uluslararası organizasyona daha başarıyla ev sahipliği yaptı. 11. Dünya Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası’nın son gününde kazanan sporcular, ödüllerini Başkan Kadir Topbaş’ın elinden aldı.

İstanbul ile Paris tecrübelerini paylaşacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Paris Valisi Daniel Canepa’yı makamında ağırladı. Başkan Kadir Topbaş, tarihi bir geçmişe sahip her iki şehir arasındaki ilişkileri daha da geliştirmek istediklerini söyledi.

Aşiyan Müzesi yenilenen yüzüyle İstanbulluları bekliyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ünlü Türk şairi Tevfik Fikret’in bir dönem yaşadığı Aşiyan Müzesi’ni, orijinal yapısına sadık kalarak tamamen yeniledi. Müzenin tanıtımında konuşan Başkan Topbaş, “Yenilenen bu eser, gençlerimiz başta olmak üzere bütün milletimizin ziyaret edebileceği çok güzel bir yer oldu” dedi.

İstanbul ile Mekke arasında işbirliği gelişiyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Mekke Belediyesi arasında “İşbirliği Mutabakat Zaptı” imzalandı. Başkan Kadir Topbaş, “Protokol ile tarihe not düşüyoruz. Gelecek nesiller bu tabloları gördükçe bizleri hayırla yad edeceklerdir” dedi.

Melen Projesi’nde mutlu son!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’dan canlı bağlantılarla yurdun dört bir köşesindeki 16 milyar TL’lik 112 dev tesisin açılışını yaptı. Cumhuriyet Tarihi’nin en büyük su temin projesi olan ve İstanbul’un 2071 yılına kadar su ihtiyacını karşılayacak Melen Projesi’nin 1. Aşaması da resmen hizmete alındı. Başkan Topbaş, yaptıkları yatırımlarla İstanbul’un su sıkıntısını çözdüklerini söyledi.

400 yıllık dostluk…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türkiye-Hollanda diplomatik ilişkilerinin 400’üncü yılı kutlamalarına katılmak için Hollanda’nın başkenti Amsterdam’a gitti. Başkan Topbaş, iki ülke ilişkilerine paralel olarak İstanbul ve Amsterdam arasındaki işbirliğinin arttığını söyledi.

İstanbul Mısır’a örnek olacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Mısır Altyapı Su ve Atıksu Bakanı Abdel-Kawi Khalifa’yı Belediye Sarayı’ndaki makamında ağırladı. Konuk Bakan Khalifa, Kahire’nin ulaşım, katı atık yönetimi, atıksu ve altyapı konusunda İstanbul’un tecrübelerinden istifade etmek istediğini söyledi.

Sancaktepe’ye 3 yeni proje daha…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ilçe yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Sancaktepe’de üç yeni projenin temelini atan Başkan Topbaş, İstanbul’a yaptıkları yatırımların 2013 sonunda 60 milyar TL’yi bulacağını söyledi.

İstanbul Libya’ya destek vermeye hazır!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Libya Devlet Başkanı Muhammed el-Mugaryef ve beraberindeki heyet ile Tanıtım ve Bilgilendirme Merkezi’nde biraraya geldi. Başkan Topbaş, yeni bir yapılanma döneminde olan Libya’ya her alanda destek vereceklerini söyledi.

İstanbul’dan Somali’ye dostluk eli...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Somali Cumhurbaşkanı Hassan Sheikh Mohamud onuruna akşam yemeği verdi. Afrika’nın Afrikalılara bırakılması gerektiğini vurgulayan Başkan Topbaş, her zaman Somali halkının yanında olduklarını söyledi.

Başkan Topbaş “Türkiye İnovasyon Haftası”nda konuştu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türkiye İnovasyon Haftası’nda “Geleceğin Yaşamında İnovasyon” başlıklı bir konuşma yaptı. Başkan Topbaş, “İstanbul'un dünyanın en yenilikçi, inovatif bir şehri olması için hassasiyetle çalışıyoruz” dedi.

Başkan Topbaş’ın Senegal temasları…

UCLG ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, UCLG Yönetim Kurulu Toplantısı 6’ncı Afrika Şehirleri Zirvesi'ne katılmak için Senegal’in başkenti Dakar’a gitti. Kadir Topbaş, UCLG Yönetim Kurulu Toplantısı’na başkanlık yaptı.

Başkan Topbaş UCLG için yeniden aday

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Dünya Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı UCLG’nin 2013 yılında yapılacak genel kurulunda başkanlığa yeniden aday olduğunu açıkladı.

Engelleri birlikte aşıyoruz!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Dünya Engelliler Günü çerçevesinde düzenlediği Geleneksel 3 Aralık Akşam Yemeği’ne 18’inci kez ev sahipliği yaptı. “Girişimci Engel Tanımaz” projesinin tanıtımının da yapıldığı gecede konuşan Başkan Kadir Topbaş, “Toplumun aynası olan engellilerin yaşam kalitesini yükseltmek için gece gündüz demeden çalışıyoruz” dedi.

Afrika ile ilişkiler gelişiyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Afrika Liberya Yatırım Bakanı Natty B. Davis ve beraberindeki heyeti Saraçhane Başkanlık Sarayı’ndaki makamında ağırladı. Başkan Kadir Topbaş, “Liberya, demokratikleşme konusunda Afrika Kıtası’na öncülük yapıyor” dedi.

İstanbul’a 10 milyon turist…

İstanbul, turizmde “Dünya’da ilk 10, Avrupa’da ilk 5” hedefine emin adımlarla ilerliyor. Cevahir Hotel İstanbul Asia’nın açılış törenine katılan Başkan Kadir Topbaş, “Göreve geldiğimizde kongre turizminde dünya 44’üncüsü olan İstanbul’u, yatırım ve hizmetlerimizle zirveye taşıdık. Bu yıl 10 milyon turist bekliyoruz” dedi.