İstanbul’da “hidrojen” dönemi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ulaşım alanında bir ilke daha imza attı. Dünyada kara ile deniz araçlarına aynı anda hizmet verebilen ilk “Hidrojen Dolum İstasyonu” İstanbul’da kuruldu. Türkiye’nin ve İstanbul’un ilk Hidrojen Yakıt Dolum İstasyonu Başkan Kadir Topbaş tarafından tanıtıldı.

Bulgaristan ile ilişkiler güçleniyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Bulgaristan Kalkınma ve Bayındırlık Bakanı Liyana Pavlonia’yı Saraçhane’deki Başkanlık Makamı’nda kabul etti. Başkan Topbaş, komşu iki ülke ilişkilerinin son dönemde güçlendiğini söyledi.

Ekonomik dengeler değişiyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen 7’nci Dünya İpekyolu Belediye Başkanları Forumu’na katıldı. Başkan Kadir Topbaş, doğu ülkelerinin ekonomik anlamda güçlenmeye başladığını söyledi.

Başkan Kadir Topbaş, Ulusal Kalite Ödüllerini verdi

2012 Ulusal Kalite Ödülleri, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapılan törenle sahiplerini buldu. Kazanan kurum ve kuruluşlara, ödülleri Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından verildi.

İstanbul gelişimi ile İngiliz Parlamenterleri etkiledi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türkiye-İngiltere Dostluk Grubu Eş Başkanları Fabian Hamilton ve Nursuna Memecan ile İngiliz Parlamenterlere İstanbul’a yapılan yatırım ve hizmetleri anlattı.

2013 bütçesi kabul edildi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 2013 yılı bütçesi kabul edildi. Bütçenin İBB Meclisi’ne sunumunda konuşan Başkan Kadir Topbaş, 2013 yılı sonunda İstanbul’a yaptıkları toplam yatırımın 60 milyar liraya ulaşacağını söyledi.

Başkan Topbaş, “dönüşen” İstanbul’u anlattı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ak Parti İzmir Milletvekili Rıfat Sait ile İzmirli işadamları, STK ve medya temsilcileriyle birlikte Boğaz turu yaptı. Başkan Kadir Topbaş, başka belediyelerde olmayan sistemler ile İstanbul’un dünyaya model olduğunu söyledi.

İstanbul eğlencenin yeni merkezi oluyor

İstanbul’u Ortadoğu ve Balkanlar’ın eğlence merkezi haline getirecek olan Türkiye’nin ilk temalı parkı Vialand, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından basın mensuplarına tanıtıldı. 23 Nisan 2013’te tamamlanması planlanan 1 milyar 150 milyon TL’lik dev yatırımın yılda 30 milyon ziyaretçi alması hedefleniyor.

İstanbul deneyimlerini İslamabad ile paylaşacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İslamabad Belediye Başkanı Tahir Shahbaz Syed’i Florya’daki makamında ağırladı. Konuk Belediye Başkanı Syed, İstanbul’daki gelişmelerden çok etkilendiğini ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden çok şey öğrenebileceklerini ifade etti.

“Altın” Avrasya Maratonu ilklere sahne oldu

Dünyanın kıtalar arasında koşulan ilk ve tek maratonu olan Avrasya Maratonu, 2012 Avrupa Spor Başkenti ve 2020 Olimpiyat oyunları aday kenti İstanbul’da 34’üncü kez koşuldu. Bu yıl ilk kez “Altın Kategori”de (Gold Label) koşulan maratonun startı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından verildi. İstanbul’un marka organizasyonu olan Avrasya Maratonu, bir kez daha renkli görüntülere sahne oldu.

Sporun Başkenti İstanbul’da bir büyük heyecan daha!

2012 Avrupa Spor Başkenti ve 2020 Olimpiyat Oyunları aday kenti İstanbul’da, Dünya Binicilik Kongresi heyecanı yaşandı. Başkanlığını Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkan Yardımcısı ve Başbakan Şeyh Maktum’un Eşi Prenses Haya’nın yaptığı Dünya Binicilik Federasyonu (FEI) 2012 Ödülleri de sahiplerini Sporun Başkenti’nde buldu.

Aden’le tam işbirliği

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Yemen’in Aden Valisi Vahid Ali Reşid ile yerel işbirliğini kapsayan “İyi Niyet Mektubu” imzaladı. Başkan Kadir Topbaş, Aden ile bilgi ve deneyimlerini paylaşacaklarını ifade etti.

Kahire ve Giza’ya tam destek!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İSKİ, İETT, KİPTAŞ, İSTAÇ, İSPARK ve İSBAK genel müdürleriyle birlikte Mısır’da çeşitli temaslarda bulundu. Başkan Topbaş, Başkent Kahire ve Giza’ya ulaşım, altyapı, çevre ve atık yönetimi konularında tam destek vereceklerini söyledi.

Başkan Kadir Topbaş, BM Üst Düzey Paneli’ne katıldı

UCLG ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “2015 Sonrası Kalkınma Gündemi Konusunda Seçkin Kişiler Üst Düzey Paneli”nin Londra’da yapılan ikinci toplantısına katıldı. Başkan Topbaş, panelde ana başlığın yoksulluğun ortadan kaldırılması olması gerektiğini söyledi.