İstanbul Boğazı’nda muhteşem Cumhuriyet şöleni

İstanbul, Türkiye Cumhuriyeti’nin 89’uncu kuruluş yıldönümünü muhteşem bir gösteriyle kutladı. Cumhuriyet Bayramı’na özel havai fişek gösterisi, bu yıl da İstanbul Boğazı’nda yapıldı. 16 farklı noktadan 48 bin havai fişeğin atıldığı ve Boğaziçi Köprüsü’nde ateş şelalesinin oluşturulduğu gösteri, görsel bir şölene dönüştü.

Bayramda da görevinin başında

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbullulara huzurlu bir bayram yaşatmak için görevlerinin başında olan İtfaiye, Zabıta ve İETT personeliyle bayramlaştı. Başkan Topbaş, “Belediye olarak bizim görevimiz bayram yapmak değil, İstanbullulara bayram yaptırmak. Gece gündüz demeden İstanbulluların emrindeyiz” dedi.

Başkan Topbaş, İstanbul’u anlattı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ve Ak Partili kadın milletvekilleri, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Eşi Özleyiş Topbaş ile Tanıtım ve Bilgilendirme Merkezi’nde biraraya geldi. Milletvekillerine 8,5 yıllık icraatlarını anlatan Başkan Topbaş, “Başbakanımız Erdoğan’ın önderliğinde İstanbul’da büyük işlere imza attık” dedi.

Boğaz’ın temiz suyu, Haliç’e can suyu!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, dev çevre projelerine bir yenisini daha ekledi. Asrın projesi olarak tanımlanan Haliç Çevre Koruma Projesi’nin son halkası olan İstanbul Boğazı’ndan Haliç’e Deniz Suyu Aktarma Projesi tamamlandı. Günde 260 bin metreküp Boğaz suyunu Haliç’e vererek, Altın Boynuz’un suyunu yılda 3 kez yenileyecek olan projenin açılışı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından yapıldı.

Belçika Veliaht Prensi’nden Başkan Topbaş’a ziyaret

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Belçika Veliaht Prensi Philippe Leopold Louis Marie ve eşi Prenses Mathilde’yi Saraçhane Başkanlık Sarayı’ndaki makamında ağırladı.

Başkan Topbaş: “Kentler, sorunların çözüm noktası”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’da görev yapan başkonsoloslarla biraraya geldi. Ülkelerin kalkınmasında işbirliğinin büyük rolü olduğunu anlatan Başkan Kadir Topbaş, kentlerin medeniyet olduğunu ve sorunları kentlerden çözmek gerektiğini söyledi.

İstanbul’da spora dair ne varsa

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul’u bir spor kenti yapmak için yaptığı yatırım ve hizmetlere bir yenisini daha ekledi. 2012 Avrupa Spor Başkenti ve 2020 Olimpiyat Oyunları aday kenti İstanbul’daki spor tesislerine ait tüm bilgiler, Spor Envanteri 2012 adlı kitapta bir araya getirildi. Türkiye’de bir ilk olan “Spor Envanteri 2012” kitabı ve www.istanbulsporenvanteri.com sitesi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından tanıtıldı.

İstanbul’a hayran kaldı!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İsviçre’nin Bern Belediye Başkanı Alexsander Tschappat’ı makamında kabul etti. Konuk Belediye Başkanı Tschappat, İstanbul’un güzelliğiyle kendilerini büyülediğini söyledi.

Yerel yönetimlerde işbirliği

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı, Türkiye Belediyeler Birliği ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Rusya Yerel İdaresi Konseyi Başkanı Vyaçeslav Stepanoviç Timçenko ile “İyi Niyet Protokolü” imzaladı.

Hayaldi, gerçek oldu!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Silivri Boğluca Deresi’ndeki ıslah çalışmalarını yerinde inceledi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Başkan Kadir Topbaş, “Hayaldi Gerçek Oldu, Boğluca Deresi Islah Oldu” pankartlarıyla karşılandı.

Kültür Sanat Sezonu açıldı

2012-2013 Kültür ve Sanat Sezonu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği törenle açıldı. Başkan Kadir Topbaş, dünyanın her alanda hayranlıkla izlediği İstanbul’un kendisine yakışır bir sanat yılını geride bırakmasını arzu ettiklerini söyledi.

Tertemiz Marmara Denizi için…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yüzde 100 temiz Marmara Denizi için en büyük çevre yatırımlarından birini daha hayata geçirdi. Günde yaklaşık 600 bin metreküp atıksuyu son teknolojiyle arıtarak Marmara sahillerinin kirlenmesini önleyecek olan Ataköy İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi’nin resmi açılışı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından yapıldı.

İstanbul'un Kurtuluşu coşkuyla kutlandı

İstanbul’un düşman işgalinden kurtuluşunun 89’uncu yıldönümü törenlerle kutlandı. İstiklal Caddesi’ndeki Kurtuluş Günü Yürüyüşü’ne katılan Başkan Kadir Topbaş, “Güzel yurdumuzda hep beraber huzur ve barış içinde yaşamayı diliyorum” dedi.

“Büyük Dönüşüm” İstanbul’dan başladı

Türkiye genelinde 35 ilde yaklaşık 6 bin 500 konutun yenilenmesini kapsayan kentsel dönüşüm çalışmaları İstanbul’dan başlatıldı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törende büyük dönüşüm için düğmeye basıldı.

UCLG büyük bir aile…

UCLG Asya Pasifik Bölge Teşkilatı’nın, “Dirençli kentler: Yeniden düşünme, yeniden inşa, yeniden canlandırma” temalı kongresi Endonezya’nın Cakarta kentinde yapıldı. Kongreye video mesajıyla katılan UCLG ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Farklılıklarımız, tecrübelerimiz ve fikirlerimiz bizim en büyük gücümüz olacaktır” dedi.