İstanbul’un iletişimi afet anında da kesilmeyecek!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin acil durumlara ve afetlere yönelik olarak hazırladığı “Kesintisiz Haberleşme Sistemi”ni basına tanıtan Başkan Kadir Topbaş, “Afet anında telefon, internet, hatta uydu gibi bütün iletişim sistemlerinin çöktüğü durumlarda bu sistem çalışacak. Sistemi Başbakanlık, Valilik, Emniyet gibi kamu kuruluşları da kullanacak” dedi.

Türkiye’nin en büyük ‘Bahçe Marketi’ İstanbul’da açıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ağaç A.Ş. tarafından Alibeyköy’de inşa edilen ve bahçeyle ilgili her şeyin yer aldığı Türkiye’nin en büyük ‘Bahçe Marketi’ni Başkan Topbaş hizmete açıtı. Doğaya ve bahçeye meraklı herkesi markete davet eden Başkan Topbaş, “İstanbulluların bir botanik bahçesi özelliği taşıyan 300 bin metrekarenin üstündeki bu marketi gezdikten sonra elleri boş dönmeyeceklerine inanıyorum” dedi.

Haşereye karşı bilimsel mücadele…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, haşere ile mücadelede bilimsel yöntemler kullanıyor. Yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte yoğun bir çalışmanın startı verildi. Haşere ile daha etkin mücadele için alınan 157 yeni araç Başkan Topbaş tarafından hizmete alındı.