Gençlere ‘geleceğinize sahip çıkın’ çağrısı!...

Başarılı projeleri ile sık sık yer verdiğimiz İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi, “Uluslararası Gençlik Şurası” ‘2011 Genç Bakanlar’ temasıyla küresel bir organizasyon gerçekleştirdi. “Uluslararası Gençlik Şurası”nda konuşan Başkan Kadir Topbaş, “Gençlik Meclisi’nin dünyadaki gençlikle irtibat kurarak geleceğin barış ve refah içindeki dünyasını inşa etmesini istiyoruz” dedi.

Beylikdüzü 29 Ekim’de çifte bayram yaşayacak!

Avcılar-Söğütlüçeşme arasında hizmet veren metrobüs, İstanbullunun trafik çilesini büyük ölçüde rahatlattı. Uzun mesafeleri kısaltan metrobüs, Beylikdüzü halkı tarafından da özlemle bekleniyordu. Bu rüya gerçek oluyor… Bir saatlik yolu 20 dakikaya indirecek Avcılar-Beylikdüzü Metrobüs Hattı İnşaatı’nın temeli Başkan Topbaş tarafından atıldı. Yapımına hızla başlanan hattın 29 Ekim’e yetiştirilmesi hedefleniyor. Böylece Beylikdüzü halkı iki bayramı birlikte yapacak.

İstanbul küresel finans merkezi oluyor

Dünyanın farklı bölgelerinden ekonomi, siyaset, bilim dünyasının önde gelen isimlerini bir araya getiren “Değişim Liderleri Zirvesi”nde, Türkiye’de değişimin simge ismi Başbakan Erdoğan açılış konuşmasını yaptı. Zirvenin “Yeni Finans Merkezi İstanbul” oturumunda konuşan Başkan Kadir Topbaş, 2011’in yükselen yıldızının İstanbul olduğuna dikkat çekerek, “İstanbul bölgesel ve küresel finans merkezi olabilmenin bütün özelliklerini taşıyor” dedi.

Dünyanın en yaratıcı reklamcıları İstanbul’da buluştu

Dünyanın en yaratıcı reklamları ve yaratıcılarını biraraya getiren Kıtalararası Reklamcılık Kupası “The Cup” İstanbul’da gerçekleştirildi. Yarışma kapsamında geçen yıl uluslararası yarışmalarda ödül kazanan reklamlar arasından seçilen “En İyilerin En İyisi” ödülleri, Başkan Topbaş’ın evsahipliğinde verildi.

Kâtip Çelebi'nin ''Cihannüma''sı kaynak eser olacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş Taksim'de bulunan Cumhuriyet Sanat Galerisi'nde (Su Maskemi) Osmanlı bilgini Katip Çelebi'nin ''coğrafyada çığır açan kitap'' olarak kabul edilen ''Cihannüma'' adlı eserinin tanıtım programına katıldı.

Yeni Çin Başkonsolosu Topbaş’ı ziyaret etti

Çin Halk Cumhuriyeti’nin yeni İstanbul Başkonsolosu Zhang Qingyang, Başkan Topbaş’ı makamında ziyaret etti.

İstanbul bölgesel ve küresel diplomasinin merkezi olacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret eden Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, “Biz İstanbul’u bölgemizin ve dünyanın diplomasi merkezi haline getirmeyi istiyoruz. Başkanımız Kadir Topbaş’ın vizyonu da elimizi güçlendiriyor” dedi.