Metrobüs 24 saat hizmet veriyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, kent trafiğini önemli ölçüde rahatlatan Metrobüs Hattı’nda İstanbullularla birlikte yolculuk yaptı. Dünyada 24 saat esasına göre çalışan başka bir ulaşım sistemi olmadığını belirten Başkan Kadir Topbaş, “Metrobüs hem dünya hem Türkiye için önemli bir model oldu” dedi.

Başkan Topbaş Tahran'da ulaşım yatırımlarını inceledi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı Başkanı Kadir Topbaş, UCLG-MEWA Yönetim Kurulu ve Konsey Ortak Toplantısı ‘na katılmak için İran’ın başkenti Tahran’a gitti.

Büyükşehir’den Sancaktepe’ye büyük yatırımlar

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kentin bir ucundan diğerine yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. İstanbulluların yaşam kalitesini yükseltmeye yönelik yatırımlar kapsamında, İstanbul’un yeni ilçelerinden Sancaktepe’nin çehresini değiştirecek, Sefa Tepesi Rekreasyon Alanı ile Osmangazi Caddesi Alt Geçidi ve Bağlantı Yolları’nın temeli törenle atıldı.

Başkan Topbaş: “Şehirler kalkınmanın merkezi”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’da görev yapan 54 ülkenin başkonsolosuyla Emirgan’daki Beyaz Köşk’te kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. Başkan Topbaş, günümüzde ülkelerin kaderlerinin birbirine bağlı olduğunu belirterek herkesin aynı gemide olduğunu söyledi.

İstanbul BM’nin bölgesel merkezi olma yolunda

BM Ofisi’ni ziyaret eden Başkan Kadir Topbaş, İstanbul’un dünyanın kararlarının alındığı bir merkez olmasını çok önemsediklerini belirterek “İstanbul’da dünya kanatlarınızın altında” dedi.

Başkan Topbaş: “Yeniliğe en açık belediyeyiz.”

Yeniliğin yıldızlarını buluşturan Türkiye İnovasyon Konferansı’nda konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’un dünyada yeniliğe en açık ve teknolojiyi en iyi kullanan belediye olduğunu söyledi. Başkan Topbaş, “Gelişime açık yönüyle İstanbul, yakın gelecekte dünyanın merkezi olacak” dedi.

Kentsel dönüşüme örnek olacak

Silivri’de Bolluca Deresi Islah Projesi kapsamında dere yatağına yapılmış binalar kamulaştırılarak yıkılıyor. Çalışmaları yerinde inceleyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, çalışmanın kentsel dönüşüme de örnek olacağını söyledi.

Silivri’ye kolej standartlarında ilköğretim okulu…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, eğitim yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. KİPTAŞ tarafından Silivri’de yapılan kolej standartlarındaki Abdülezel Paşa İlköğretim Okulu, görkemli bir törenle eğitime açıldı.

Türk kadını siyasette daha aktif olmalı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı Verilişinin 77’nci yıldönümünde Ak Parti İstanbul Kadın Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen etkinliklere katıldı. Başkan Topbaş, Türk kadınlarından siyasette daha güçlü ve daha aktif olmalarını istedi.

2012 Avrupa Spor Başkentliği bayrağı İstanbul’da

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 2012 Avrupa Spor Başkentliği bayrağını Brüksel’de teslim aldı. Başkan Topbaş İstanbul’a dönüşünde yaptığı açıklamada, “Bir taraftan İstanbullular adına dünya da İstanbul’u temsil ediyorum, Türkiye’yi temsil ediyorum, diğer taraftan da büyük organizasyonların belgelerini bayraklarını bu kente getiriyorum ve taşıyorum” dedi.

İstanbul’da engeller kalkıyor…

Dünya Özürlüler Haftası’nda İstanbul’da düzenlenen etkinlikler, engellilerin, imkan verildiğinde neler yapabildiklerini bir kez daha gösterme fırsatı sundu. Başkan Kadir Topbaş, engellilere 3 bin yeni otobüs müjdesi verdi.

Esenler’de ‘Deprem Dönüşüm’ çalışmaları başladı

Esenler’de deprem dönüşüm sürecinde kullanılacak konutları basın mensuplarına tanıtan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Bu sorunu devletin şefkat elini uzatarak beraberce çözmek istiyoruz. Deprem sonrası ağlaşmanın, sızlamanın faydası yok” dedi.