Turizmcilerden Başkan Topbaş’a “Onur Ödülü”

İstanbul Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü’nün düzenlediği 3. İstanbul Turizm Ödülleri’nde ‘Onur Ödülü’, Türk turizmine katkılarından dolayı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a verildi.

İstanbul’un başarısı hayranlıkla izleniyor

UCLG Başkanı sıfatıyla “Lübnan Uluslararası Yerinden Yönetimde İşbirliği Forumu”nun açılışına katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’a dönüşünde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Başkan Topbaş, “Türkiye’nin şu anda yakaladığı trend ile yerel yönetimdeki başarımızın yurtdışında hayranlıkla izlendiğine bir kez daha tanık oldum” dedi.

Topbaş:"Kral çıplak, yeni bir şehir kurmak zorundayız."

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, olası İstanbul depremini ve alınması gereken önlemleri, Akşam Gazetesi'nden Nebahat Koç'a konuştu. İstanbul’a 1 milyar 100 milyon liralık deprem yatırımı yaptıklarını belirten Başkan Topbaş,"Kral çıplak, yeni bir şehir kurmak zorundayız." dedi.

Başkan Topbaş Lübnan Cumhurbaşkanı ile görüştü

UCLG Başkanı olarak Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Süleyman tarafından kabul edilen Başkan Kadir Topbaş, Başbakan Erdoğan’ın selamlarını iletti. Başkan Topbaş’ın Lübnan Başbakanı Necip Mikati ile görüşmesinde ise İstanbul’da Lübnan Ticaret Ofisi kurulmasına karar verildi.

İstanbul’a dev bütçe…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 2012 yılı bütçesi, oy çokluğuyla meclisten geçti. Oylama öncesinde konuşan Başkan Kadir Topbaş, sadece köprü, yol ve kavşak inşa etmediklerini İstanbul'un havasını suyunu da temizlediklerini söyledi.

Tiran Belediye Başkanı’ndan nezaket ziyareti

Tiran Belediye Başkanı Lulzim Basha, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a nezaket ziyaretinde bulundu.

İstanbul depreme karşı hızla yenilenecek

İstanbul’da depreme hazırlık çalışmalarının değerlendirildiği toplantıda belediye başkanlarıyla bir araya gelen Başkan Kadir Topbaş, ortak bir komisyon kurarak her ilçede risk taşıyan binaları tespit etmeye ve kentsel dönüşüme başlayacaklarını açıkladı. Vatandaşların mülkiyet haklarına müdahale etmeyeceklerini belirten Başkan Topbaş, İstanbullulardan sunulan fırsatları değerlendirmelerini istedi.

Kanada Büyükelçisi’nden Başkan Topbaş’a veda ziyareti

Kanada Büyükelçisi Mark Edward Bailey, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a veda ziyaretinde bulundu.

Fransa’nın Ankara Büyükelçisi’nden Başkan Topbaş’a ziyaret

Fransa'nın Ankara Büyükelçisi Laorent Bili, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ı makamında ziyaret etti.

Kadıköy-Kartal Metrosu mutlu son yaklaşıyor

İstanbul, Avrupa Yakası’ndan sonra Anadolu Yakası’nda da metrosuna kavuştu. Anadolu Yakası’nın ilk metro hattı olan Kadıköy-Kartal Metrosu’nun test sürüşünü yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "Bu çalışmalar yer altında olması sebebiyle görünmeyen işler. Ancak yer altında hummalı bir çalışma yürütülüyor. Gece gündüz demeden, yerin 40 metre altında binlerce insan bu çalışmaları yürütüyor" dedi.

İstanbulluların gözü kulağı olacak…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş, Dünyanın ilk şehir televizyonu olan İstWeb TV’nin sadece İstanbul için değil tüm Türkiye için çok önemli bir adım olduğunu söyledi.

Başkan Topbaş Romanya yeni Büyükelçisi Radu Onofrei kabul etti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Romanya yeni Büyükelçisi Radu Onofrei Saraçhane’deki Başkanlık Makamı’nda kabul etti.

Dünyanın ilk şehir televizyonu İstWeb TV yayına başladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kurduğu dünyanın ilk şehir televizyonu İstWeb TV internet üzerinden yayın hayatına başladı. Başkan Kadir Topbaş, televizyonun binlerce noktada İstanbulluların parmağının ucunda olacağını söyledi.