Büyükşehir Van için seferber oldu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Van’da meydana gelen 7,2 büyüklüğündeki depremin ardından depremzedelerin yaralarını bir nebze de olsa sarabilmek için tüm imkanlarını seferber etti. Deprem bölgesindeki çalışmaları AKOM’daki kriz masasından takip eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Gün kardeşlik günü. 74 milyonluk büyük bir ailenin fertleri olarak ayağımıza bir diken battığı zaman vücudun hissetmesi gibi tüm yurttaşlarımız destek verme yarışına girdiler” dedi.

İstanbulluların maraton sevgisi…

Dünyanın tek kıtalararası maratonu olan Avrasya Maratonu’nda onbinler 33. kez Asya’dan Avrupa’ya koştu. İstanbullular, startı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından verilen Avrasya Maratonu’na yağışlı havaya rağmen yoğun ilgi gösterdi.

Başkan Topbaş yüzyıllar öncesinin tekniğiyle kağıt üretti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Üsküp’e gitti.

İstanbul’da "BM Ofis Adası" oluşturulacak

Birleşmiş Milletler (BM) Nüfus Fonu Bölge Direktörü Thea Fierens’i ağırlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, BM'nin İstanbul'da ilk ofisinin açıldığını belirterek “Başka ofisler de açılacak. İstanbul'da BM Adası oluşturmayı arzu etmekteyiz. Çalışmaları birlikte yapacağız” dedi.

Metrobüs ve metro modern tünelle buluşuyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Zincirlikuyu’daki Metrobüs durağıyla Gayrettepe Metro İstasyonu’nu birleştiren İstanbul’un en uzun yürüyen bantlı tünelini basına tanıttı. İnşaatın yapımını üstlenen İşadamı Nazif Zorlu ile birlikte tüneli gezen Başkan Topbaş, “İstanbul ulaşımında ciddi mesafeler aldık. Yoğun trafiğin yaşandığı noktalarda metro gibi yer altı çözümleri ürettik” dedi.

Vatikan’dan Başkan Topbaş’a çok değerli hediye

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret eden Vatikan Kütüphane Başkanı Cesare Pasini, dünyada sadece iki nüshası bulunan tarihi Osmanlı haritalarının bulunduğu “Tolome Coğrafyası” adlı kitabı hediye etti.

İklim Değişikliği Sergisi İstanbul’da

Amerika Birleşik Devletleri’nde büyük ilgi gören İklim Değişikliği Sergisi kapılarını bu kez İstanbul’da açtı. Sergiyi basın mensuplarına gezdiren Başkan Topbaş; “İnsanlara çok bonkörce davranan bir tabiat var. Biraz gayret göstersek çevre felaketleri yaşamayız” dedi.