Çatalca bölünmüş yolla TEM’e bağlanıyor

“Büyükçekmece Mimarsinan Kavşağı ve Çatalca-TEM arası Bölünmüş Yolu Temel Atma Töreni” Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı Gül’den İstanbul’a tam not

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yürüttüğü hizmetler hakkında yerinde incelemeler yaptı. İlk olarak, Başkan Kadir Topbaş ile birlikte yapımı büyük ölçüde tamamlanan Sarıyer-Çayırbaşı Karayolu Tüneli’nde incelemelerde bulunan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, daha sonra, İstanbul’da meydana gelebilecek muhtemel depreme karşı alınan tedbirler hakkında AKOM’da brifing aldı.

Büyükşehir kardeş Pakistan için seferber oldu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi sel felaketine maruz kalan Pakistan’a yardım ekibi gönderiyor. Yardım faaliyetlerinin tam koordinasyonla yapılması için Pakistan’ın İstanbul Konsolosuyla görüşen Başkan Topbaş, yardım için gereken bütün çalışmaların ivedilikle organize edilmesi talimatını verdi.

29. Ramazan Kitap Fuarı Beyazıt Meydanı’nda gerçekleşti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’da Ramazan ayının en önemli etkinliklerinden biri haline gelen ve Sahaflarla birlikte kitap panayırına dönüşen kitap fuarının açılışına katıldı.

İstanbul halkının temsilcileri ile iftar buluşması

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul halkının mahalleden ilçeye kadar temsilci olarak seçtiği kişilerle sık sık biraraya gelme geleneğini sürdürdü. Ramazan ayı münasebetiyle önce Büyükşehir Belediye Meclisi Üyelerine Haliç Kültür Merkezi’nde iftar veren Başkan Kadir Topbaş, aynı mekânda mahalle muhtarlarını da ağırladı.

Ramazan coşkusu Beyazıt Meydanı’na taşındı

Yıllardır İstanbul’da Sultanahmet Meydanı’yla özdeşleşen ramazan etkinlikleri, İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı işbirliğiyle bu yıl Beyazıt Meydanı'na alındı. Tam anlamıyla panayır yerine dönen Beyazıt Meydanı’nda, İstanbul ve dışından gelen milyonlar keyifli Ramazan geceleri yaşadı.

Kamp ateşini Başkan Topbaş yaktı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ümraniye İzci Kampı'nda eğitim gören genç izcilerin veda programına katılarak moral verdi. Kamptaki eğitimlerini tamamlayan çocukların başkan amcalarının aralarında olmasından dolayı sevinçleri veda programı boyunca gözlerinden okundu.

Başkan Topbaş İstanbul’un kalbini dinledi…

Başkan Kadir Topbaş, İstanbul’un ekonomik ve sosyal hayatının kalbi olan Eminönü semtinde Fatih Belediyesi tarafından yapılan yayalaştırma ve çevre düzenleme çalışmalarını inceledi. Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ve AK Parti Fatih İlçe Başkanı Ahmet Baha Öğütken ile birlikte Mercan, Uzunçarşı, Hasırcılar ve Kutucular Caddeleri ile Mısır Çarşısı ve Mahmutpaşa’yı gezen Başkan Kadir Topbaş’a esnaf, vatandaşlar ve turistler yoğun ilgi gösterdi.