Turizm gönüllülerine teşekkür belgesi

İstanbul’da turizm alanında faaliyet gösteren kuruluşların yetkilileri ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileriyle bir araya gelerek teşekkür belgesi veren Başkan Kadir Topbaş, İstanbul Boğazı’nda turistik alanda hizmet verecek teleferik çalışmalarının da müjdesini verdi.

Büyükşehir’den Yalova’ya 13 milyon Liralık yatırım…

Dev yatırımlarla İstanbul’un birçok sorununu çözen İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İDO terminal binası ile altgeçit, 5 bin 100 metre yol, 3 bin metre bisiklet yolu, 3 adet otopark ve 30 bin metrekarelik yeşil alan yaparak Yalova’yı da ihya etti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımları ile Yalova Yat Limanı, Kızılay bölge deposu, Çınarcık Hükümet Konağı ve Altınova müftülük binasının toplu açılışı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı bir törenle gerçekleştirildi.

Japon Bahçesi dostluğun simgesi

Baltalimanı’ndaki Japon Bahçesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Japonya’nın katkılarıyla yenilendi. Başkan Kadir Topbaş ve Shimonoseki Belediye Başkanı Tamoaki Nakao’nun katılımıyla yapılan açılış törenindeki çay seremonisi ve Japon dansları görülmeye değerdi.

Beykoz sahilleri atıksudan arınıyor…

Beykoz sahillerini kanalizasyon sularından kurtaran dev atıksu projesinin ilk etabını açan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Boğaz çevresinde İstanbulluları rahatsız etmeden tüneller kazarak dev çevre yatırımları yaptıklarını belirterek, “Gözle görülmeyen teknolojik çalışmalarla 3 yıl içinde Boğaz’a atıksu girişini tamamen engelleyeceğiz” dedi.

Başbakan’dan Büyükşehir’in çalışmalarına ‘tam not…’

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yatırım ve Hizmetleri Bilgilendirme Merkezi’ni Başkan Kadir Topbaş ile birlikte gezerek, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Çalışmaları beğendiğini belirten Başbakan Erdoğan bazı projelere yönelik önerilerini de sundu.

Kadıköy-Kartal Metrosu’nda geri sayım başladı

Tünel çalışması büyük ölçüde tamamlanan Kadıköy-Kartal-Kaynarca Metrosu’nda hedefe doğru bir adım daha atıldı. 2011 sonunda hizmete girmesi için yoğun çalışmaların sürdürüldüğü hatta raylara ilk kaynağı Başkan Kadir Topbaş yaptı. Başkan Topbaş kaynak töreni sırasında, “Burada her gün 150 metre tünel kazısı yaparak bir dünya rekoru kırdık. Hedefimiz 2013 yılında İstanbul’u 204 kilometrelik raylı sistem ağıyla örmek” dedi.

Tarihi vapurlar için 6,5 milyon TL’lik yatırım…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İDO tarafından tamamen yenilenen “Emin Kul Vapuru” Başkan Kadir Topbaş tarafından hizmete alındı. Şehir Hatları’ndan devralınarak İstanbullulara 40 yıl daha hizmet verecek şekilde yenilenen vapurlar için toplam 6.5 milyon TL harcandı.