Başkan Topbaş’ın Rio de Janerio notları

İBB ve Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı (UCLG) Eş Başkanı Kadir Topbaş, Rio de Janerio'da düzenlenen Medeniyetler İttifakı Üçüncü Forumu'na katıldı. Başkan Topbaş, forumun ardından Brezilya'ya birlikte gittiği meclis üyeleri ile tarihi ve turistik alanları gezdi.

Kazakistan’dan ‘özel’ kareler

İstanbul Büyükşehir Belediye Başaknı Kadir Topbaş, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve beraberindeki heyet ile gittiği Kazakistan’da önemli temaslarda bulunmuş ve Kazakistan Cumhurbaşkanı Nur Sultan Nazarbayev ile samimi diyaloglar yaşamıştı.

ABD Başkonsolosu; “İstanbul'u çok özleyeceğim”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 3 yıldır İstanbul’da ABD Başkonsolosu olarak görev yapan Sharon Wiener’ı Saraçhane Belediye Sarayı’nda son kez ağırladı.

“Tek forma, tek yürek, tek hedef”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından organize edilen “Olimpik Gün Koşusu” 13 Haziran’da yapıldı. Startı Galatasaray Lisesi önünden verilen koşuya ilgi büyük oldu.

Afrika’nın gelişimine İstanbul desteği…

Nairobi Belediye Başkanı Geophrey Odhiambo Majiwa, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a Saraçhane Belediye Sarayı’nda ziyarette bulundu. Başkan Topbaş, “Afrika’nın gelişmesi için her türlü desteğe hazırız” dedi.

Kadın Hattatlar İstanbul’da buluştu

Hat sanatına kadınların katkısını konu alan “Uluslararası Kadın Hattatlar Sempozyumu ve İcazet Töreni” ve 5-6 Haziran’da CRR’de gerçekleştirildi. Programın açılışını ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yaptı.

‘Toprak Laboratuarı’ bütün dünyaya hizmet verecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün Kartal’da oluşturduğu Türkiye’nin toprak alanında uluslararası akredite çalışmaları tamamlanmış ilk ve tek laboratuarını Başkan Kadir Topbaş açtı.

Sigarayı bırakmak isteyene büyük destek!

İnsan sağlığına verdiği zararlar kesin tıbbi delillerle ortaya çıkan, tiryakisinin kurtulmakta zorlandığı sigaraya savaş açan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, sigarayı bırakmak isteyen vatandaşlar için 17 ayrı merkezde hizmet vermeye başladı. Sigara bırakma merkezleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından tanıtıldı.